Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Najlepsie distro [vyřešeno]  (Přečteno 22688 krát)

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Najlepsie distro [vyřešeno]
« kdy: 18 Března 2007, 00:38:29 »
Momentalne sa mi podarilo rozbehat net na roznych distrach a chcel by som sa spytat ze ktora distribucia je podla vas najlepsia mam na vyber Kubuntu, PClinuxOS 2007, Mandriva 2007 alebo openSUSE 10,2. Neviem sa medzi nimi rozhodnut pouzivam Kubuntu a prirastlo mi k srdcu ale dost pada a zamrza mi takze preto chcem skusit zmenu. Viete mi poradit ake je na obycajne PC najlepsie (hudba, internet, fotografie, ICQ :)) Dik za skorou odpoved
« Poslední změna: 02 Července 2010, 11:06:37 od Anna Taliánová »
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

EDUMach

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
Najlepsie distro...
« Odpověď #1 kdy: 18 Března 2007, 04:09:20 »
Dej na svůj rozum a úsudek. Vyzkoušej je postupně všechny a rozhodni se sám. To nikdo za tebe neudělá. Kolik já jich vyzkoušel, než jsem zakotvil... Doma už ze mě byli šediví. "To už zase instaluješ?" :D Jééje. Mandrake, Slackware, SuSE, Debian, Danix, Mephis, Puppy, Monkey a jiné exoty.

Nebo si projdi a pročti pár recenzí. To taky nezaškodí. Jen je, prosím, nehledej na zive.cz. Speciálně recenze od p.Waice. :rolleyes:

Co se týká zamrzání a padání -- možná nebude problém v Kubuntu, ale v RAMce. Co takhle vyzkoušet Memory test? Nech ho běžet přes noc a uvidíš.

Ale abys neřekl, že jsem nelida, dávám z tvé nabídky hlas Mandrivě.

xjsvoboda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Najlepsie distro...
« Odpověď #2 kdy: 18 Března 2007, 06:07:10 »
padani a zamrzani neni urcite problem Kubuntu, teda pokud mas nektere z novych vydani (6.06.1 nebo 6.10) u starsich nemuzu posoudit.
Pro me je Kubuntu nej.
Kubuntu 7.10

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Najlepsie distro...
« Odpověď #3 kdy: 18 Března 2007, 08:35:50 »
Engi: už to tu zaznělo, takže to jen zopakuj. Zatuhávání asi opravdu bude někde ve tvém HW než v Kubuntu, zkus si pořádně proklepnout HW. Ten test RAM (najdeš ho jako položku v GRUBu) je určitě pro začátek dobrý nápad.

Jina to PRO TEBE nejlepší distro ti nikdo neporadí, záleží jen na tobě jak ti sedne. Já jsem po dlouhých letech zakotvil na Kubuntu a to je pro mě nej, což neznamená, že někomu nemůže vyhovovat třeba SUSE, atd. To je to krásné ve světě Linuxu, každý si může najít to co mu nejvíc sedne, protože je z čeho vybírat. A pokud to nenajde, tak si může přizpůsobit to, co mu vyhovovalo nejvíc.
Kubuntu forever :-)

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Najlepsie distro...
« Odpověď #4 kdy: 18 Března 2007, 09:11:26 »
Teraz skusim mandrivu dam jej mesiac ... a potom dam Kubuntu FF... to skusim. Aj ked dako to rpm ma nelaka bo apt je naj ale skusim. Aj ked vzdy ked som nainstaloval mandriu nenacitalo mi gerub a fakt neviem preco mno ale skusim teraz a ozvem sa.
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Skeletonix

  • Host
Najlepsie distro...
« Odpověď #5 kdy: 18 Března 2007, 09:52:41 »
mnoho lidí si chválí Archlinux ... ale Ubuntu je umně jasná volba !!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Najlepsie distro...
« Odpověď #6 kdy: 18 Března 2007, 10:07:33 »
Nejlepší distro - neexistuje! Pro každého je jiné, vyzkoušejte a zůstaňte u toho, které vám bude nejlépe vyhovovat.

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Najlepsie distro...
« Odpověď #8 kdy: 18 Března 2007, 13:04:10 »
To je zvláštní mě to našlo Ubuntu :).

Edit: To je nějak zaujaté - zkoušel jsem to 4x pokaždé jako "jiný" uživatel a pokaždé mi to doporučilo Ubuntu :).

EDUMach

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
Najlepsie distro...
« Odpověď #9 kdy: 18 Března 2007, 13:27:38 »
Citace: Engi
...Aj ked dako to rpm ma nelaka bo apt je naj ale skusim...
urpmi -> http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/52632

Tady ti to vygeneruje zrcadla pro balíčky -> http://easyurpmi.zarb.org/

P.S.
Ptát se na NEJ distro na fóru Ubuntu je, ehmm, divné?. Co ti tu asi tak všichni poradí? :D

Pavel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
    • http://www.keramka.cz
Najlepsie distro...
« Odpověď #10 kdy: 18 Března 2007, 13:28:27 »
Citace: Skeletonix
mnoho lidí si chválí Archlinux ... ale Ubuntu je umně jasná volba !!
no Archlinux sam pouzivam, ale cloveku ktery se rozhoduje mezi mandrivou, suse a ubuntu bych ho rozhodne nedoporucil. Jak rika jeden karad - Archlinux vlastne ani neni distribuce v takovem slova smyslu jako ostatni, ony se tam pridavaji vsechny balicky tak jak sou, nic se neupravuje(neznam zadnou jinou distribuci, ktera by nemela zmenene gnome k obrazu svemu) a nic neni na zacatku nastavene - naopak ale startuje trikrat rychleji nez ubuntu a je o polovinu mensi...
The more I see the less I know
The more I like to let it go...

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Najlepsie distro...
« Odpověď #11 kdy: 18 Března 2007, 16:28:58 »
Citace: pools
Archlinux... ...startuje trikrat rychleji nez ubuntu a je o polovinu mensi...
No ono to není tak docela pravda. Jádro je stejné pro všechny distribuce (podstatně se neliší, jen ve verzích, ev. drobných úpravách distributora) a doba startu závisí na spouštěných službách, programech a další veteši.  Takže když si lehce upravím Kubuntu, bootuje stejně rychle jako Arch ;). Rozdíl je jen v cestě, jak toho dosáhnout - u Archu můžu přidat, u Ubuntu ubrat :). Takže zbývá jen ta velikost.

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Najlepsie distro...
« Odpověď #12 kdy: 18 Března 2007, 16:35:04 »
Citace: Bornnover
http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?select_lang=true&LDC=23772b2a3a4614bb23bf3a5879ca9c00

Tady ti to vybere distro
;)
Ten test je vážně divnej, zatrhl jsem tam, že preferuji Gnome a doporučilo mě to Kubuntu :D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Najlepsie distro...
« Odpověď #13 kdy: 18 Března 2007, 16:39:32 »
Citace: xodut
Citace: Bornnover
http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?select_lang=true&LDC=23772b2a3a4614bb23bf3a5879ca9c00

Tady ti to vybere distro
;)
Ten test je vážně divnej, zatrhl jsem tam, že preferuji Gnome a doporučilo mě to Kubuntu :D
To mě taky, ale asi až jako třetí možnost (po Ubuntu a Debianu).

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Najlepsie distro...
« Odpověď #14 kdy: 18 Března 2007, 16:46:53 »
Me vyslo gentoo :D

Robin M.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
    • http://zkratak.xf.cz
Najlepsie distro...
« Odpověď #15 kdy: 18 Března 2007, 17:12:24 »
mě vždycky vychází ubuntu a fedora :D Teď i před rokem to samý...
> Problémy s Windows -  Reboot.
> Problémy s Linux       - Be root.
tatranky.rar - energie zbalena na cestu

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Najlepsie distro...
« Odpověď #16 kdy: 18 Března 2007, 17:36:22 »
Mě vyšlo Ubuntu. Zkoušel jsem to několikrát vždy s trošku jinými "znalostmi" a jednou mi to vyhodilo zajímavou věc - vhodné bylo Ubuntu, ale u Kubuntu bylo napsáno "Není vhodné pro začátečníky".

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Najlepsie distro...
« Odpověď #17 kdy: 18 Března 2007, 17:39:06 »
Mě vyšlo Kubuntu a Mandriva.

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Najlepsie distro...
« Odpověď #18 kdy: 18 Března 2007, 17:43:24 »
Citace: nikola
No ono to není tak docela pravda. Jádro je stejné pro všechny distribuce (podstatně se neliší, jen ve verzích, ev. drobných úpravách distributora) a doba startu závisí na spouštěných službách, programech a další veteši.  Takže když si lehce upravím Kubuntu, bootuje stejně rychle jako Arch ;). Rozdíl je jen v cestě, jak toho dosáhnout - u Archu můžu přidat, u Ubuntu ubrat :). Takže zbývá jen ta velikost.
No to neni uplne tak prvda podle me. Ubuntu sice ma v sobe dost balastu coz ho brzdi ale taky neni tak agresivne kopilovano jako software v Archu.

A jeste tady nekde padlo ze v Archu nejsou upravovany software. Ja bych rekl ze to tak neni. Vzdy musi originalni software projit alepon nejakou upravou. Jasne nechme blender nebo FF ale takovy init nebo dalsi systemacke veci obcas podle me patch potrebuji ze strany distributora.

Jo a k tomu testu :) me to hlasi
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/1/z/zegeniestudios/ldc/index.php:1) in /home/1/z/zegeniestudios/ldc/index.php on line 4

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/1/z/zegeniestudios/ldc/index.php:1) in /home/1/z/zegeniestudios/ldc/index.php on line 4

Takze mam takovou neblahou predtuchu ze si to asi nepamatuje moje odpovedi.

Robin M.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
    • http://zkratak.xf.cz
Najlepsie distro...
« Odpověď #19 kdy: 18 Března 2007, 17:43:28 »
Citace: tpikalek
Mě vyšlo Ubuntu. Zkoušel jsem to několikrát vždy s trošku jinými "znalostmi" a jednou mi to vyhodilo zajímavou věc - vhodné bylo Ubuntu, ale u Kubuntu bylo napsáno "Není vhodné pro začátečníky".
TAk ono je to asi tím KDE, ono má o DOST víc nastavení, než gnome (někdo si na to i stšžuje - stejně, jako si lidi stěžujou, že gnome má nastavení naopak málo...)
> Problémy s Windows -  Reboot.
> Problémy s Linux       - Be root.
tatranky.rar - energie zbalena na cestu

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Najlepsie distro...
« Odpověď #20 kdy: 18 Března 2007, 17:53:59 »
Fajn dnes som dal SUSe to hned poslo :D.... mam teraz mandrivu ... tej dam cas ale asi to vyzera s5 na kubuntu... Lebo nech mi robi co chce je to pre mna najutulnejsie :) ... ale davam mandrive este cas do 19.4 ci kedy to vide FF :D
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Najlepsie distro...
« Odpověď #21 kdy: 18 Března 2007, 17:58:14 »
Ale v mandrive mi nemrzne PC... lebo ono mi to iba ked som zapol SKype a tu v pohode :)
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Najlepsie distro...
« Odpověď #22 kdy: 18 Března 2007, 18:27:58 »
Mne vyslo Kubuntu :-) Tak to jsem spokojenej...

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Najlepsie distro...
« Odpověď #23 kdy: 18 Března 2007, 20:06:50 »
Hm, mě vyšla Fedora a jako druhé Ubuntu - prý mám na něj pomalý počítač :(
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Najlepsie distro...
« Odpověď #24 kdy: 18 Března 2007, 20:16:20 »
Citace: marp
Hm, mě vyšla Fedora a jako druhé Ubuntu - prý mám na něj pomalý počítač :(
Podle čeho to poznalo pomalý počítač? Podle stáří? Vždyť i starý počítač může mít dobrý výkon.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.