Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu na USB disku  (Přečteno 3357 krát)

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Ubuntu na USB disku
« kdy: 25 Dubna 2016, 12:53:42 »
Zdravim, nainstaloval som si Ubuntu 14.04 LTS na USB kluc, s tym ze som zaskrtol ponuku ze si mozem stiahnut subory na USB.Ale co som stiahol a nainstaloval ,tak ked znovu spustim Ubuntu tak vsetko zmizne,prepacte ze som uz ani neskusal prehodit jazyk a nejde mi diakritika.Vedel by niekto poradit co s tym?Dakujem.

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2016, 13:56:01 »
Istalace ti nezustanou, jen soubory v home, ale co sem zkousel i tohle mi fungovalo jen u lubuntu.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2016, 14:00:51 »
Problém je v tom, že jsi ho nenainstaloval, ale vytvořil live USB. Čili, jak píše Savalas.

Jestli ti nedělá problém angličtina, tak hoď do Google Ubuntu liveCD customization apod. a najdeš řešení.

https://help.ubuntu.com/community/LiveCDCustomization
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2016, 09:55:17 »
Dakujem za ochotu a rady,dal som si ten link prelozit do Googlu Translate,ale je to pre mna velmi dlhe a zlozite a este aj dost nedokonaly preklad.Napr.jeden z mnohych -chroot-neviem co to je,root viem a tak dalej.Este raz dakujem.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2016, 10:35:49 »
A neřešila by to obyčejná perzistence? Nebo to už nějak nefunguje a já zaspal nebo zle pochopil ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2016, 12:19:52 »
Zdravim,ovladam vela cudzich slov,ale co je ta perzistence?Dakujem za radu.

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #6 kdy: 26 Dubna 2016, 12:40:30 »
Ahoj Jaro,

vráťme sa na začiatok, píšeš:
Citace
instaloval som si Ubuntu 14.04 LTS na USB kluc, s tym ze som zaskrtol ponuku ze si mozem stiahnut subory na USB.Ale co som stiahol a nainstaloval ,tak ked znovu spustim Ubuntu tak vsetko zmizne,
Skús stručne a jasne vysvetliť, k čomu sa chceš dopracovať. Chceš Ubuntu 14.04 na USB klúč nainštalovať alebo len pripraviť LiveUSB?
Chceš Ubuntu 14.04 iba vyskúšať alebo ho chceš používať nastálo? Aký máš PC/Notebook? Bez tých informácií sa budeme motať dokola a riešiť dielčie problémy.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #7 kdy: 26 Dubna 2016, 12:56:19 »
Dakujem za ochotu a rady,dal som si ten link prelozit do Googlu Translate,ale je to pre mna velmi dlhe a zlozite a este aj dost nedokonaly preklad.Napr.jeden z mnohych -chroot-neviem co to je,root viem a tak dalej.Este raz dakujem.

Teď koukám, že je něco i na české wiki. Na to jsem zapomněl.

http://wiki.ubuntu.cz/vytvo%C5%99en%C3%AD_vlastn%C3%ADho_livecd
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #8 kdy: 26 Dubna 2016, 13:01:07 »
Persistence znamená trvání - setrvačnost

Při tvorbě live USB disku některé programy nabízejí modifikaci ve smyslu, že se na daném USB médiu vytvoří prostor, kam se budou ukládat změny provedené v Live-session a ty se pak při dalším bootu načtou a tím vznikne dojem, že změny zůstaly.

Ale jak píše Vxmery - popiš čeho chceš přesně docílit - bude to lepší.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #9 kdy: 26 Dubna 2016, 14:33:10 »
Ahojte,chcel by som Ubuntu pouzivat tak ako keby som Ho mal na notebooku,teda plnehodnotne.Je to usb 16 gb a mam tam este vyse 11 gb volneho priestoru.Nt mam Lenovo b50-80 core i7 grafika Intel 5500,nie kolko mesacny a pocul som ze do Lenova sa tazko dava iny os zatial chcem tam aj Win 8.1.Takze asi takto.Dakujem.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #10 kdy: 26 Dubna 2016, 14:38:29 »
To už se tady diskutovalo hodněkrát. Plnohodnotná instalace na flash disk se nedoporučuje kvůli pomalosti  a velkému počtu zápisů, takže bůhví, jak dlouho ten disk vydrží. Osobně bych si spíš upravil to live ISO.
« Poslední změna: 26 Dubna 2016, 14:45:59 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #11 kdy: 26 Dubna 2016, 15:07:17 »
1. Podle mého názoru chtěl tazatel v Tvůrci spouštěcího disku vytvořit LiveUSB s prostorem pro data a nastavení. K tomu bych směřoval odpovědi.
Takže:
    a. USBdisk musí být v PC při zapnutí.
    b. PC musí mít v BIOSu nastaveno Startovat z USBdisku.
Teprve nyní je splněn předpoklad pro spuštění Live OS.
Pokud i tak nefunguje, pak by bylo potřeba podrobnější údaje o tom co tazatel dělal a jaký chtěl docílit výsledek, jak bylo napsáno výše.
Otázku,  jestli toto tazatel opravdu chtěl, zatím nepokládám.

2. Perzistence:
Persistence znamená trvání - setrvačnost
Raději bych se držel významu ze slovníku cizích slov: stálost, odolnost, vytrvalost, tvrdošíjnost, přetrvávání
Pro setrvačnost bych použil jiné pojmy např.:  inercie  :)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #12 kdy: 26 Dubna 2016, 15:55:34 »
Zdravim Myrmica,vsetko funguje az na to ze ked si tam nastavim napr.jazyk,hodiny wifi tak ked to spustim po vypnuti,Vsetko Musim  nastavovat znovu. A nezalezi mi ked to pojde pomaly a ked za rok odide usb.Dakujem.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #13 kdy: 26 Dubna 2016, 17:16:44 »
Tady máš návod jak si na té flešce vytvoříš casper.rw (=persistent file). Pak budou zůstávat všechny provedené změny zachovány.
http://www.pendrivelinux.com/create-a-larger-than-4gb-casper-partition/

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #14 kdy: 26 Dubna 2016, 18:28:09 »
To co navrhuje juwa2 nevypadá špatně
Mě pomocí Tvůrce spouštěcího disku vytvořené LiveUSB celkem fungovalo, ale neinstaloval jsem nové programy. Jen Čeština a další nastavení se mi zachovala.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #15 kdy: 26 Dubna 2016, 19:17:52 »
Nejde mi to.Vypise mi toto:umount:/CDROM:device is busy.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #16 kdy: 26 Dubna 2016, 20:50:50 »
A nenajel jsi ten Live systém z té flešky, kterou chceš upravovat? To by pak opravdu nešlo, neboť ta se emuluje jako CD/DVD. To by jsi ho musel zavést do RAM, jestli máš alespoň 2GB v případě Lubuntu či Xubuntu - pro X lepší 3 a 4GB v případě Ubuntu. Jinak si vypal DVD nebo udělej druhou flešku, nemáš-li nainstalován Ubuntu na PC.

Jinak to nějak nechápu. Akorát mi připadá, že ten návod je jen na tvorbu oddílu pro persistent file. Nikde tam nevidím tu část, kde se zajišťuje ta tvorba toho PF a jeho ukládání na ten oddíl ...

2. Perzistence:
Persistence znamená trvání - setrvačnost
Raději bych se držel významu ze slovníku cizích slov: stálost, odolnost, vytrvalost, tvrdošíjnost, přetrvávání
Pro setrvačnost bych použil jiné pojmy např.:  inercie  :)

Chtěl jsem původně napsat setrvání, ale nebyl jsem si jist, jestli je takové slovo korektní. Ve vztahu k mechanice by opravdu bylo přesnější použití inercie, ale v tomto případě to snad tak velký prohřešek není  ::)  ...  prostě mu ta fleška setrvá v posledním stavu  ;)
« Poslední změna: 26 Dubna 2016, 21:08:53 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ubuntu na USB disku
« Odpověď #17 kdy: 29 Dubna 2016, 20:04:15 »
Nikdo se nesmiluje nad prostým vesničanem  :) a nevysvětlí, jak je to s tím návodem na perzistenci ?

Citace
Jinak to nějak nechápu. Akorát mi připadá, že ten návod je jen na tvorbu oddílu pro persistent file. Nikde tam nevidím tu část, kde se zajišťuje ta tvorba toho PF a jeho ukládání na ten oddíl ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.