Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jakou platformu pro nove pc?  (Přečteno 1531 krát)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Jakou platformu pro nove pc?
« kdy: 15 Července 2015, 18:31:51 »
Zdar kolegové,
zvažuju nahradit můj obstarožní phenom 955 s gm880g integrovanou grafikou něčím novým.  Protože se mi nelíbí přístup ati, kdy jsou základní grafiky podporovány v catalystech jen chvíli, chci se zeptat - co zvolit s ohledem do budoucna pro kvalitní linuxovou podporu. Oss ati celkem fungují, ale výkon oproti catalystům mizerný.  AMD cpu, na nichž jedu dlouhé roky jsou pěkné topítka a proto zvažuju nově pořízení intelu s integrovaným grafickým jádrem v cpu - třeba i3?. Hry nehraju, semtam budu střihat video, jinak jen net. Rád bych ale přeci jen využil potenciál grafiky lépe - třeba jen kvůli bezproblémové akceleraci desktopu. Jak to tedy vidíte vy? Kupovat levnou nvidii za 1500kč mi připadá celkem zbytečné...
Kubuntu 20.04

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Jakou platformu pro nove pc?
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2015, 20:02:18 »
Já mám o něco slabší procesor, ale přetaktovanej z 3.0 GHz na 3.5 GHz, loni jsem koupil GTX 750 Ti a v kombinaci s levným SSD mi výkon celkem dostačuje i na hraní pár her, které občas hraju. Ale když jsem se teď díval na cenu GTX 750 Ti - nyní stojí o 500-1000kč víc než jsem ji kupoval loni, tak to by se v tvém případě nevyplatilo kupovat víceméně jen kvůli akceleraci.

CPU třeba levný Intel Pentium G3258, má dobrý výkon v jednovláknových operacích a dá se i dost přetaktovat a tak získat další výkon navíc.
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Jakou platformu pro nove pc?
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2015, 20:06:32 »
Diky. Asi vemu G3250 a po roce jen vyměním za nějaký výkonnější. Zbytek kompu zůstane.  Tedy ideální řešení.
Kubuntu 20.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.