Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomoooooc s podezřelou hláškou  (Přečteno 1961 krát)

emines

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Pomoooooc s podezřelou hláškou
« kdy: 23 Října 2016, 16:30:20 »
Zdravím všechny hodné lidičky co rádi pomůžou začátečníkovi (důchodce 66). Mám nějaký měsíc nainstalované UBUNTU 16.04 (přešel jsem z debilních Wincků) a v poslední době mě vyskakovalo nějaké výstražné okno, že je něco špatně, dříve jsem to ignoroval, ale chtěl jsem pomoct dobré věci... (blbec jsem si to neuložil) a chtělo to po mně abych odeslal nějakou "zprávu o chybě", což jsem pro dobrou věc udělal, jenže před odesláním té chyby to po mě chtělo heslo do systému, což jsem neuváženě udělal a došlo mi chvilku po tom, že to mohla být pastička na blbce a že se teď někdo dozvěděl heslo do mého systému a bude šmírovat a zlobit.
Může mi někdo poradit zda to byla chyba nebo oprávněné hlášení? A jak postupovat, když systém opravdu hlásí chybu.
Prosím o slušné a seroizní vysvětlení, jsem sice bývalý IT - uživatel, ale linux jsem neznal, učím se...
Můžete mi odpovědět tady nebo přímo na můj mail secretmail@email.cz

Všem dobrým a hodným... předem díky.
PS - hlavně že všechny své známé varuji před viry a hackery a sám občas neuváženě naletím... jo to stáří, mozek zlenivěl   :)  8)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Pomoooooc s podezřelou hláškou
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2016, 16:50:39 »
nebojte, nic se nestalo
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Pomoooooc s podezřelou hláškou
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2016, 17:53:55 »
Vše je v pořádku, nejde o nic, co by mělo vliv na systém - je to jen pomůcka k lepšímu vývoji Ubuntu, kterou dostanou vývojáři.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

emines

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Pomoooooc s podezřelou hláškou
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2016, 18:08:26 »
Vše je v pořádku, nejde o nic, co by mělo vliv na systém - je to jen pomůcka k lepšímu vývoji Ubuntu, kterou dostanou vývojáři.

Moc díky, trochu jsem se uklidnil  8)

lahvator

Re:Pomoooooc s podezřelou hláškou
« Odpověď #4 kdy: 08 Listopadu 2016, 19:29:30 »
Nic se nestalo. Linux nemůže nikdo šifrovat, protože má dobrou ochranu. :)

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Pomoooooc s podezřelou hláškou
« Odpověď #5 kdy: 08 Listopadu 2016, 22:59:46 »
Nic se nestalo. Linux nemůže nikdo šifrovat, protože má dobrou ochranu. :)
Ale prd. Když si spustíš pod svým účtem nějaký ransomware, tak ti klidně může zašifrovat tvoje dokumenty. Na druhou stranu bude mít těžší se dostat do zbytku systému.
XKCD to shrnuje dobře: Authorization
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.