Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odinstalace her/programu ve wine/crossover  (Přečteno 5337 krát)

Featherwin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Odinstalace her/programu ve wine/crossover
« kdy: 16 Října 2016, 23:18:20 »
Zdravim, mam takovej dotaz, s linuxem zacinam druhy den a jelikoz rad hraju wow a videl jsem nekolik navodu jak rozchodit tuto hru  napohodu i pod linuxem , pustil jsem se do toho.  Stahl a nainstaloval jsem Crossover a podle instrukci instaloval wow..Battlenet se vpohode nainstaloval a hra se zacla stahovat. Ovsem po kliknuti na PLAY zcerna obrazovak a jede akorat zvuk a je videt maximalne kurzor... To jsem potom dohledal, ze jak PlayOnLinux tak Crossover pouzivaji zastaralej Wine engine, takze nejnovejsi patche wow nemusi fungovat... Proto jsem se rozhodl Crossover odinstalovat a jet na tvrdo primo jen pres Wine...Stahl jsem si Synaptic a podle navodu na strankach Crossoveru program odinstaloval. OVSEM..zapomel jsem pred tim wowko a battlenet odinstalovat z Crossoveru, takze momentalne je Crossover odinstalovany, ale na plose mam porad wowko a battlenet ikony...Proto se ptam, jestli je jeste nekde misto v PC, kde se nachazi battlenet a wow. Co sem pochopil, tak Crossover/Wine vytvori virtualni disk s jakoby windowsem vcetne slozek jako program files atd, kam se potom hry/programy instaluji.. Zajima me, jestli s odinstalaci Crossoveru byl odinstalovany i Wine a dalsi podpurne podprogramy, ktere se instaluji s Crossoverem a jestli se smaze i virtualni misto kde se instaluji..V pripade ze ne, jak to potom udelam. A taky pokud ted doinstaluju pouze cisty Wine, jestli uz rozezna, ze tam instalace Battlenet a wow jsou a pojme je za sve vlastni, nebo jsou ty dve ikonky na plose jen ikonky, ktery nemaj zadny vyznam a muzu je uklidit do kose. Dekuji

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Odinstalace her/programu ve wine/crossover
« Odpověď #1 kdy: 17 Října 2016, 08:39:17 »
Poradím, ale asi něco jiného než chceš.
Pro hry si pořiď Windows a dej ho do dual boot. Ve Wine to nikdy není dokonalé. (Sám jsem zkoušel mnoho her včetně WoW a nikdy jsem nebyl spokojen.) Dokud vývojáři velkých výrobců her nebudou dělat hry pro i linux, bude lepší hrát hry na operačním systému, pro který jsou určeny (Mac, Windows...).
Nebo druhá rada, hraj hry, mající port pro linux.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Odinstalace her/programu ve wine/crossover
« Odpověď #2 kdy: 17 Října 2016, 12:41:39 »
Chtěl jsem poradit s tou černou obrazovkou, ale sám jsem díky tomuto dotazu zjistil, že mi WoW už opět nefunguje. Tak alespoň k těm ikonám. Můžeš je klidně smazat. Jsou to jen spouštěče na ploše a nejsou nikde ve virtuálním disku.
U PlayOnLinux lze u nainstalovaných her měnit verzi Wine. Já mám u WoW verzi Wine 1.9.9,ale to mi teď jak jsem psal nefunguje. Zkusím to přeinstalovat. Mohlo by pomoct toto: https://www.playonlinux.com/en/app-14-World_Of_Warcraft.html
Jinak, úplně nesouhlasím s tím co napsal Myrmica, ale u toho WoWka to asi bude lepší pod Windows. Myslím si ale, že na Linux není her už málo a přes Wine (nebo PlayOnLinux) jede spousta her naprosto v pořádku a dokonce některé starší hry jdou zprovoznit líp než na Windows.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.