Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hromadné úpravy obrázků v GIMP 2.8  (Přečteno 3003 krát)

mochomůrka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Hromadné úpravy obrázků v GIMP 2.8
« kdy: 28 Června 2015, 20:39:35 »
Ahoj,
chápu, že spoustu z vás můj dotaz pěkně naštve, protože je to asi jeden z nejčastěji řešených problémů v diskuzích na help fórech - ale ano, tyto diskuze mám přečtené a bohužel se v žádném z nich neobjevilo řešení mého problému. Pro hromadné úpravy fotek a obrázků mi byly doporučeny různé pluginy, ale ty stačily pouze na hromadnou změnu velikosti, jasu a kontrastu fotek. Po hodinách vyhledávání a pročítaní různých tipů a triků se mi nepodařilo přijít na to, jak provést v GIMPU hromadně tyto kroky:
Filtry>Detekovat hrany>Hrana / Barvy>Odbarvit / Barvy>Invertovat / Obrázek>Automaticky oříznout obrázek
Už se s tím dlouho plácám na místě, takže, člověku, který by mi byl schopen poradit by patřil obrovský dík. Po pravdě řečeno, velký dík by patřil i tomu, kdo by mi řekl, jestli je to vůbec proveditelné, ať zbytečně neztrácím čas nad nějakými bludy.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
« Poslední změna: 28 Června 2015, 21:32:12 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

mochomůrka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Hromadné úpravy obrázků v GIMP 2.8
« Odpověď #2 kdy: 06 Července 2015, 15:35:54 »
Děkuju (i když s velkým zpožděním). Na takové programování nemám moc buňky, ale zkusím co se dá. Při nejhorším zas budu otravovat s nějakou blbostí.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.