Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sekání videa  (Přečteno 1438 krát)

Petr Dvořák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Sekání videa
« kdy: 22 Března 2007, 00:46:51 »
Ahoj,
když přehrávám video v jakémkoliv přehrávači, tak jde trhaně. Drobné záseky, ale koukat se na to nedá. Chová se to stejně v Mplayeru, Xine, VLC.. prostě všude.

Zkusil jsem nastavit (v Mplayeru) všchny ovladače videa: xmga, xv, gl, gl2, dxr3, xvidix, xvmc. U audia to samé (na nějakém fóru jsem přečetl, že by to mohlo mít a audiem spojitost): alsa, oss, null a všechny další...

V /etc/X11/xorg.cong jsem nastavil barevnou hloubku na 16 bitů a nepomohlo. Glxgears jdou plynule.

Mám notebook ASUS se sdílenou grafikou 128MB. Intel mobile 915GM/GMS/910GML Express.

Jak to všechno nastavit, aby šlo video plynule? Kromě Simpsonů se seká všechno. Díky.

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Sekání videa
« Odpověď #1 kdy: 22 Března 2007, 09:08:37 »
grafiku mám stejnou a jede to v pohodě.
co vytížení procesoru při přehrávání?
co ti nejvíc vytěžuje ?
mrkni do htop
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Petr Dvořák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Sekání videa
« Odpověď #2 kdy: 22 Března 2007, 14:31:41 »
Procesor je při přehrávání celkově vytížený na 95 %. Nejvíc si bere Mplayer - 90 %. Když běží "naprázdno", tak vytíženost kolísá  kolem 30 %, což je trošku divné.

Ještě jsem si vzpoměl, u těch glxgears mi to v konzoli nahlásí: libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x5b.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Sekání videa
« Odpověď #3 kdy: 22 Března 2007, 15:29:20 »
Ja mam podobny problem na te same karte. Video mi sice jede, ale jak ktere, nektere divx proste jedou jen v "plnem modrem obdelniku", zvuk jede, ale kde nic, tu nic. To same se deje u nekterych DVD (jen nekterych!!!). Kodeky mam stejne jako vzdy, pry by to mohl byt direct rendering, ktery po vypisu glxinfo skutecne tvrdi, ze neni. Bohuzel snad veskere postupy, ktere jsem na netu nasel nevedou ke kyzenemu "yes". glxgear slape pekne, vysledky
Kód: [Vybrat]
3962 frames in 5.0 seconds = 792.327 FPS
3912 frames in 5.0 seconds = 782.337 FPS
3936 frames in 5.0 seconds = 787.110 FPS
shledavam uspokojive ... tak kde je sakra problem :(

Vytizeni CPU pri prehravani max. 10%
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Sekání videa
« Odpověď #4 kdy: 22 Března 2007, 15:51:04 »
Citace: petrdvor
... Když běží "naprázdno", tak vytíženost kolísá  kolem 30 %, což je trošku divné...
Když běží na prázdno systém (nemáš spuštěný přehrávač)? Nebo ať spustíš jakýkoliv přehrávač tak soupne vytížení na těch 30%?
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.