Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Notebook - display po reštarte, spánku a pod sa nezapne  (Přečteno 1926 krát)

RoBinho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Notebook - display po reštarte, spánku a pod sa nezapne
« kdy: 31 Července 2016, 22:37:13 »
Dobrý deň prajem. Mám velikánsku prosbu. Nainštaloval som si Ubuntu 16.04 LTS. Mám maličký problém, že po reštarte alebo uspaní NTB sa mi monitor nezapne. Načíta sa úplný začiatok ale hneď Ďalej absolútne ani ťuk. Iba čierna obrazovka akurat po cca 30 sekundách počuť presne ten istý zvuk ako keď nabehne a načíta sa na prihlasovaciu obrazovku. No monitor nezapne. Musím vybrať batériu a až potom nabehne ale ani to nie stále. Máte prosím nejaké rady? Ramky som skúšal meniť aj vybrať mám 2 x 4GB a vôbec nič. Ďakujem

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Notebook - display po reštarte, spánku a pod sa nezapne
« Odpověď #1 kdy: 01 Srpna 2016, 10:23:05 »
Ahoj,
dávaš málo informácií.
Citace
Nainštaloval som si Ubuntu 16.04 LTS
1. inštaloval si v Legacy Bios alebo pod Uefi?
2. ako si rozdelil disk?
3. máš dualboot alebo čistú inštaláciu bez Win?
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Notebook - display po reštarte, spánku a pod sa nezapne
« Odpověď #2 kdy: 01 Srpna 2016, 12:48:02 »
A muzu se zeptat, jakou by to mohlo mit souvislost?

 Podle popisu to vypada, ze mu bud nejde vystup do panelu nebo nanajede prostredi... Jeste neco kolem ACPI by to mohlo byt.

Zkousel jsi v ruznych fazich pripojit ext. monitor - jestli mas vystup - a pozorovat jak se to chova?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Notebook - display po reštarte, spánku a pod sa nezapne
« Odpověď #3 kdy: 01 Srpna 2016, 13:16:20 »
Citace
jakou by to mohlo mit souvislost?
Spiace Win v dualboote, chýbajúci swap, zavádzač v nesprávnej partícií.. Preto sa pýtam, lebo takmer nič o inštalácii neuviedol.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Notebook - display po reštarte, spánku a pod sa nezapne
« Odpověď #4 kdy: 01 Srpna 2016, 16:27:13 »
To by se chovalo nejspíš jinak -  s tím spícím win. a zavaděčem určitě. S tím chybějícím swapem si tak jist nejsem, ale píše, že mu to přece jen bez baterky naběhne někdy ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

RoBinho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Notebook - display po reštarte, spánku a pod sa nezapne
« Odpověď #5 kdy: 02 Srpna 2016, 11:16:48 »
Dobrý deň.

Ospravedlňujem sa ale asi som sa vyjadril troška neodborne a málo.
Stiahol som zo stránok ubuntu  16.4 LTS live CD napálil na DVD a po reštarte nainštaloval.


Mám notebook HP Probook 4535s s 1TB HDD a 8GB RAM. HDD bol pred tým naformvátovaný vo windowse čiže ubuntu išla ako čistá inštalácia. Nemám dual Boot je tam iba UBUNTU 16.04 LTS. Pri inštalácii som nechal všetko na ubuntu. NIč som osobne nerozdeloval. Teda nie teraz. Pred tým som skúsil inštaláciu a pri možnosti inštalácie delil HDD na 3 časti.

Jedno bolo /root nechal som mu 20000 MB (ext4), druhé bolo swap a dal som ho na 12000MB a posledné bolo /home (ext4) tam som nechal zvyšok disku.

Všetko išlo v poriadku akurát problém je v tom, že ak zapnem NTB po uspaní alebo aj ako po vypnutí tak sa mi načíta boot a akonáhle skočí fialová obrazovka tak monitor hneď stmavne. Počítač pracuje a funguje a šlape v pohode akurát je LCD vypnuté. Potom zaznie zvučka tá ktorá nabieha pri prihlasovaní užívateľa do systému a vtedy viem že je pripravený bna prihlásenie. skúšal som  klávesy a pod ale nereaguje. Zavriem monitor a otvorím ho NTB sa vypne a hneď ako stlačím tlačidlo na zapnutie tak sa mi za pár sekúnd rozsvieti monitor a už potom všetko šlape nepomáha ani vybratie batérie ani nič iné. Neviem ako a čo s tým urobiť.

Mal som pred tým WIN7, Win8, Win8.1 aj Win 10. Vždy to išlo OK. Keď to preinštalujem na windows všetko ide ako má. AK by bolo treba ešte nejaké info kľudne mi píšte. Bol y som rád keby mi vedel s tým niekto pomôcť lebo je to dosť otravné.

Vopred veľmi pekne Ďakujem :)

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Notebook - display po reštarte, spánku a pod sa nezapne
« Odpověď #6 kdy: 02 Srpna 2016, 12:38:55 »
No ja by som sa tým velmi nepáral a nainštaloval si osvedčené a odladené 14.04.4 LTS. Podporu máš do 2019. 16.04 ešte potrebuje nejaký čas na opravu bugov.
Pred inštaláciou si najprv vyskúšaj LiveDVD (resp. LiveUSB) či všetko riadne chodí.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

RoBinho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Notebook - display po reštarte, spánku a pod sa nezapne
« Odpověď #7 kdy: 02 Srpna 2016, 19:54:06 »
No ja by som sa tým velmi nepáral a nainštaloval si osvedčené a odladené 14.04.4 LTS. Podporu máš do 2019. 16.04 ešte potrebuje nejaký čas na opravu bugov.
Pred inštaláciou si najprv vyskúšaj LiveDVD (resp. LiveUSB) či všetko riadne chodí.

Heh hlava deravá. Aj som si myslel ze je to BUG-mi. No večer sa s tým pohrajkám  :) Ďakujem

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.