Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nedosupný domovský adresář po přechodu z Mint na Xubuntu  (Přečteno 3290 krát)

besanek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Zdravím,

přešel jsem z Mint Mate 17.1 zpátky do rodiny Ubuntu, konkrétně Xubuntu 14.04.

Instalace proběhla standratně bez problémů, ale po bootu se mi nedaří přihlásit, konkrétně mi ihnet po přihlášení problikne obrazovka a hodí mě to zpět na přihlašovací obrazovku. Guest funguje bez problémů.

Zkusil jsem přepnout do console (ctrl + alt +f1) a přihlásit se tam. Tam přihlášení funguje, ale hodí mi to.
Kód: [Vybrat]
"signature not found in user keyring perhaps try the interactive 'ecryptfs-mount-private'"
Jediné soubory co tam mám jsou, README.txt a Access-Your-Private-Data.desktop.

Podle hlášky jsem zkusil
Kód: [Vybrat]
ecryptfs-mount-private
ale skončilo to s chybou
Kód: [Vybrat]
Error: Unwrapping passphrase and inserting into the user session keyring failed [-5]
Uživatelské heslo mám pořád stejné a během tří migrací mezi verzemi Mintu se mi to nestalo.
Používá Ubuntu nějaké jiné nekompatibilní šifrování? Je to vůbec opravitelné?

Snad jsem nepřišel o všechna svá data v této složce  :(

Děkuji

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Nedosupný domovský adresář po přechodu z Mint na Xubuntu
« Odpověď #1 kdy: 01 Dubna 2015, 13:51:00 »
Nedal jsi si při instalaci Mint Mate 17.1 volbu "Šifrovat domácí adresář"? Přesné znění volby si nepamatuji, ale obvykle se dává při zadávání uživatelského jména a hesla.
Při přeinstalaci by se to teoreticky mělo chytnout, pokud zadáš stejné uživatelské jméno a heslo a zaškrtneš tu volbu.
Ale netuším jestli ta volba je v instalaci Mintu ani Xubuntu :), pracoval jsem s tím kdysi na čistém Ubuntu. Také to předpokládá, že šifrování v obou systémech je stejné.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

besanek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Nedosupný domovský adresář po přechodu z Mint na Xubuntu
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2015, 14:00:09 »
Šifrování domovského adresáře jsem měl zaškrtnuto jak v Mintu tak teď v Xubuntu.  Jen v Xubuntu byla zakliklá, ale zašedivělá takže se nedala vypnout (možná zjistilo, že jí šifrovanou mám).

Jméno i heslo jsem dal stejné.

jmp

  • Host
Re:Nedosupný domovský adresář po přechodu z Mint na Xubuntu
« Odpověď #3 kdy: 01 Dubna 2015, 14:03:18 »
jste vlastník?
dejte
Kód: [Vybrat]
ls -l
a podívejte se...

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Nedosupný domovský adresář po přechodu z Mint na Xubuntu
« Odpověď #4 kdy: 01 Dubna 2015, 15:05:45 »
Pokud to z předchozího nebude jasné, můžeš zkusit ještě zkontrolovat id uživatele současného a vlastníka domovského adresáře:
Kód: [Vybrat]
id "$USER"(pokud to nebude fungovat, nahraď "$USER" svým uživatelským jménem.)
a pak výpis:
Kód: [Vybrat]
ls -nuid a gid musí sedět s těmi ve výpisu.
« Poslední změna: 01 Dubna 2015, 15:07:22 od Myrmica »
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

besanek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Nedosupný domovský adresář po přechodu z Mint na Xubuntu
« Odpověď #5 kdy: 02 Dubna 2015, 10:32:19 »
Omlouvám se za prodlevu. K PC jsem se dostal až nyní. Obojí je 1000, takže tohle by mělo být v pořádku.

jmp

  • Host
Re:Nedosupný domovský adresář po přechodu z Mint na Xubuntu
« Odpověď #6 kdy: 02 Dubna 2015, 10:46:41 »
co to napíše do system logu?

besanek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Nedosupný domovský adresář po přechodu z Mint na Xubuntu
« Odpověď #7 kdy: 02 Dubna 2015, 10:59:20 »
Kód: [Vybrat]
ecryptfs-insert-wrapped-passphrase-into-keyring: Incorrect wrapping key for file [/home/robert/.ecryptfs/wrapped-passphrase]
ecryptfs-insert-wrapped-passphrase-into-keyring: Error attempting to unwrap passphrase from file [/home/robert/.ecryptfs/wrapped-passphrase]; rc = [-5]

besanek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Nedosupný domovský adresář po přechodu z Mint na Xubuntu
« Odpověď #8 kdy: 05 Dubna 2015, 12:41:57 »
Ještě někdo nějaký hint nebo nápad? Začínám se smiřovat se ztrátou dat  :(

jmp

  • Host
Re:Nedosupný domovský adresář po přechodu z Mint na Xubuntu
« Odpověď #9 kdy: 05 Dubna 2015, 12:45:40 »
proč ztráta dat?
vydolujte to za použití takové verze OS, kde to ještě fungovalo...

besanek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Nedosupný domovský adresář po přechodu z Mint na Xubuntu
« Odpověď #10 kdy: 05 Dubna 2015, 13:37:33 »
No... To bylo právě první co jsem zkoušel, připojit z Live CD Mintu verze kterou jsem používal. Ale bezúspěšně.

Ale naštěstní to končí happy endem  :)

Vytvořil jsem si nový účet který jsem přes víkend používal a mezitím nainstaloval aktualizace. A právě před chvilkou jsem sílou zvyku náhodně zalogoval na starý účet a data jsou zpátky! Takže to musel rozbít nějaká nekompatibilní aktualizace (která zřejmě chyběla i na tom Live CD). Taková hloupost a takovejch nervů mě to stálo  :)

Každopádně díky všem za pomoc  ;)

Motaki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Nedosupný domovský adresář po přechodu z Mint na Xubuntu
« Odpověď #11 kdy: 14 Června 2015, 09:00:05 »
Měl jsem podobný problém.
Reinstalace, pokus o přihlášení a jen blikla obrazovka. V tty chtěl passphrase po přihlášení, které vyhodil s chybou. Z liveCD nešlo rozkódovat domovský adresář.
Pomohla mi ruční instalace aktualizací v tty (nebo shell, nevím, jak chcete, nepoznám ani klávesnici od myši) příkazem apt-get upgrade
Poté se šlo přihlásit normálně.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.