Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: patička s Inkscape a Gimp  (Přečteno 3047 krát)

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
patička s Inkscape a Gimp
« kdy: 28 Února 2007, 19:40:58 »
Nazdárek, potřebuji poradit. Dělám pro zaměstnavatele nějaké názorniny a prezentace na papíře. Pomocí Inkscape a Gimpu. Vymohl jsem si na něm, že na poslední stránce bude v patičce oznámení, že celé "dílo" bylo vytvořeno pomocí zmíněných nástrojů. Tak odborníci na GPL, co tam mám napsat , např: "dílo vytvořeno pomocí nástrojů GPL/Gimp a Inkscape"  nebo "vytvořeno pomocí programů Gimp a Inkscape šířenými pod licencí GPL" ? Jde mi hlavně o to, aby bylo zmíněno, že byly použity programy šířené pod touto licencí. Teda pokud pod ní patří. Mělo by to vejít na řádek, dva. Do budoucna toho bude více a chci presentovat, že nebyly použity komerční programy anýbrž svobodně šířený sw. Dík
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
patička s Inkscape a Gimp
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2007, 19:54:58 »
Kolko znakov vojde na ten riadok a aka bude velkost pisma?
"Na tento dokument neboli použite komerčné programy, ale programy šírene pod licenciou GPL(Gimp,Inskape)"
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
patička s Inkscape a Gimp
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2007, 19:58:36 »
chyboval jsem v dotazu, špatně jsem se vyjádřil. Ony ty PC běží na woknech, nemohu napsat přímo, že nebyly použité komerční programy. Ale vytvořeno programy  Inkscape a Gimp, šířenými pod licencí GPL, tam určitě vejde. Dík za podnět
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
patička s Inkscape a Gimp
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2007, 21:01:59 »
Co takhle třeba "Vytvořeno pomocí svobodných nástrojů GIMP a Inkscape z projektu GNU"?

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
patička s Inkscape a Gimp
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2007, 21:24:42 »
GNU? Odpovídá to licenci? Právě to chci nějak dotáhnout do konce. Žádný vliv na mou "funkci agronoma" to mít nebude, ale chci aby to odpovídalo skutečnosti. Našeho ITťáka jsem dloho přemlouvat nemusel, aby mi povolil instalaci do firemního komplu, dokonce se vymáčkl, že chce taky Linux vyzkoušet, tak přece nemohu vypustit něco, co není echt pravda. Takže GNU nebo jen GPL?
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

CHACAL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
    • http://www.shibumi.org/eoti.htm
patička s Inkscape a Gimp
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2007, 18:14:44 »
Inkscape:
napoveda ==> o inkscape ==> licence - GNU GPL
Gimp:
http://www.gimp.org/about/ - GNU GPL

Takze bych to videl jako programy sirene pod licenci GNU GPL ... esli se nepletu
Hrozna je predstava, ze by lide chodili otravovat, i kdyz nic nechteji.
;-)

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
patička s Inkscape a Gimp
« Odpověď #6 kdy: 01 Března 2007, 18:48:09 »
Dík
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.