Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Používáte Beryl?  (Přečteno 9547 krát)

Vojtin

  • Host
Používáte Beryl?
« kdy: 08 Března 2007, 15:25:49 »
Používáte Beryl jako výchozí prostředí, nebo jste spíš v neakcelerovanym desktopu?
Já jsem si na to teď nějak zvyk, mam tu kostku průhlednou a vidim pěkně kde co je otevřený :)
Dřív jsem víc jak jednu plochu nepoužíval.
Je to super

nojvirt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 286
Používáte Beryl?
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2007, 15:42:09 »
3D desktop sel zatim mimo me...
uz dopredu vim, ze s ATI AIW 9800 SE v Kubuntu budu mit problem
mozna se pletu, ale kazdopadne chci pockat na FF, pak to vyzkousim
Ubuntu od 5.04...

"My howercraft is full of eels!!"

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Používáte Beryl?
« Odpověď #2 kdy: 08 Března 2007, 15:45:16 »
Kvůli zamachrování to vyzkouším, ale na práci používám radši než Beryl 2monitory.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Používáte Beryl?
« Odpověď #3 kdy: 08 Března 2007, 16:26:11 »
Zkusil jsem to, ale přijde mi to spíš jen jako věc na předvádění a hraní si, než jako praktická věc.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Používáte Beryl?
« Odpověď #4 kdy: 08 Března 2007, 16:30:42 »
Taky nejsem z Berylu vedle. :D

Martin - ViPEr*CZ*

Používáte Beryl?
« Odpověď #5 kdy: 08 Března 2007, 16:45:39 »
Nepoužívám... porád to vypínat když spustím jinej akcelerovanej software to není na mě... ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Používáte Beryl?
« Odpověď #6 kdy: 08 Března 2007, 17:32:06 »
Ja pre zmenu ked som presiel na 6.10 dal som beryl a odvtedy ho mam nastaveni na spustenie po starte. Pouzivam aj efekty ako horenie pri zatvarani. 3d programi pouzivam tusim iba GoogleEatrh a ten si s berylom rozumie.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

6n64

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Používáte Beryl?
« Odpověď #7 kdy: 08 Března 2007, 18:06:18 »
beryl jsem používal jako výchozí prostředí pár měsíců, ale teď už zase nějakou dobu startuju jen do gnome; tak nějak to točící a vlnící něpotřebuju, ale možná to je jen tím, že mám doma málo návštěv. beryl mně práci v ničem nezrychlil, pouze se někdy zasluhuje o nižší stabilitu některých aplikací, takže beryl (zatim) nepotřebuju...

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Používáte Beryl?
« Odpověď #8 kdy: 08 Března 2007, 19:05:54 »
Podle mě pár věcí pro usnadnění práce by se v berylu našlo.
Ale chce to čas.. Chtělo by to zlepšit využití myši.. co jsem zkoušel, tak jen pomocí myši jsem se natu kostku nedostal.. a sundavat ruku z myši abych přetožil.. to moc ok neni..
hodně dobrý je to seřazení aplikací.. to je moc fine...

Vojtin

  • Host
Používáte Beryl?
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2007, 19:20:58 »
Citace: Czario
Podle mě pár věcí pro usnadnění práce by se v berylu našlo.
Ale chce to čas.. Chtělo by to zlepšit využití myši.. co jsem zkoušel, tak jen pomocí myši jsem se natu kostku nedostal.. a sundavat ruku z myši abych přetožil.. to moc ok neni..
hodně dobrý je to seřazení aplikací.. to je moc fine...
Dostaneš to je právě na co jsem čekal, prostřední tlačítko myši a točíš kostkou, dál se dají aktivovat rohy obrazovky, třeba na minimalizaci oken, nebo zobrazení jen plochy...

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Používáte Beryl?
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2007, 19:24:43 »
jo a když držíš alt na maximalizovaném okně a táhneš myší tak je to taky dobrá machrovinka ;)

Já teda od té doby co jsem tam beryl dostal ho požívám pořád - mně to v práci nezpomaluje a hezky se na to dívá :)

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Používáte Beryl?
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2007, 19:25:47 »
Já osobně používám relativně efektivně 4 plochy zatím bez Berylu...

Poslední pokus o jeho instalaci skončil fatálním rozhozením Xek i Nvidia ovladačů a ani přes spoustu snažení se mi nepovedlo ho donutit pracovat tak jak má takže jsem to přeinstaloval...

Ale pořád se na něj chystám, hned jak si doma udělám dualboot Dapper a Feisty tak se do toho pustím...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

uf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Používáte Beryl?
« Odpověď #12 kdy: 08 Března 2007, 19:44:10 »
beryl sa mi bohuzial nedarilo rozchodit..

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Používáte Beryl?
« Odpověď #13 kdy: 08 Března 2007, 20:47:55 »
Hezké... ale standardní GNOME a dvě plochy =)

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Používáte Beryl?
« Odpověď #14 kdy: 09 Března 2007, 08:49:57 »
Používám, když si trochu pohrajete s nastavením a zpoustu nepotřebných věcí vypnete je to  nezaplacení. Navíc mám pocit že to šetří baterii.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Používáte Beryl?
« Odpověď #15 kdy: 09 Března 2007, 11:59:10 »
Včera po shlédnutí jednoho videa na YouTube jsem si Beryl rozchodil na KDE pod AIXGL. Šlape pěkně, dokonce mi jdou i 3D hry pod Wine (kdysi jsem zkoušel Beryl pod XGL a byla to bída). Je to pěkné, tak si to zatím nechám, ale spíš se těším na akcelerovaný KWin v KDE4.

Mimochodem, sháním nějaké pěkné obrázky na vrch a spodek kostky - nejlépe nějaké pěkné logo Kubuntu a něco s nápisem Powered by Linux a taky nějaký pěkný obrázek pro Sky Dome. Nevíte o něčem?
Kubuntu forever :-)

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Používáte Beryl?
« Odpověď #16 kdy: 09 Března 2007, 12:43:08 »
Jo, tak včera jsem to taky zkoušel a musím říct že jsem se výborně bavil do 2:00 hodin do rána.
Mam Prestigio Noble 1510 s grafikou i915.
Všechno jsem bez jakéhokoliv problému rozjel pomocí návodu:
http://wiki.beryl-project.org/wiki/Main_Page

Fakt je to super a vůbec jsem to nečekal.
Přes některé nevychytanosti (video v mplayer není jako textura kostky, ale při přetáčení kostky se nemění jeho pozice a proporce s kostkou, ale zůstává uvnitř,...) je to i užitečná věc.
Moc se mi líbí že můžeš přetahovat vybraná okna kamkoliv na kostce jen s pomocí klávesnice a nebo dokonalá průhlednost oken taky přidá na síle. Průhlednej terminálek je fakt dobrá machrovinka!
Ještě vyzkouším připojit dva monitory a zkusím rozšířenou pracovní plochu, sem na to hodně zvědaf.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Používáte Beryl?
« Odpověď #17 kdy: 09 Března 2007, 13:27:58 »
Vy mě štvete! Bránil jsem se Berylu jak čert kříže, ale asi podlehnu. :)

Duck, Corwin78: Mám I915 a KDE. S ovladači tedy problém asi nebude. Co KDE? Je tam nějaký rozdíl oproti Gnome? Stačí heslovitě, detaili si najdu.

Duck: Nezlepšilo se chlazení? Trošku počítám s tím, že by mohla klesnout teplota notasu a vypnout se větráček. :) Problém tedy není v CPU, ale chipset je jak pětník. Kolem 58 C.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtin

  • Host
Používáte Beryl?
« Odpověď #18 kdy: 09 Března 2007, 13:45:14 »
Ve feisty šlape nádherně, u mě stačilo přepnout do KDE a hned byl beryl v tray.

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Používáte Beryl?
« Odpověď #19 kdy: 09 Března 2007, 13:53:06 »
Milhouse: Myslím že teplota neklesne, měl sem standardně vytíženej cpu kolem 4-9%, s Berylem mě to stouplo na průměr 9-12% (to vše podtaktované na 800Mhz), ale pokud sem s oknama udělal rychle švíky tak to vyletělo až na 80procent a 1700Mhz. Až přimdu z práce, tak to zjistim přesně.
Taky bych to rád vyzkoušel na KDE což je podle mého názoru hezčí prostředí, ale s tím mam většinou nějaké problémy. Rozdíl Berylu na KDE a Gnome snad není...
Ještě se mě nepodařilo udělat více stranou kostku, a změnit průhlednost kostky při přetáčení, snad k tomu ale dojde.
To nastavení Berylu a efektů je tak rozsáhlé že by musela být snad nějaká velká bichle, protože se snad všechno nedá projít...
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Používáte Beryl?
« Odpověď #20 kdy: 09 Března 2007, 16:08:17 »
Citace: milhouse
Vy mě štvete! Bránil jsem se Berylu jak čert kříže, ale asi podlehnu. :)

Duck, Corwin78: Mám I915 a KDE. S ovladači tedy problém asi nebude. Co KDE? Je tam nějaký rozdíl oproti Gnome? Stačí heslovitě, detaili si najdu.

Duck: Nezlepšilo se chlazení? Trošku počítám s tím, že by mohla klesnout teplota notasu a vypnout se větráček. :) Problém tedy není v CPU, ale chipset je jak pětník. Kolem 58 C.
Rozdíly prakticky nejsou, použil jsem návod na wiki Berylu:
http://wiki.beryl-project.org/wiki/Install_Beryl_on_Ubuntu

a všechno šlapalo na poprvé. Mám nVidia grafiku s binárními ovladači.
Kubuntu forever :-)

Robin M.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
    • http://zkratak.xf.cz
Používáte Beryl?
« Odpověď #21 kdy: 09 Března 2007, 17:17:03 »
Z berylu jsem napůl vedle a napůl mě nezajímá: jsou tam celkem užitečný blbosti, co se fakt  hoděj, jako průhlednost okna (něco opisuju,) seřazení všech oken na ploše...  Dnes jsem ve škole ukazoval liveCD Kororyy a lidi z toho byli docela na větvui, jen učitel se ptal, k čemu to v praxi je dobrý.  Zkrátka je to z 1/3 užitečný a 3/4 jsou jen o srandě...
> Problémy s Windows -  Reboot.
> Problémy s Linux       - Be root.
tatranky.rar - energie zbalena na cestu

Robin M.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
    • http://zkratak.xf.cz
Používáte Beryl?
« Odpověď #22 kdy: 09 Března 2007, 18:45:20 »
sis měl přijít :D
> Problémy s Windows -  Reboot.
> Problémy s Linux       - Be root.
tatranky.rar - energie zbalena na cestu

Bagr

  • Host
Používáte Beryl?
« Odpověď #23 kdy: 09 Března 2007, 18:46:55 »
jo jasně, tak to by mi tak scházelo :)

Jakub Zelenka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Používáte Beryl?
« Odpověď #24 kdy: 11 Března 2007, 21:19:26 »
Běžně beryl používám, ale rohodně to není pro mě výrazně důležitá věc.
K čemu je vhodný děšť nebo třeba sníh ....
Ale i tak, alespoň mohu ostatním ukázat že linux je docela pěkně propracovaný (po grafické stránce )
A že od příkazové řádky ( jak si někdo představuje linux ) to má hodně daleko ...
Mainboard DFI Infinity nF4 Ultra-U, AMD Athlon 64 3200+ 939, MSI nVidea NX7300GT, 2×512 MB RAM  Kingston HyperX , 80 + 250 GB HDD ,
Ubuntu 6.10 -> Ubuntu 7.04 -> Debian Unstable -> Fedora 8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.