Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Font v menu Google Earth 7.1.8.3036 ze 17.1.2017  (Přečteno 650 krát)

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Font v menu Google Earth 7.1.8.3036 ze 17.1.2017
« kdy: 19 Ledna 2017, 09:56:08 »
Dobrý den,
z repozitáře Googlu se mi automaticky nainstalovala nová verze Google Earth (GE). Všechno funguje(*), jenom font v menu je kurzívou a nápověda na ikonkách (když na nich nechám kurzor) je nečitelná. Všechno je vidět na prvním přiloženém screenu (vím, že se screeny mají dělat v bezztrátovém PNG, ale zabírá to pak úplně zbytečně moc místa, na JPG je to vidět také). 
Ví někdo, jak by to šlo opravit? V předchozí verzi jsem kvůli fungování fotek Panoramio přehrál soubory libQtCore.so.4, libQtGui.so.4, libQtNetwork.so.4,  libQtWebKit.so.4  a patchlib. Předtím mi šlo Google Earth i stylovat (spouštěl jsem s parameterem -style Cleanlooks). Tento postup už nefunguje, na parametr style mi program nereaguje. Po nakopírování zmíněných Qt souborů se GE sice spustí, ale není vidět "kompas" a na místě obrázku je obrovská díra (to samé se stane i po použití systémových Qt knihoven). Ovšem font v menu a nápověda se opraví (druhý screen). Ví někdo, co by se dalo udělat? Používám Ubuntu 16.04 s "historickým" Compizem.

Předem díky

* Pro správné zobrazení souřadnic při vyhledání názvu jsem musel dodat do souboru googleearth parametr export LC_NUMERIC=en_US.UTF-8. Jinak jsem skončil při vyhledání Prahy nad Afrikou. Detail. :)
« Poslední změna: 19 Ledna 2017, 09:58:21 od Nemo7 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.