Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: grafika pro HTPC  (Přečteno 1596 krát)

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
grafika pro HTPC
« kdy: 16 Dubna 2016, 01:25:47 »
Zdravím. Nyní jedu na integrované GPU v Pentium G2020 Bude to Intel HD2500 a jelikož to není ideální,chtěl bych dát dedikovanou. Musí být pasivně chlazená a cenový strop 1500 kč. Zatím jsem probíral jen NVIDII a to gt610 až 730,protože bývaly v linuxu bezproblémový. Příliš dobře se o těchto typech v recenzích nevyjadřují,protože jsou to x let staré a několikrát přejmenované lowendy nicméně pro přehrávání videa stačí. Chtěl bych se zeptat,zda má v dnešní obě už smysl  řešit i ATI a též jestli z těch výše uvedených na to stačí ta základní s tím,že až přijde HEVC stejně ji budu muset vyměnit,nebo je na úrvni integrované a radši bych měl koupit něco z řady 700.
Dík za názory.
« Poslední změna: 16 Dubna 2016, 01:55:40 od rejže »
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:grafika pro HTPC
« Odpověď #1 kdy: 18 Dubna 2016, 07:10:34 »
ATI nema smysl resit, protoze bysis jejich pasivnimi modely moc nepomohl.
Zato grafiky od AMD maji obecne lepsi pomer cena/vykon nez nvidia, a i ovladace se zlepsily.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Re:grafika pro HTPC
« Odpověď #2 kdy: 18 Dubna 2016, 15:46:38 »
Diky. kouknu jeste jak je to s podpirou akcelerace videa. Nvidia pouziva VDPAU a intel mi bezi na VAAPI.  Nicmene VDPAU mi zatim fungovalo lepe. Neboli 5let stary ionbox s atomem prehrava videa lepe nez zminene pentium.
EDIT: Bohuzel amd karty mythtv komunita nikde nediskutuje a tedy asi nepouziva.  Zato jsem natrefil na vlakno,kde bylo receno,ze nvidia gt610 bohate staci na vsechny soucasny formaty pochopitelne vyjma hevc. Takze je asi rozhodnuto.
« Poslední změna: 18 Dubna 2016, 21:19:45 od rejže »
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Re:grafika pro HTPC Vyresno
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2016, 00:30:32 »
Tak jsem nakonec koupil nvidia710 Byla levější než 610 a měla jednoslotový pasiv. Všechno funguje jak má.
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.