Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problemy s libgtk2-dev knihovnou  (Přečteno 1020 krát)

RAM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Problemy s libgtk2-dev knihovnou
« kdy: 01 Března 2007, 11:41:56 »
Zdravim,
nejsem zrovna moc pokrocily v Ubuntu a ted jsem narazil na problem. Pri "instalaci" programu Phoebe jsem nejdrive musel naistalovat libgtk2.0-dev (na strankach programu bylo, ze to bez toho proste nejde). Jenze kdyz jsem pak pote zadal prikaz ./configure, tak mi to pise

configure: error: Cannot find GTK: Is gtk-config in path?

Snazil jsem se ten konfiguraci soubor najit a zapsat jej do /etc/ld.so.conf.d/i486-linux-gnu (opet podle instrukci na strankach programu), ale chybove hlaseni stale zustava, coz znamena, ze jsem tam zapsal asi spatny soubor. Zkousel jsem to nekolikrat opravovat, ale vzdy bezuspesne. Nevite nahodou kde ma Ubuntu implicitne ulozeny ten inkriminovany soubor nebo pripadne kde jinde by mohla byt chyba?

Predem diky

Roman

Robert

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 512
Problemy s libgtk2-dev knihovnou
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2007, 12:09:47 »
hmm možná verze gtk. kousek nad timhe errorem bude něco jako checking for GTK - version >= x.x.x... no

kterou to nenašlo? pokud jste nikdy nic nekompiloval, bude vám nějaká vývojová knihovna chybět každou chvíli. určitě není "phoebe" (co to je? :-) dostupný jako balíček?

RAM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Problemy s libgtk2-dev knihovnou
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2007, 15:40:47 »
Takze jsem to zkousel a nakonec se ukazalo, ze byl problem asi v samotnych baliccich - byly v Ubuntu nejak spatne "nainstalovane". Kdyz jsem je "preinstaloval", vse uz fungovalo korektne. Kazdopadne diky moc za snahu o radu. Balicek od toho programu jsem opravdu nenasel, ale nakonec se mi to povedlo i zkompilovat (muj prvni zkompilovany program :-)) a funguje to bez problemu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.