Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po spuštění ubuntu v přihlašovací stránce zadám heslo a chce ho znovu a znovu  (Přečteno 5185 krát)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Myslel jsem, že mám právo roota a a pracuji s tím samým souborem, jako bez sudo.
Nicméně, tady je výsledek.
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Tak som to skusal aj u mna a ten prikaz setsid unity mi resetol niektore nastavenia len som musel mat display=:1. Dconf konci ako u teba.
Cize niektore nastavenia to resetlo. Ak to nestartuje ani po tomto mozno nebude stacit reset do default.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Co tedy radíš?
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
To je otazka. Na svojom systeme by som mozno odzalohoval cely /home tak aby som zachoval prava, dal si pozor na svoje data a zmazal vsetko v /home/meno_uzivatela zacinajuce bodkou. Ale to je uz extrem a nieje zaruceny vysledok. :D
Ovsem zatial mi to vychadza tak ze nieco je zle v tvojom /home ked iny uzivatelia idu.

P.s Pozor na to lebo to by mazalo nastavenia vsetkych programov ktorym by si zmazal konfigurak. A treba aj trochu vediet co mozes mazat pripadne ake to bude mat nasledky.
« Poslední změna: 14 Srpna 2015, 23:25:55 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Díky za dobrý tip! Pomocí Live CD jsem si seřadil  vše v Home začínající tečkou podle data poslední změny a zazálohoval vše od doby, kdy se mi to pokazilo. Pak jsem ty soubory a složky smazal a systém restartoval. Naběhl už vpořádku. Vyžadoval už jen pár drobných nastavení, ale to byla otázka 10 minut.
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Som rad ze pomohlo aspon toto. Zacina mi byt smutno za casmi ked v ubuntu/linuxe bolo vsetko v konfiguracnych suboroch ktore v pripade problemu stacilo editovat/zmazat.
Teraz vsetko komplikuju databazami a specialnymi nastrojmi na ich upravu.. :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Numidis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Dobrý den

mám obdobný problém. Dnes jsem po více než půlroce zapnul notes a nešlo mi aktualizovat. takže jsem si říkal mám 13,1 tak přejdu na nejnovější. Tudíž jsem si stáhnul 14 LTS hodil na flashku a šel reinstalovat notebook. Do cca 10 minut bylo hotovo. Při instalici nebyla načtena wifi, tudíž jsem dal nainstalovat s odškrtnutím softwaru 3tích stran (kdyby náhodou byli v balíku na flashce). při zadání pásma nepíše čas jak v průvodci na zdejším webu (takže možná první chyba a při načítání do instalačky mi to píše již aspm could not configure common clock)
mno tak jsem se proklikal až k vytvoření účtu, kde zadám login a heslo. (vyzkoušeno nalogovat automaticky)
posléze instalace proběhne rychle (pod 10 minut)
vyžádán restart
šup logovací obrazovka zadejte heslo
vše zadám chvíli se načítá, pak černá obrazovka a opět se nahodí přihlašovací obrazovka.
To samé u Guest
pokud dám Ctrl+alt+F1 tak login vypíši vpohodě ovšem u hesla se už nic nevypisuje

Doufám že jsem napsal můj problém srozumitelně a co nejvíce podrobně.
ještě mě napadlo, že hold můj notebook to už nerozdejchá, přeci jen má 7 let.... :-(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.