Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Náhledy souborů v KDE  (Přečteno 1893 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Náhledy souborů v KDE
« kdy: 15 Června 2016, 17:08:11 »
Ahojky, chtěla bych se zeptat, jak se dá v Kubuntu 16.04 nastavit, aby správce souborů ukazoval náhledy souborů (třeba malinkaté fotečky, snímek z videa atd) místo standardní ikonky u všech souborů včetně videí i ze sítě? Teď to mám takhle, viz příloha. A hlavně aby to bylo výchozí nastavení správce souborů, protože i když v nejvyšší složce /home nastavím "Náhled", tak když vlezu do nějaké vnořené, musím to nastavit znova. A nastavovat to ručně pro všechny složky je teda hodně otravné a je neuvěřitelné, že by to nešlo nastavit globálně. Díky moc.
« Poslední změna: 15 Června 2016, 17:10:05 od Abby »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Náhledy souborů v KDE
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2016, 21:50:21 »
No hlavně si uvědom, že aby správce souborů mohl náhledy zobrazit, musí je mít k dispozici vygenerované z video souborů. A vygenerované budou jenom tehdy, pokud jsou v systému potřebné kodeky. Zdůrazňuji v systému - ne pouze jako součást nějakého playeru (VLC atd.).

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Náhledy souborů v KDE
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2016, 21:54:45 »
Při instalaci jsem zaškrtla instalaci proprietárního softwaru a byla jsem online, takže by tam snad měly být. Jak to ověřím? Používám právě VLC, protože přehraje bez problémů všechno.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Náhledy souborů v KDE
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2016, 06:47:45 »
Pokud ti to funguje manualne, tak potrebne kodeky mas.

Kdyz v DDG hledam "dolphin video thumbnails" tak to par navodu najde (dolphin je v Kubuntu vychozi spravce souboru). ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Náhledy souborů v KDE
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2016, 08:26:59 »
Jak to myslíš manuálně? A co je to DDG? :-)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Náhledy souborů v KDE
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2016, 09:18:21 »
A nastavovat to ručně pro všechny složky je teda hodně otravné a je neuvěřitelné, že by to nešlo nastavit globálně.

Z toho jsem pochopil, ze rucne to funguje.

DDG = DuckDuckGo.com; vyhledavac ktery netrasuje uzivatele atd... Ale pochopitelne to muzes hledat kdekoli.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Náhledy souborů v KDE
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2016, 09:28:19 »
Aha, už to chápu. Ano, když vyberu ručně náhledy, funguje to.

DuckDuckGo jsem už potkala, něco mi ho to chtělo vnutit, ale mě vyhovuje Google, hledá nejlépe, jsem na něj zvyklá a mám tam velmi mnoho let historie. Zkusím tedy hledat, snad to půjde.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.