Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu  (Přečteno 1960 krát)

Mio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Instalace Ubuntu
« kdy: 30 Července 2015, 22:51:28 »
Ahojte ve spolek,

třetí den se zde na stránkách snažím najít odpovědi na moje otázky, ale marně-tey prosím o pomoc při řešení.
Mám starší stolní počítač na který jsem chtěl nainstalovat Ubuntu 14.04. Vytvořil jsem instalační flashku, nastavil bios aby bootoval ve správném pořadí.
Po zapnutí pc se objeví možnosti, já volím instalaci. Monitor 2x blikne, pak se na monitoru ukáží pruhy černo bílé a po cca minutě šikmé široké zeleno fialové pruhy. Pak už se nic neděje.
Používám grafickou kartu Sapphire HD 2600 Pro.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Instalace Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 31 Července 2015, 11:42:52 »
Nedávejte instalaci, ale pro test Live. Klávesou F5 lze vybrat záchranný graf.mód. Případně zkusit další volby. Problém je v GPU, kdy AMD nemá dobré ovladače.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Instalace Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 31 Července 2015, 12:12:24 »
Ubuntu stejne na takovehle slabe grafice pekne nepobezi. Mozna Xubuntu, Lubuntu nebo neco jeste lehciho...

Vzdycky je potreba si vyzkouset konkretni verzi v live rezimu, jestli vsechno funguje jak ma, a teprve pak instalovat.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Mio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Instalace Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2015, 20:48:38 »
Děkuji za tipy. Netuším kdy mačkat F5. Zkoušel jsem to ve všech možných situacích, ale žádná změna. Mohl byste mne prosím nasměřovat konkrétněji?

Děkuji

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Instalace Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 01 Srpna 2015, 09:34:28 »
Myslím, že návod na instalaci je nejlepší řešení:
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD?redirect=1

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Mio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Instalace Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 01 Srpna 2015, 21:50:01 »
Děkuji za TIP. Jsem již uživatelem Ubuntu na druhém počítači, tedy problém s tím, že bych neuměl nainstalovat tento systém není. Problém je s tím, že mi monitor zobrazuje nekorektní obrazy - ČÁRY a tomto se nikde nepíše. Odkaz na manuál v tomto případě není řešením.
I tak děkuji....

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 02 Srpna 2015, 09:30:56 »
Bootovací parametry jádra si testoval?
http://wiki.ubuntu.cz/bootovac%C3%AD_parametry

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Instalace Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 02 Srpna 2015, 15:23:26 »
Chlapi - jak vy někdy nechápete z nás nezkušených, tak já mám zase dost někdy z vás :) . Teď konkrétně z Milhouse:

To je takový problém na přímou otázku, kdy má mačkat tu F5, přímo odpovědět zmáčkni to tehdy a tehdy, když uvidíš to a to nebo po tomhle či mezi tímhle atp... ? ? ?

Odkaz na postup instalace je jistě užitečný, ale odpověď na tuto konkrétní otázku jsem v něm neviděl. A nevím, jestli každého napadne zmáčknout příslušný odkaz v textu.

A nemyslím, že by to Mio přehlédl. Spíš neví, jak se k tomu dostat. Myslím, že když začne bootovat Ubuntu, je třeba mačkat nebo držet klávesu "Shift" nebo "Esc" (teď zrovna nevím) - a to zrovna v té sekci uvedeno není.

Prozkoumal jsem další 4 návazné sekce a nikde to uvedeno není. To je ta zastaralost wiki, o které jsem psal v minulém příspěvku :) ...

... v návodu se píše o F4 přímo pro záchr. graf. mód.

Jo - a úplně nejvtipnější je tento růžový rámeček:

Kód: [Vybrat]
Aktualizace: Informace v tomto návodě jsou příliš zastaralé a potřebují aktualizaci pro současné poměry. Více...
« Poslední změna: 02 Srpna 2015, 15:42:59 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 03 Srpna 2015, 21:11:03 »
Do grubu se dostane pomocí Shiftu.....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.