Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDE, Kmail a nastavení  (Přečteno 5095 krát)

martinas0570

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:KDE, Kmail a nastavení
« Odpověď #25 kdy: 12 Ledna 2016, 21:03:47 »
Jako příjemce? Když dáš na nějaký mail odpovědět, musí se jako příjemce odpovědi ukázat adresa, odkud mail příišel. Jestli se ti pořád špatně ukazuje odesílatel odpovědi (v tomto případě Ty), ještě jednou bych zkontroloval ty identity a odesílací servery v nich. Já mám nastavený Gmail a Hotmail (outlook.com) a u každého z nich v identitě zapsaný jejich SMTP server (u Gmailu SMTP Gmail, u Hotmailu SMTP Hotmail). Ty SMTP servery si musíš nastavit v Nastavení účtu, karta Odesílání.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:KDE, Kmail a nastavení
« Odpověď #26 kdy: 12 Ledna 2016, 21:18:51 »
Tohle mám nastavené dobře, ale když dám odpovědět z těch dvou mailů, nabídne mi to jako příjemce mě (tedy buď gmail nebo outlook). Když dám odpovědět z výchozího, je tam správně email z kterého to přišlo.


edit: ale teď koukám, že to je pouze když si pošlu zprávu sama sobě, když dám odpovědět na nějakou dřívější, je to v pořádku, tak nevím, v čem může být problém.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:KDE, Kmail a nastavení
« Odpověď #27 kdy: 13 Ledna 2016, 11:52:33 »
Citace
"tato volba by uživatele mátla takže v přístí verzi nebude"

Bohužel - dnešní trend. Zejména MS to aplikuje na nové verze svého systému s takovou namyšleností, že vše od nich je dokonalé a působí to víc potíží, když něco (a to je časté) nefunguje, tak jak má.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:KDE, Kmail a nastavení
« Odpověď #28 kdy: 13 Ledna 2016, 17:57:26 »
To zjednodušování je důvod, proč jsem z Dellu definitivně vyhodila Windows (odjakživa byly v dualbootu s Linuxem, vlastně jen kvůli MS Office). Windows 10 v mobilu jsou fajn, máme doma dvě Lumie, 1020 a 830 a spokojenost, ale Windows 10 pro desktop je tragédie. Na Macu je mám přes bootcamp kvůli několika hrám, které nejsou pro OS X a na MacBooku nejsou a nebudou, nejsou prostě potřeba. Abych pravdu řekla, ani nějak nechápu, proč tolik lidí má Windows, když Linux je lepší volba. Snad jen pro hráče a grafické profesionály jsou Windows nutností a v tom druhém případě si navíc myslím, že Mac je lepší volba. Kdyby se prodávaly notebooky s nějakým přívětivým Linuxem, jako je Elementary OS, Xubuntu nebo Mint s KDE nebo Cinnamonem, myslím, že většina lidí by neměla potřebu mít Windows a ještě by ty notebooky byly levnější.

voltaren

  • Host
Re:KDE, Kmail a nastavení
« Odpověď #29 kdy: 17 Ledna 2016, 20:05:57 »
Právě, TB mi moc nevyhovuje, ale zjišťuji, že je asi nejlepší. Dost nepříjemné zjištění...


Vidím to tak, že se asi vrátím k Elementary OS a Thunderbirdu. Je to funkční kombinace a eOS je pro mě nejhezčí. Zkusila jsem Xubuntu a je ošklivé, navíc tam blbly ikony a zástupci v programech a vybrat Chrome jako výchozí se ukázalo nad mé síly. Teď mám Mint s KDE a blbne Kmail, kromě již vyřešených věcí tam je např. to, že musím ručně napsat svůj e-mail, ze kterého odesílám. Zkoušela jsem Fedoru a OpenSUSE a v obou případech nefungovalo grive (synchronizace s Google Drive, prý je ukončená podpora) a základní Gnome je divné, takové zdlouhavé dostat se k programům (proto mám ráda ten Dock, jsou tam nejpoužívanější programy a zbytek je schovaný). Zkusím ještě Mint Cinnamon a jestli mě ani to neuspokojí, vrátím se k Elementary :-)

Mám vyskúšané všetky distribúcie Mint (KDE, Mate, Xfce, LMDE) ale MATE je z nich na tom najlepšie. Aspoň podľa mňa.  Zo skúseností odporúčam radšej Mate 17. Elementary je fajn, no zopár vecí tam treba ešte doladiť a bude OK.
« Poslední změna: 17 Ledna 2016, 20:10:25 od voltaren »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:KDE, Kmail a nastavení
« Odpověď #30 kdy: 17 Ledna 2016, 20:09:34 »
voltaren: může být nejlepší, ale když ono je to tak ošklivé :-) Nezapomeň že na rozdíl od vás chlapů my hledíme i na estetiku, ne jen funkčnost :-)


Jinak teď mám Mint s KDE a až na pár drobností mi vyhovuje, tak si ho asi nechám. Dokonce baterka je na tom skoro o hodinu lépe než eOS, což je taky příjemné plus a problémy se podařilo vyřešit.
« Poslední změna: 17 Ledna 2016, 20:11:59 od Abby »

voltaren

  • Host
Re:KDE, Kmail a nastavení
« Odpověď #31 kdy: 17 Ledna 2016, 20:12:27 »
voltaren: může být nejlepší, ale když ono je to tak ošklivé :-) Nezapomeň že na rozdíl od vás chlapů my hledíme i na estetiku, ne jen funkčnost :-)

Veď sa to dá prispôsobiť. Mne naopak najviac sekne Mate. A nie len ženy majú cit pre estetiku...  ;)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:KDE, Kmail a nastavení
« Odpověď #32 kdy: 17 Ledna 2016, 20:14:43 »
To ano, ale Linuxu moc nerozumím, takže nějaké přizpůsobování by spíše skončilo novou instalací. Neříkám, že nemáte cit pro estetiku, ale řešíte věci, které jsou pro nás nepodstatné, víš? :-)

voltaren

  • Host
Re:KDE, Kmail a nastavení
« Odpověď #33 kdy: 17 Ledna 2016, 20:23:06 »
To ano, ale Linuxu moc nerozumím, takže nějaké přizpůsobování by spíše skončilo novou instalací. Neříkám, že nemáte cit pro estetiku, ale řešíte věci, které jsou pro nás nepodstatné, víš? :-)

Myslíš, že som nejaký odborník v Linuxe? Ani náhodou. Všetko som sa musel naučiť sám, kedže na okolí nikto tento OS nepoužíva(l). Pre mňa je práve LMM presne to, čo bežný užívateľ potrebuje. Inštaloval som ho zopár ľuďom-spokojnosť. Nie je to až také zložité ako u ostatných distribúcií. Len to chvíľku trvá, kým si človek na to zvykne. Všetkým odporúčam čítať  http://nebojtesalinuxu.sk alebo si stiahnuť manuál http://www.linuxmint.com/documentation.php

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:KDE, Kmail a nastavení
« Odpověď #34 kdy: 17 Ledna 2016, 20:28:15 »
My doma používáme všichni jen Mac a jeden Dell, právě s Linuxem. Byly na něm Windows 10 (původně Windows 7), ale to je děs a hrůza (nechápu, jak mohli vypustit takový nedodělek), takže po výměně HDD za SSD došlo ke zrušení dualbootu a zůstal jen Linux a právě nakonec ten Mint KDE. Kdyby Elementary OS neobsahoval některé nepříjemné chyby, nechala bych tam ten, je hezký a hodně se blíží k OS X, ale právě dokonalý moc není. Mint jsem zkoušela i Cinnamon a Mate a ani jedna možnost se mi vzhledově nelíbí. Asi bych si dokázala zvyknout, ale KDE se mi zalíbilo hned po instalaci a když se podařilo vyřešit problém s Kmailem, nemám důvod už měnit, snad jen za novější distribuci :-)

voltaren

  • Host
Re:KDE, Kmail a nastavení
« Odpověď #35 kdy: 17 Ledna 2016, 20:35:15 »
My doma používáme všichni jen Mac a jeden Dell, právě s Linuxem. Byly na něm Windows 10 (původně Windows 7), ale to je děs a hrůza (nechápu, jak mohli vypustit takový nedodělek), takže po výměně HDD za SSD došlo ke zrušení dualbootu a zůstal jen Linux a právě nakonec ten Mint KDE. Kdyby Elementary OS neobsahoval některé nepříjemné chyby, nechala bych tam ten, je hezký a hodně se blíží k OS X, ale právě dokonalý moc není. Mint jsem zkoušela i Cinnamon a Mate a ani jedna možnost se mi vzhledově nelíbí. Asi bych si dokázala zvyknout, ale KDE se mi zalíbilo hned po instalaci a když se podařilo vyřešit problém s Kmailem, nemám důvod už měnit, snad jen za novější distribuci :-)

Vidíš, mne sa KDE a Cinnamon až tak nepáči. Pokiaľ ti však sadla distribúcia KDE, tak je asi všetko v poriadku nie?  :) Odporúčam radšej 17-ku a počkať na 18-ku. OS X si spomínala v dotaze k e-mailovému klientovi v Elementary.
« Poslední změna: 17 Ledna 2016, 20:36:54 od voltaren »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.