Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MP-BIOS BUG 8254 - nejde mi nainstalovat [vyřešeno]  (Přečteno 1714 krát)

mvary

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
MP-BIOS BUG 8254 - nejde mi nainstalovat [vyřešeno]
« kdy: 02 Dubna 2016, 01:42:47 »
Ahoj, snazim se dat na stary ntb ubuntu, ale zasekl jsem se hned u startu. Spoustim instalaci z USB. Dostavam tuto hlasku: "MP-BIOS BUG 8254 timer not connected to io-apic", dal se nemuzu dostat. Koumal sem navody, cetl i diskuze zde na foru, ale s mymi schopnostmi nejsem schopny upravit to bootovani tak aby to slo. V podstate vubec netusim jak.

docetl jsem se ze je problem s nekompatibilni grafikou, nasel ze se ma nekam napsat toto:

radeon.modeset=0 noapic

nevim ale kam, jak.

Muzete mi prosim poradit, je nejaky blbuvzdorny navod? Mam Dell Inspiron 1501. Diky
« Poslední změna: 04 Dubna 2016, 08:48:20 od Petr Merlin Vaněček »


mvary

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:MP-BIOS BUG 8254 - nejde mi nainstalovat
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2016, 23:21:17 »
Vyzkoušel jsem všechny uvedené bootovací parametry, ale stále mi to ukazuje stejnou hlasku MP-BIOS BUG 8254 timer not connected to io-apic

potom se vzdy objevi obrazovka s ruzne barevnymi pruhy a dále nic :/

Ubuntu jsem stáhl v AJ verzi - 14.04 32 bit, na kterou byl zde odkaz, cesky link tady na strankach nefunguje

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:MP-BIOS BUG 8254 - nejde mi nainstalovat
« Odpověď #3 kdy: 03 Dubna 2016, 10:06:34 »
Aj verze neexistuje vždy je to multilanguage. Pokud parametry nefungují, tak otestuj jiné distro, nebo releases. Buď starší, třeba 12.04 s následným povýšením, nebo poslední NonLTS a po vydání 16.04LTS povýšit. Další možnost je test derivátu Lxde, Xfxe, Mate apod. Poslední věc je instalovat na jiném HW a pak disk vložit do notebooku.

mvary

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:MP-BIOS BUG 8254 - nejde mi nainstalovat
« Odpověď #4 kdy: 03 Dubna 2016, 23:23:06 »
Děkuji za rady - problém vyřešen :))

Problém byl v to, že jsem instaloval- z flashdisku. Byla třeba instalace z LiveCD a poté zadání parametru radeon.modeset=0 noapic - viz výše a také nutné zadat noapic - F6 další možnosti. Z flasdisku nebyla tato možnost nabízena a na uvedený parametr to nefungovalo - objevovala se stále stejná chybová hláška.

Pak jsem měl ještě problém s wifi, kdy jsem musel zjistit konkrétní typ wifi modemu a k němu naistalovat správný firmware.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.