Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: odebrani z C:\  (Přečteno 1481 krát)

KillerHRK4S

  • Host
odebrani z C:\
« kdy: 13 Dubna 2007, 15:01:31 »
prave nemam na HDD vubec nic a budu znova instalovat Windows a Ubuntu. potreboval bych se z Ubuntu dostat do mych potrebnych dat, ktere mam ve Windows jinde nez na c:\. potrebuju teda vedet, jestli pro Ubuntu muzu z defragmentovaneho c:\ odebrat prostor pro Ubuntu. nestane se windowsum nic, kdyz odeberu jejich prostor pro Ubuntu? dik za odpovedi!

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
odebrani z C:\
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2007, 15:11:15 »
Jeste se mi nestalo aby mi gparted poskodil oddil s Windows, ale stat se to muze. Pisete ale, ze se chystate preinstalovavat Windows i Ubuntu, v tom pripade doporucuji nejdrive promyslet budouci usporadani disku, vytvorit oddily a do takto nove vytvorenych oddilu provest instalaci obou systemu.

KillerHRK4S

  • Host
odebrani z C:\
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2007, 15:16:49 »
chtel bych, aby misto pro Windows na c:\ melo max. 10 - 15GB a aspon 20GB na Ubuntu. uz kdyz jsem mel jen Windows, tak jsem si vsechno daval na disky D a E, ale kdyz jsem poprve Ubuntu instaloval, tak jsem odebral prostor z E a docela mi vadi, ze se do E z Ubuntu nedostanu. diky za odpoved, zkusim to misto pro Ubuntu odebrat z toho C, kde bude zaroven i Windows. Du na to ;)

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
odebrani z C:\
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2007, 15:16:53 »
A nezapomenout na to hlavní: zálohovat svá důležitá data. Ne že by se to moc stávalo, ale může dojít k jejich poškození, například když vypnou proud, nebo se prostě stane něco neočekávaného.
Promise her anything, but give her GNU.

KillerHRK4S

  • Host
odebrani z C:\
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2007, 15:18:40 »
ja na tomto HDD stejne zatim nic nemam, mam cely disk zformatovany i s oddily a ted jsem na Ubuntu pres CD

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
odebrani z C:\
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2007, 15:21:21 »
Citace: KillerHRK4S
ja na tomto HDD stejne zatim nic nemam, mam cely disk zformatovany i s oddily a ted jsem na Ubuntu pres CD
V tom pripade doporucuji spis nez hybat s existujicimi oddily vsechno zrusit, a nove vytvorit oddily presne v tech velikostech, jak chcete. Ze vam Ubuntu "nevidel" na disk ve Windows pripojovany jako E:\ je jen otazka nastaveni, neni duvod aby z Ubuntu neslo alespon cist z libovolneho diskoveho oddilu s podporovanym souborovym systemem.

KillerHRK4S

  • Host
odebrani z C:\
« Odpověď #6 kdy: 13 Dubna 2007, 15:27:05 »
Kdyz jsem se tady ve foru ptal, proc se tam nedostanu, tak mi nekdo rekl, ze se z E:\ stal proste disk pro Ubuntu. Vsechny oddily jsem zrusil proto, abych si vsechno rozmyslel, kde co chci, protoze kdyz jsem rozdeloval disky naposled, tak jsem nevedel, ze budu Ubuntu mit. Jeste bych se chtel zeptat na oddil "swap". Mam 512MB RAM, takze jsem si pro swap nastavil 1GB. Kdyz jsem se ale potom v Ubuntu dival, tak at jsem system zatezoval jakoliv, tak bylo vyuziti maximalne 100MB, tak me napadlo, ze tech 500MB by mohlo stacit.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
odebrani z C:\
« Odpověď #7 kdy: 13 Dubna 2007, 15:31:12 »
Dejte radsi 1GB na swap, muze se to hodit. Ted chybejicich 512MB z mista na disku vas snad nezabije :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.