Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Black screen pri inštalacii  (Přečteno 1760 krát)

Dudo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Black screen pri inštalacii
« kdy: 04 Května 2017, 17:09:31 »
Zdravím, potrebujem pomoc.. Vytvoril som klasicke bootovatelne usb pre ubuntu 16.04. No po restarte mi sice usb zaregistruje a prehodi ma do panelu kde vyberam co  chcem urobit, no ak vyberiem install ubuntu alebo try ubuntu without installing, tak mi z neznameho dovodu preblikne obrazovka vypne sa klavesnica a vyhodi mi black screen.. jedine co mozem urobit je tvrdy restart drzanim power buttonu.. viete mi prosim poradit ? som uz zufaly.. nefunguje mi ani jedna verzia.. ( 17,14,16)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Black screen pri inštalacii
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2017, 17:14:54 »
Instaluješ pod UEFI nebo LEGACY biosem?

Dudo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Black screen pri inštalacii
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2017, 17:18:17 »
Nejde to ani pod jednym.. ked dam UEFI tak mi vyhodi cierny panel.. zvolim install alebo try a stane sa to co opisujem.. ak  zvolim bez uefi ten proces tak ma vyhodi uz do panelu ubuntu... ale tam tiez ak zvolim install alebo try tak sa nepohnem nikam dalej.. to iste

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Black screen pri inštalacii
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2017, 17:42:01 »
Chybně připravená instalační fleška, neověřená (SHA-1) instalačka...

Dudo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Black screen pri inštalacii
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2017, 18:01:20 »
robim uplne tie iste kroky ako kamarat.. tomu to ide a mne nie.. ja uz fakt neviem co mam robit.. aky je vobec rozdiel medzi uefi a legacy ? ak myslite to ze v biose pri vybere bootovatelneho usb vyberiem pred usb uefi tak to nefunguje.. nad tym mam este bez uefi moj usb.. ten ma sice hodi uz rovno do instalacky ubuntu ale po kliknuti na install sa stane to iste co s uefi


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.