Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HUAWEI E3131  (Přečteno 4701 krát)

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
HUAWEI E3131
« kdy: 17 Června 2013, 11:06:55 »
Zdravím,

nemá někdo zkušenosti s výše uvdeným modemem (http://www.t-mobile.cz/web/cz/osobni/telefony/detail-modemu/-/telefon/Huawei/USB.modem.HUAWEI.E3131.-.bily/11424006/?mmcId=55098&useHirePurchase=false)  pod Linux Mint 13 32bit ?
Zvažuji jeho koupi, ale poběží na PC, které není u mě doma - tudížho chci jednoduše nainstalovat a zapomenout.
Děkuji předem za jakékoliv zkušenosti s tímto modemem.  ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:HUAWEI E3131
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2013, 11:45:24 »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

ukomir

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Re:HUAWEI E3131
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2013, 11:58:57 »
Ja ho momentálne používam na LinuxMinte 15(cinnamon)(predtým na Xubuntu 12.04).So sprevoznením
nieje problém.V Minte je jednoduchý sprievodca kde sa vyberie vlastne iba operátor(ja Telekom),APN tam bolo automaticky
predvolené "internet".PINko mi deaktivoval už keď som bol brať.(Prehodí sa karta do mobilu a deaktivuje blokovanie pinkom)
Málokedy sa zvykne odpájať.Prosťe zrazu napíše "Sieť odpojená" a treba ho zase vybrať a vložiť do USB.To je ale najskôr chyba
modemu.Trochu mám problém s apletom,nechce mi ukazovať priebeh Download,Upload.Na výber je iba eth0 a nejaký wUSB neviem
čo,ale ani jedno mi nejde.

dereksmart

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:HUAWEI E3131
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2015, 16:03:43 »
Ahoj chtěl jsem se zeptat jak jsi zprovoznil tento modem pod Xubuntu? Mám Xubuntu 14.04.3 a nemůžu ho zprovoznit. Naistalovaj jsem poslední libusb, usbmodeswitch i usbmodeswitch data. Modem se ale stále tváří jako vyměnitelné médium. Pak jsem ho i pomocí usb_modeswitch přepnul ručně na modem, ale stále se mi nedaří připojit k internetu. Jiný modem Huawei E160 funguje bez problémů automaticky.
Zkoušel jsem i Linux Mint 17.2 a tam také nic...


díky za radu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.