Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Grub nastaveni nefunguje (zmeny se neprojevi, btw pouzivam shimx64.efi)  (Přečteno 829 krát)

Pospa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Nainstaloval jsem Ubuntu 16.04 na novy notebook Acer vedle Windows 10. Notas stale bootoval do Windows, boot repair nepomohl, vyresil jsem to az nastavenim v biosu, kde jsem povolil shimx64.efi. Diky tomu se dostanu do Grub2, kde mam na vyber spoustu moznosti, mimo jine Ubuntu a Windows. Diky tomu uz nabootuji kam chci. Chtel jsem zmenit nastaveni Grubu, tak jsem nejprve manualne zmenil /etc/default/grub a provedl update-grub, nicmene zadne zmeny se neprojevily. Zkusil jsem tedy nainstalovat Grub Customizer. V tom programu to vypadalo, ze zmeny ktere jsem udelal v configu uz jsou provedeny, tak jsem to zkusil znovu ulozit, ale opet nic. Zmeny o ktere mi jde je, aby to automaticky bootovalo do posledniho zvoleneho systemu (GRUB_DEFAULT=saved) a aby bootovaci menu bylo skryte, pokud se nedrzi shift pri bootovani (GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0). Hledal jsem vsude mozne, ale nikde nemuzu najit reseni meho problemu. Mate s tim nekdo zkusenost?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.