Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatické připojení externího disku po startu systému  (Přečteno 8150 krát)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Automatické připojení externího disku po startu systému
« Odpověď #25 kdy: 15 Června 2016, 17:05:22 »
1. Tím skriptem výše to můžeš nastavit v jakékoli distribuci, tedy i Kubuntu.
2. Umístění svých složek měnit nemusíš, používej odkazy (symlinky).

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Automatické připojení externího disku po startu systému
« Odpověď #26 kdy: 15 Června 2016, 17:22:21 »
ad 1. rozumím a děkuji, ale abych pravdu řekla, ten skript je na mě trochu příliš moc složitý :-( A druhá věc, já nechci měnit distribuce, já chci najít jednu dokonalou, kde bude fungovat všechno, co používám a u té chci zůstat. To, že teď zkouším různé distribuce je proto, že v žádné nefunguje všechno (LM 17.3 Cinnamon, funguje všechno k mé spokojenosti s výjimkou natural scrolling myši a v 18 platí to stejné, Fedora 23 a 24 Gnome, funguje sice natural scrolling, ale nefunguje připojení k síťové tiskárně, Ubuntu 16.04 Gnome, po aktualizaci Gnome na 3.20 funguje natural scrolling, ale nejde nastavit síťová tiskárna, i když na rozdíl od Fedory ji systém vidí a řekne si o přístupové údaje, Fedora KDE je celkově nějaká divná, tam třeba v nastavení uživatelů není nastavení uživatelů, ale klíčenka, OpenSUSE je celkově nestabilní a pomalé a nefunguje tam žádný způsob jak se dostat na Google Drive (navíc jsem si už ze zoufalství koupila overgrive, ovšem rozlišuje se licence pro balíčky .deb a .rpm a já jsem si koupila .deb, takže už kvůli tomuhle musím zůstat na *buntu, což mi ani nějak nevadí, .rpm distribuce mi přijdou složitější)). Zatím to vypadá, že Kubuntu 16.04 by mohlo splňovat mé požadavky, protože ze zásadních věcí funguje všechno a z těch méně zásadních jsem zatím nepřišla na změnu vzhledu (ráda bych dosáhla vzhledu OS X včetně křížku, minimalizace atd vlevo a jako červený, žlutý a zelený puntík, takhle jsem to měla v Mintu Cinnamon).

ad 2. ty odkazy používám, ale když odkaz /home/abby/Hudba odkazoval na /media/abby/Data, kde ten disk už není, musela jsem změnit cestu toho odkazu. Teď už to funguje, ale samo se to neudělalo, musela jsem to udělat ručně. Naštěstí jde jen o tři složky :-)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Automatické připojení externího disku po startu systému
« Odpověď #27 kdy: 15 Června 2016, 21:44:12 »
Ad 1. Může ti být jedno, jak je či není ten skript složitý. Dostala jsi ho hotový až pod nos. Tak ho klidně použij tak jak je. Fungovat bude, nad jeho obsahem mudrovat nemusíš...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Automatické připojení externího disku po startu systému
« Odpověď #28 kdy: 15 Června 2016, 21:48:32 »
OK, děkuji. Ale funguje to přes tu gnome utilitu, to mi asi stačí, hlavně že to jde.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.