Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace na Lenovo G505s  (Přečteno 700 krát)

Illsteward

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Instalace na Lenovo G505s
« kdy: 12 Června 2015, 13:35:26 »
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s instalací Ubuntu na notebook Lenovo G505s nebo podobný.
Notebook jsem dostal před rokem a jel jsem na něm Windows, měl jsem ho hlavně jako počítač "na hry". Teď mi odešel desktop a protože se moc necítím na koupi nového železa, chtěl jsem se poradit, jak nejlépe na instalaci.
Starost mi dělá hlavně fakt, že notebook má dvě GPU - integrovanou AMD8450M a diskrétní AMD8750. Catalysty ve Windows 8.1 mi normálně ukazují obě grafiky a je poznat výkonnostní - a teplotní - rozdíl při přepnutí.
Trochu se bojím, jestli bude Ubuntu umět s tímto systémem zacházet, potažmo co se bude muset nakonfigurovat, abych mohl alespoň používat notebook pohodlně. Slyšel jsem totiž o případech, kdy Xserver měl problém zjistit, která grafika je aktivní a počítač bootoval do textového režimu bez ohledu na to, která grafika jela, nebo jak byl nastavený.
Jinak v BIOSu je v položce "Switchable graphics" nastavitelné "Default", "UMA" nebo "Integrated", ale zrovna natvrdo tu grafiku vypínat se mi moc nechce, pokud by to nebylo nutné.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.