Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dualboot Ubuntu a Slax  (Přečteno 2797 krát)

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Dualboot Ubuntu a Slax
« kdy: 25 Dubna 2016, 17:43:50 »
ahoj, na notebook od hp jsem nainstaloval Xubuntu 16/04 (bylo tam původní Ubuntu 14/4, se kterým to bylo dodáváno. Předtím jsem změnil disk na GPT, a ubuntu nainstaloval v režimu UEFI.

Původní recovery partition se díky tomu smazala, není chyba, věděl jsem, že se smaže, ale vzhledem k požadavkům na jiné rozložení disku a GPT a UEFI jsem do toho šel. Vytvořil jsem novou recovery partition, kterou jsem chtěl využít pro slax, nebo pro nějaký jiný nenáročný linux, kdyby Ubuntu někdy fatálně selhalo. Přidal jsem jí HP-service flag přes gparted, překopíroval obsah zipu slaxu. Nicméně v Grubu slax nemám a když zmáčknu nějakou tu klávseovou zkratku (tuším F11), která má spustit při bootu systém z té recovery partition, tak se spustí ubuntu.

Mám chybu v tom flagu, nebo jde nějak ten slax přidat do ubuntího grubu, pokud ho nedostanu do toho recovery módu?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Dualboot Ubuntu a Slax
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2016, 18:03:48 »
A k čemu je taková recovery part. (v případě linuxu) dobrá??
Nevymýšlej hlouposti a klasicky instaluj.

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Dualboot Ubuntu a Slax
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2016, 18:15:30 »
A k čemu je taková recovery part. (v případě linuxu) dobrá??
Nevymýšlej hlouposti a klasicky instaluj.

OK, ale stejně bych rád tam měl ten dualboot, jak ten slax přidám alespoň do grubu? Update-grub nepomůže.

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Dualboot Ubuntu a Slax
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2016, 18:18:50 »
Jinak ta původní recovery partition dělala automatickou čistou instalaci Ubuntu, to se mi na ní  docela líbilo a říkal jsem si, že by to není pro BFU vůbec špatné... Je to jako tovární nastavení u telefonu. Já tam chtěl místo toho slax...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.