Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: po přechodu z 13.3 na 14.04 se nelze přihlásit  (Přečteno 2122 krát)

Lucka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
po přechodu z 13.3 na 14.04 se nelze přihlásit
« kdy: 26 Září 2015, 13:41:03 »
Zdravím, četla jsem tady toho na tohle téma spoustu, mám stejný problém jako každý druhý, nemůžu se klasicky přihlásit do systému přes heslo. Po zadání zkratky Ctr+Alt+F1 , se přihásím bez potíží,ale dál se nehnu, tím myslím, že po restartu naskočí klasická verze objeví se tabulka, kde mám zadat heslo, to zadám a končím, vyskočí mi okno s textem : SYSTEM PROGRAM PROBLEM DETECTED, do you want to report the problem now? . Zkoušela jsem se dostat do svých dokumentů (radila jsem se přes textovky s kamarádem), dostanu se tam,ale abych si je stáhla na flasku,tak to je zas problém protože to nejde. Nevím co mám dělat abych dostala zpátky svoje dokumenty, zalohované je samozdřejmě nemám  :-\ , nepočítala jsem s tím, že mi po povýšení systém nepojede.

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:po přechodu z 13.3 na 14.04 se nelze přihlásit
« Odpověď #1 kdy: 26 Září 2015, 22:01:34 »
Ahoj Lucka,
Citace
Po zadání zkratky Ctr+Alt+F1 , se přihásím bez potíží,ale dál se nehnu
Nevešaj hlavu, treba počkať na príspevok, ako získať dokumenty z príkazového riadku.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Lucka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:po přechodu z 13.3 na 14.04 se nelze přihlásit
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2015, 12:40:52 »
Já jsem se chtěla pokusit o přesunutí souboru na flasku, ale jakmile jsem flesku připojila, tak jsem skončila, naskočilo mi asi 5 řádků a pak jsem neměla kam napsat příkaz. Vebc netuším proč.. chtěla jsem sem vložit fotku ale nenačte se mi

patapon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:po přechodu z 13.3 na 14.04 se nelze přihlásit
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2015, 19:43:34 »
ked sa prepnete do toho rezimu alt+trl+f1 tak skuste nainstalovat toto-
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install build-essential
sudo apt-get install ubuntu-desktop
Ubuntu 18.04-64 Bit
Snivam otom,ze Linux bude mat plne podporavatelny Hardware,tak jako je tomu u Windowsu.

Lucka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:po přechodu z 13.3 na 14.04 se nelze přihlásit
« Odpověď #4 kdy: 28 Září 2015, 12:48:39 »
ked sa prepnete do toho rezimu alt+trl+f1 tak skuste nainstalovat toto-
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install build-essential
sudo apt-get install ubuntu-desktop
zadala jsem to a restla pc a nic... nemužu ty tada dostat nějak přes xp, který mám na noťasu taky naistalovaný?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:po přechodu z 13.3 na 14.04 se nelze přihlásit
« Odpověď #5 kdy: 28 Září 2015, 19:06:26 »
Osobně jsem to nezkoušel, ale měl by to umět Total Commander s pluginem pro čtení ext oddílů (linuxových). Akorát si nejsem jist, jestli neskončil u ext2 - dnes se používá 4. Ještě se mrknu ...

http://www.ghisler.com/

Plugin zde:

http://www.ghisler.com/plugins.htm#filesys

Ale když se dostaneš do konzole, tak by mělo jít kopírovat pomocí příkazů. Osobně v příkazech moc nejedu, ale ať ti tu někdo poradí, jak zjistit, kterak se v systému identifikuje připojená flashka a napíše příkladný zápis příkazů pro kopírování. Popř sem napíšeš co a odkud chceš získat a někdo ti to pak i upřesní.

Také můžeš zkusit najet Live z instalačního CD/DVD a zkusit tam připojit flashku a kopírovat. Nejlépe Parted Magic - kvůli právům - nevím jestli live ubuntu nebude řvát. Ten je součástí HBCD:

http://www.hirensbootcd.org/

Jsou tam i návody na vypálení či tvorbu Boot USB Flash

Edit: Tak je i doplněk ext4, který umí číst 2 - 4. Časem sám vyzkouším na svém TestDualBoot PC
« Poslední změna: 28 Září 2015, 19:15:12 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:po přechodu z 13.3 na 14.04 se nelze přihlásit
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2015, 18:21:22 »
Takže Total Commander s pluginem ext4 na W7 funguje. Jen je třeba použít starší verzi 0.16. Pohodlně jsem pak kopíroval soubory z Linuxu. Kdyby jsi si nevěděla rady a ostatní metody zklamaly, tak ti napíšu postup.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Lucka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:po přechodu z 13.3 na 14.04 se nelze přihlásit
« Odpověď #7 kdy: 05 Října 2015, 06:35:53 »
Takže Total Commander s pluginem ext4 na W7 funguje. Jen je třeba použít starší verzi 0.16. Pohodlně jsem pak kopíroval soubory z Linuxu. Kdyby jsi si nevěděla rady a ostatní metody zklamaly, tak ti napíšu postup.
Ahojky, tak jsem konečně po týdnu doma, program jsem naistalovala (total Cammannder 8.5), ale absolutně se v něm nevyznám. Vidím rozdělení jakoby na dva adresáře? ale nevím co s tím, jak se mám dostat do Linuxu? dík za pomoc :-)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:po přechodu z 13.3 na 14.04 se nelze přihlásit
« Odpověď #8 kdy: 05 Října 2015, 14:41:48 »
To jsou dva pracovní panely - geniální vychytávka pro práci s adresáři a soubory) - a v nich se ti budou zobrazovat adresáře a soubory podle toho, na jaký disk či oddíl se přepneš. To je to tlačítko v červeném kroužku na přiloženém obrázku.

Tak ještě stáhni ten plugin "ext4" verze 0.16 (doufám, že máš instalován 32bit Total Commander)

http://sourceforge.net/projects/ext4tc/files/ext4Plugin/ext4Plugin-0.16/

 - je to ta první položka "ext4Plugin.zip" a pak otevři Total Commander. V něm pak najdi stažený plugin a poklikej na něj. TC rozpozná v souboru kompatibilní plugin a sám ti nabídne instalaci doplňku - tím tě provede - to zmákneš.

Po instalaci TC zavřeš - ukončíš a znovu spustíš pomocí pravého tlačítka myši a volbou "spustit jako správce". Pak si vybereš libovolný ze dvou panelů a tam se přepneš do "síťového okolí" nebotaknějak se to jmenuje (viz obrázek). A pak už otevřeš složku "ext4plugin" a procházíš Linuxové soubory. Jen je to tam tříděno trochu jinak, než je člověk zvyklý ze souborového manažeru v Linuxu. Budeš muset hledat, co chceš zachránit. To si dej na flashku a můžeš přeinstalovat Linux a jet na čisto.
« Poslední změna: 05 Října 2015, 14:52:00 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Lucka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:po přechodu z 13.3 na 14.04 se nelze přihlásit
« Odpověď #9 kdy: 05 Října 2015, 15:14:18 »
Tracer, jsi prostě nejlepší, báječný, užasný.... Dík moc, soubory mám na flasce

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:po přechodu z 13.3 na 14.04 se nelze přihlásit
« Odpověď #10 kdy: 05 Října 2015, 19:38:21 »
Děkuji moc za tolik lichotek, ale jsou tady jiní machři tak o 8 úrovní výš než já. Rád jsem ti pomohl a nevzdávej to s Linuxem. Je to někdy trochu obtížné, ale základy se zvládnout dají.

Ono to stejně pro rozumné lidi, kteří si nepřejí být sledováni americkými fašistickými klikami, je otázka nutnosti přejít do pár let na Linux, neboť Microsoft šmíruje a zaznamenává pomocí Windows veškerou aktivitu uživatelů a tato data poskytuje vládním službám USA. Desítky nativně a Sedmičky s Osmičkami to "naučily" některé z posledních aktualizací. A některé jsou již známé.

Hezký večer tobě i ostatním v komunitě.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.