Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: V LaTeXu na Ubuntu 16.04 nelze kompilovat dokument s českým babelem  (Přečteno 721 krát)

Reverie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Ahoj,
celý den se snažím vyřešit jeden problém a už jsem docela zoufalý. Nainstaloval jsem si dualboot s Ubuntu a jelikož jsem přešel s celým vývojem na Ubuntu, tak jsem chtěl přenést i LaTeX. Úspěšně jsem nainstaloval pomocí terminálu (apt-get) texlive-full a editor TeXstudio. Vše funguje v pořádku, většina balíků pravděpodobně funguje. Problém nastane, pokud v dokumentu nastavím \usepackage[czech]{babel}. V takovém případě se nedokáže správně zkompilovat dokument do PDF. Pokud například nastavím pouze kódování na UTF8, ale babel nepoužiji, tak vše proběhne v pořádku.

Uvedu jednoduchý příklad:
Kód: [Vybrat]
\documentclass[12pt]{report}

\usepackage[utf8]{inputenc}
\usepackage[czech]{babel}

\begin{document}
\author{Jan Novák}
\title{Příliš žluťoučký kůň}
\maketitle
\end{document}

Když dám kompilovat do pdf (pomocí pdflatex), tak se program dlouho načítá a nakonec zobrazí hlášku "The logfile is very large (3.09 MB) are you sure you want to load it?". Dám Ano, chvíli se načítá a pak se zobrazí. Log file je docela dlouhý, takže dám odkaz na pastebin:

http://pastebin.com/77mpsHTF

Moc se v tom nevyznám. Problém je právě jen s českým babelem. Zkoušel jsem ručně instalovat lokalizace jako texlive-lang-czechslovak nebo texlive-lang-european, prostě cokoliv, co jsem našel jako radu na internetu. Navíc všechny jazyky jsou již obsažené v texlive-full.

Složka csh-latex obsahuje soubory:
Kód: [Vybrat]
babel.def  czech.ldf  czech.sty  hyphen.cfg  switch.def

Nevěděl by někdo prosím jak to vyřešit? Děkuji mnohokrát.

EDIT: jazyk Ubuntu je Angličtina, nevím jestli je to důležité
« Poslední změna: 10 Prosince 2016, 19:21:46 od Reverie »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.