Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Libre Office – nastavení účtu  (Přečteno 1955 krát)

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Libre Office – nastavení účtu
« kdy: 16 Ledna 2017, 11:42:41 »
V hromadné korespodenci pro  odeslání zprávy se mi nedaří nastavit účet přes, který by zpráva odešla. Neobjeví se dialog na konfiguraci účtu.
Nastaveno mám :
Nástroje – Možnosti- Internet-E-mail – Poštovní klient- /usr/bin/thunderbird
« Poslední změna: 16 Ledna 2017, 12:54:40 od rimidalv »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Libre Office – nastavení účtu
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2017, 15:04:30 »
možná musí být nainstalována Libre office Base, nebo tak nějak
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Re:Libre Office – nastavení účtu
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2017, 19:29:05 »
Databázi nainstalovanou mám,mailové adresy se nastaví ve zdrojích adresáře nebo se i vytvoří v Průvodci hromadnou korespodencí.
 Potřebuji nastavit odchozí mail v Libre Office respektive odchozí server. Jinak, když otevřu textový soubor a dám příkaz odeslat tak po doplnění mailu se odešle mail s přílohou, ale chce to heslo.     
« Poslední změna: 16 Ledna 2017, 20:51:26 od rimidalv »

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Re:Libre Office – nastavení účtu
« Odpověď #3 kdy: 17 Ledna 2017, 20:59:05 »
Díval jsem se na tu problematiku v různých fǒrech a zjišťuji, že nikdo na nic nepřišel v případě, když to nejde odeslat.
Chybí tam možnost konfigurace pro hromadný mail, tím má na mysli třeba jen pro 20 mailů. Chtěl jsem jen vyzkoušet tuto možnost při posílání hromadných mailů, člověk prostě nemusí mít všechno. 
Google nabízi 50 mailů zadarmo za den podobnou formou hromadnou korespodence (Mail merge).

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Libre Office – nastavení účtu
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2017, 10:09:14 »
Já používám mailmerge v thunderbirdu funguje to skvěle. Zprávy se dají personifikovat apod. Posílám jich několik desítek až set každý měsíc.

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Re:Libre Office – nastavení účtu
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2017, 10:39:18 »
Doplněk  mailmerge v thundebirdu nejde naistalovat, protože nemá podpis, to ani ručně z adresáře, alespoň podle toho návodu co k tomu je. Ale jde, nejde do Firefoxu, spletl jsem  se, tak by to mělo chodit.
« Poslední změna: 18 Ledna 2017, 12:04:54 od rimidalv »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Libre Office – nastavení účtu
« Odpověď #6 kdy: 18 Ledna 2017, 15:06:57 »
Doplněk  mailmerge v thundebirdu nejde naistalovat, protože nemá podpis, to ani ručně z adresáře, alespoň podle toho návodu co k tomu je. Ale jde, nejde do Firefoxu, spletl jsem  se, tak by to mělo chodit.

Doporučuji kombinaci s Quicktext (samozřejmě lépe fullverzi)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.