Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: automatický převod pdf->jpg  (Přečteno 2467 krát)

hajiborojobo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
automatický převod pdf->jpg
« kdy: 02 Března 2017, 15:37:57 »
ahojte, poprosím o radu, mám složku na smb ulozisti, pokud tam někdo nahraje pdf soubor, potreboval bych,aby se to automaticky prekonvertovalo na samostatné jpg snímky, je to možné?mam buntu server. Díky  za každou radu:)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:automatický převod pdf->jpg
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2017, 20:47:56 »
Ta složka je lokálně na serveru, který má provádět konverzi a uživatelé do ní přistupují přes sambu? Nebo ten server vidí složku jen přes smb? V prvním případě by to bylo jednoduché s pomocí inotify, v druhém opruzné s pollingem. Na konverzi pdf na jpg můžeš použít utilitu convert z balíku imagemagick.

hajiborojobo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:automatický převod pdf->jpg
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2017, 08:55:16 »
složka je lokálně na serveru, tučňák jej má jen mountovaný pomocí smb.
Nicméně pokud to je složité, nevidím problém vytvořit uložiště na tom tux serveru, místa to sežere minimálně a výkonu taky. Smysl je takový, aby nemusel člověk používat nějaký online converter či gui aplikaci. Osoba vloží do složky pdf a to se mu automaticky hned překonvertuje na jednotlivé snímky.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:automatický převod pdf->jpg
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2017, 10:03:25 »
Před časem jsem o inotify psal a shodou okolností jsem to ukazoval právě na tom rozkladu pdf, tak se na to můžeš podívat: Inotify a vlastní akce založené na událostech ve filesystému. Na konci je popsán i incron, což by pro tebe mohlo být nejjednodušší řešení, jelikož je to cron řízený událostmi v fs, místo časem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.