Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 17.04 - nenalezne mou logitech MX master na bluetooth  (Přečteno 2358 krát)

psenik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Ubuntu 17.04 - nenalezne mou logitech MX master na bluetooth
« kdy: 12 Července 2017, 17:08:59 »
Zdravím, už to řeším nějaký pátek. Spíše pasivně průběžně než že bych se tím aktivně zabýval, ale už mě to vážně štve.

Pořídil jsem si NTB ASUS F556UKQ, podle HW kterým disponuje by měl být plně kompatibilní, víceméně jsem vše bez kompliakcí orzchodil, jen grafika dělala typicky problémy, ale po mých zkušenostech jsem si s tím poradil...
Mám zde pouze dva USB porty a popravdě je celkem aktivně využívám. Jeden zabývá externí USB zvuková karta, druhý je pro reciever pro moji MX master myš. Jenže,... ta myš má bluetooth, několik notebooků jsem s ní používal, Win, MAC, i dva své starší notebooky.

Jen tady mě trápí přípojení přes bluetooth. Podle toho co jsem si dodatečně zjistil, můj ntb má jakousi hybridní bezdrátovou akrtu, ta obsluhuje BT i WLAN. Většinou jsem četl o problémech s WLAN, ale to se mě netýká. Mě normálně bluetooth najde všechny notebooky, telefony, wireless repra,... spárují se, fungují. Jen mou Logitech MX master to pořád nevidí a já entuším proč.

Je někdo schopný a ochotný poradit s řešením tohoto problému? Už ani nevím kde mám chybu hledat.

Díky moc, těším se na odpovědi!

P.S.: už jsem na Ubuntu přepnul celou rodinu,...  ;) Od otce samá chvála, tomu nešel s Win skoro už ani prohlížeč... :) thanks God for Linus!

WeltRaum

  • Host
Re:Ubuntu 17.04 - nenalezne mou logitech MX master na bluetooth
« Odpověď #1 kdy: 12 Července 2017, 20:23:41 »
Túto myš mám aj ja a používam ju na PC cez Unifying USB vstup. Cez bluetooth som sa ju tiež pokúšal v Ubuntu rozbehať ale nepodarilo sa.  Gúglením som sa čo to o tejto myši dočítal – napr. TU, ale príkazy tam uvedené som nemal odvahu nahádzať do terminálu, lebo netuším čo urobia, tak som to vzdal. Na PC mám dostatok USB portov, takže mi to až tak nevadí.

matlala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 480
Re:Ubuntu 17.04 - nenalezne mou logitech MX master na bluetooth
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2017, 19:33:22 »
S unifying přijímačem jsou mnohem větší možnosti a odezva. Jen doporučuju nainstalovat fork z tohoto gitu, kde je aktualizovaný solaar, který poskytuje více možností než ten v jakémkoliv PA, vývoj byl totiž ukončem a vše jsou jen forky.
Solaar z repozitáře poskytuje pouze stav materie aa informaci zda je spojení šifrované nebo ne.
https://github.com/pwr/Solaar
(nezapomenout zkopírovar udev pravidlo v rules, návod je přiložen)


Dnes jsem vyměnil mou hodně osošoupanou MX performance za tento kousek a anprostá spokojenost, skoro si nemám nač znovu zvykat.

Pro BT stačí použít bluez nebo nepoužít grafiku
Kód: [Vybrat]
[bluetooth]# power off
[bluetooth]# power on
[bluetooth]# scan on
[bluetooth]# connect XX:XX:XX:XX:XX:XX
[Arc Touch Mouse SE]# trust
[Arc Touch Mouse SE]# connect XX:XX:XX:XX:XX:XX
[Arc Touch Mouse SE]# pair
[Arc Touch Mouse SE]# unblock
[Arc Touch Mouse SE]# power off
[bluetooth]# power on
Toto mě též fungovalo spolehlivě, ale BT je nouzovka a spíš jsme za něj rád třeba na připojení k RPi s kodi u TV nebo HTPC či mobil s androidem.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2017, 19:35:06 od matlala »
NOTEBOOK: Ubuntu 14.04 (kernel 3.14); Asus N56VM-S4272V (i7 3610QM, 16GB RAM 1600MHz, INTEL SSD 520 180GB + původní HDD místo DVD/BD, Full HD displej) + INTEL 7620 + doma 24" LG IPS 24EA53
NAS-HTPC: Ubuntu server 12.04 x64 + XBMC; ASRock E350M1/USB3, SEASONIC SSP-350GT, RAM 8GB (2x4GB) DDR3 1333MHz, case BITFENIX Prodigy , prim. eth. INTEL PRO/1000 CT, 2ks WD Red 3TB v SW RAID 1, 2*1Gb switch

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.