Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace tiskárny  (Přečteno 4898 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Instalace tiskárny
« kdy: 10 Června 2016, 14:59:30 »
Ahojky, zkouším teď Ubuntu 16.04 Gnome a vypadá dobře, ale jeden problém tu mám. Chci si přidat tiskárnu (HP LaserJet 1200 připojenou k Windows Home Server 2011 a nasdílenou do sítě). Průvodce přidáním tiskárny mi ji najde, požádá mě o ověření (jméno a heslo), vyberu si výrobce a ovladač a na konci, když by se tiskárna měla přidat, to napíše "Selhalo přidání nové tiskárny" a průvodce se ukončí, tiskárna se nepřidá. Poradíte prosím co s tím? Díky moc :-)
« Poslední změna: 10 Června 2016, 15:01:10 od Abby »

Tomáš Němec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Instalace tiskárny
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2016, 19:17:00 »
S dovolením (vlastně bez dovolení) se přidám s podobným problémem s HP LaserJet 1000. Vím, že se tu již řešilo, ale stále mně to nefunguje. Linux si tiskárnu najde, ale ta nereaguje na úlohy. Děkuji.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Instalace tiskárny
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2016, 22:27:41 »
Zkusila jsem místo Gnome KDE a zjistila jsem, že sdílenou tiskárnu také nelze nainstalovat, kde ji ani nevidí. Ale tady je řešením nainstalovat následující:
Kód: [Vybrat]
samba samba-common smbclient cifs-utilsa poté nastavit tiskárnu jako smb://adresa_serveru/název_tiskárny.

Bohužel pro Gnome, které se mi líbí podstatně víc, jsem řešení nenašla.
« Poslední změna: 10 Června 2016, 22:30:18 od Abby »

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Instalace tiskárny
« Odpověď #3 kdy: 12 Června 2016, 12:04:38 »
tiskarna HP by mela jit nainstalovat s pomoci
Kód: [Vybrat]
hplip (viz stejnojmenny balik).
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Instalace tiskárny
« Odpověď #4 kdy: 12 Června 2016, 14:31:48 »
I když je to síťová tiskárna připojená k Windows serveru?

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Instalace tiskárny
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2016, 11:20:22 »
Co na to rict - zkus a uvidis.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Instalace tiskárny
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2016, 14:58:03 »
Právě že vím, prostě to nejde, v Gnome je nějaká chyba a tiskárny připojené k Windows Serveru nefungují.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Instalace tiskárny
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2016, 19:52:09 »
ja mam v praci sitove HP, ovsem je to LAN tiskarna, ta jde bez problemu. Neinstaloval jsem ji pres Gnome, ale prave pres hplip. V tiskarnach v Gnome se pote normalne objevila.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Instalace tiskárny
« Odpověď #8 kdy: 16 Června 2016, 20:24:36 »
Já jsem zkoušela instalaci hplip ještě ve Fedoře, nešlo to tam, vůbec to totiž tu tiskárnu nenašlo. To Gnome ji aspoň vidí, ale nedá se přidat, vypadá to, že selže autentizace. Divné ale je, že v LM 17.3 Cinnamon to jde a když jsem dala konfigurák do Fedory, šlo to také. Ale přiznám se, že si pomalu zvykám na krásy a zvyky KDE a líbí se mi. Gnome to sice není, ale umí věci, které Gnome ne a hlavně to, co potřebuji a chci funguje všechno :-) Takže by se to tu asi dalo momentálně uzavřít s tím, že řešení se nenašlo.

Mimochodem, zkoušela jsem několik distribucí s různými verzemi Gnome, od 3.16 po 3.20 (Ubuntu, Fedora, OpenSUSE, Elementary OS) a v žádné ta tiskárna nefunguje. Někdy se dá najít a nedá se přidat (Ubuntu), ve Fedoře ji najde a přidá, ale nedá se tisknout (vyřešil konfigurák z Mintu s přístupovými údaji), v OpenSUSE tiskárna přidaná přes Gnome netiskla, ale přidaná přes Yast normálně fungovala a eOS se mi ji nepovedlo ani najít, natož přidat.

Stela

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
    • Skrytý nepřítel - Náš komiksoví seriál o hackerech :-)
Re:Instalace tiskárny
« Odpověď #9 kdy: 04 Srpna 2017, 21:51:22 »
Taky mi dnes nastali  stejné potíže u přidávání síťové tiskárny sdílené přes sdílení windows (sambu).

Při přidávání tiskárny se v  gnome 3.20 zobrazovala podivná hláška, že přidání nové tiskárny selhalo i když předcházející  průběh přidání  byl v pořádku. Nešlo přidat tiskárnu sdílenou ani z windows ani z linuxu.  Problém byl někde v  autentizaci.  Stačilo mi doinstalovat  balík smbclient a následné přidání tiskárny se již  zdařilo.  Na jednom z notebooků jsem musela kvůli původním experimentům smazat konfigurační soubory samby (odinstalovat  její balíčky vč. konfigurace a znovu je nainstalovat).   Tento postup mi  problém s tiskárnou v gnome 3.20 vyřešil.  Druhý způsob řešení je instalovat síťovou tiskárnu přes prostředí unity, kde se potřebné balíčky nainstalují sami.

Chyba s autentizací síťové tiskárny je pouze u tiskáren se sambou z libovolného OS  u klasických síťových tiskáren nevyužívajících sambu se mi žádný problém doposud neprojevil. 

Problém se vyskytuje pouze po aktualizaci gnome na gnome 3.20. V čisté instalaci Ubuntu s unity se tato chyba neprojevovala.
:-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.