Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MATLAB - nevykresluje grafy + problémy se zobrazením  (Přečteno 766 krát)

purys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
MATLAB - nevykresluje grafy + problémy se zobrazením
« kdy: 23 Ledna 2017, 13:56:32 »
Ahoj, mám takový záhadný problém s matlabem, který začal z ničeho nic. Nevím, co mohl být spouštěcí problém. Matlab mi nevykresluje grafy. Je prostě "busy" a nic se neděje, nelze ani přerušit.  Dále, mám problém, který přikládám na obrázku. Když otevřu jakýkoli vektor a chci v něm rolovat, tak má matlab problém se zobrazením, navíc v téhle chvíli ani nejde vypnout a musím ho vypnout přes xkill. Je to docela zvláštní problém, na který jsem na žádném fóru nenarazil. Zkoušel jsem verzi 2016a i 2016b, oba mají stejný problém. Za jakoukoliv radu budu rád, protože absolutně netuším, čím by to mohlo být. Matlab docela nutně potřebuju, takže přemýšlím nad tím zkusit ubuntu přeinstalovat a nebo přejít zpátky na windows (což se mi ale teda nechce). Díky moc za odpověď.

EDIT.: Matlab nejde vypnout po spuštění jakéhokoliv skriptu. I když skript proběhne úspěšně, nemůžu poté matlab vypnout. Opravdu netuším, co by to mohlo být. Zkusil jsem ještě vyčistit systém pomocí clean, autoclean a autoremove, ale nepomohlo to.
« Poslední změna: 23 Ledna 2017, 15:09:10 od purys »

purys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:MATLAB - nevykresluje grafy + problémy se zobrazením
« Odpověď #1 kdy: 23 Ledna 2017, 15:19:18 »
Ok... Byl to problém s ovladačem. Pro všechny, kdo by měli stejný problém, tak jsem to vyřešil následovně:

sudo apt-get install --reinstall xserver-xorg-video-intel libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
sudo update-alternatives --remove gl_conf /usr/lib/nvidia-current/ld.so.conf


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.