Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nvidia zbořila Ubuntu  (Přečteno 2412 krát)

schrek1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
  • Windows je pro mě stejná závislost jako kouření...
Nvidia zbořila Ubuntu
« kdy: 10 Března 2016, 22:34:29 »
Ahoj

nainstaloval jsem ovladače grafické karty z oficiálních stránek výrobce. Ubuntu se sesypalo a nejde mi nastartovat sytém, nouzový režim se zasekne u načítání driverů grafiky a standardní spuštění mě navede na warning že Ubuntu běží v minimální grafice, zkusil jsem každou volbu nabídky ale zasekne se v bashi. Potřeboval bych nějak obnovit Ubuntu jelikož přeinstalovávat se mi ho nechce, když tam mám už spoustu věcí zprovozněno a nastaveno.

Díky za radu
Lenovo E531  Intel® Core™ i7-3632QM CPU @ 2.20GHz × 8, NVIDIA GeForce GT 740M 2GB, RAM 16GB DDR3, 1000GB HDD + 24GB SSD

schrek1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
  • Windows je pro mě stejná závislost jako kouření...
Re:Nvidia zbořila Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2016, 23:43:45 »
PS. nedostanu se do bashe
Lenovo E531  Intel® Core™ i7-3632QM CPU @ 2.20GHz × 8, NVIDIA GeForce GT 740M 2GB, RAM 16GB DDR3, 1000GB HDD + 24GB SSD

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Nvidia zbořila Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2016, 23:48:49 »
Dostaň se na textovou konzoli pomocí Ctrl+Alt+F1 a příhlaš se. Pokud by to nešlo, nastartuj počítač do recovery módu z GRUBu.
Dál snad poradí ostatní.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

schrek1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
  • Windows je pro mě stejná závislost jako kouření...
Re:Nvidia zbořila Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 10 Března 2016, 23:53:34 »
právě že nemám jak se tam dostat, ta nabídka mě nepustí dál.. http://i.imgur.com/QaP9d.png


v podstatě podobný problém jako tento: http://askubuntu.com/questions/225090/the-system-is-running-in-low-graphics-mode-error-in-virtualbox
Lenovo E531  Intel® Core™ i7-3632QM CPU @ 2.20GHz × 8, NVIDIA GeForce GT 740M 2GB, RAM 16GB DDR3, 1000GB HDD + 24GB SSD

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Nvidia zbořila Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 11 Března 2016, 00:34:38 »
Je to ve Virtualboxu?
Pokud ano:
Do Virtualboxu patří ovladače pro Virtualbox (ne nVidie, AMD, Intel, ...), a ty se instalují takto. Na TTY se dostaneš pomocí podl návodu v odkazu co jsi posílal:
Citace
We can enter a TTY for command line repair by press and hold the HOST-key, which in your case is the right Ctrl-key and simultanously press F1 trough F8.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Nvidia zbořila Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 11 Března 2016, 07:20:56 »
právě že nemám jak se tam dostat, ta nabídka mě nepustí dál..
Protoze jsi to prepnuti na jinou konzoli (treba tty3) pres CTRL+ALT+F3 ani nezkusil. Xka bezi na tty7 nebo tty8.

Jaky jsi mel duvod instalovat ze stranek vyrobce, a nikoli z Centra softwaru, viz wiki http://wiki.ubuntu.cz/grafick%C3%A9_karty_nvidia ?

Dostaň se na textovou konzoli pomocí Ctrl+Alt+F1 a příhlaš se. Pokud by to nešlo, nastartuj počítač do recovery módu z GRUBu.
Dál snad poradí ostatní.

Na tty1 se pochopitelne neprihlasis, zkus si to...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Nvidia zbořila Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 11 Března 2016, 11:28:06 »
právě že nemám jak se tam dostat, ta nabídka mě nepustí dál..
Protoze jsi to prepnuti na jinou konzoli (treba tty3) pres CTRL+ALT+F3 ani nezkusil. Xka bezi na tty7 nebo tty8.

Jaky jsi mel duvod instalovat ze stranek vyrobce, a nikoli z Centra softwaru, viz wiki http://wiki.ubuntu.cz/grafick%C3%A9_karty_nvidia ?

Dostaň se na textovou konzoli pomocí Ctrl+Alt+F1 a příhlaš se. Pokud by to nešlo, nastartuj počítač do recovery módu z GRUBu.
Dál snad poradí ostatní.

Na tty1 se pochopitelne neprihlasis, zkus si to...
To běžně nejde? Xka mi teda běží, ale i bez nich se mi jde přihlásit na tty1.

BTW kdyby někdo potřeboval udělat screenshot z framebufferu tak jsem na to použil tohle https://gist.github.com/JakubVanek/4ec92317274c12d2dec9
« Poslední změna: 11 Března 2016, 11:34:42 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Nvidia zbořila Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 11 Března 2016, 11:57:03 »
Hmm me to nikdy neslo, ale mozna jsem jenom levej :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.