Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Opera po poslední aktualizaci je holá.nepřevzala nastavení.  (Přečteno 855 krát)

to.tak

Zdravím, stalo se vám to taky někomu? Po poslední aktualizaci je Opera jako nově nainstalovaná. Nepřevzala nic z nastavení ani záložky a historii.
Je v Ubuntu někde položka Opera cache kam se nastavení ukádá jako pod Widlema?
Samozřejmě že dostanu odpověď že si mám nastavit zálohování ale mám to na líným počítači z roku raz dva takže ho nechci ještě víc zpomalovat častým zálohováním.
Díky za odpovědi.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Opera po poslední aktualizaci je holá.nepřevzala nastavení.
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2020, 19:58:21 »
Zdravím, stalo se vám to taky někomu? Po poslední aktualizaci je Opera jako nově nainstalovaná. Nepřevzala nic z nastavení ani záložky a historii.
Je v Ubuntu někde položka Opera cache kam se nastavení ukádá jako pod Widlema?
Samozřejmě že dostanu odpověď že si mám nastavit zálohování ale mám to na líným počítači z roku raz dva takže ho nechci ještě víc zpomalovat častým zálohováním.
Díky za odpovědi.

Ano, Opera ukládá svoje nastavení nikoli do cache, ale do složky uživatelského profilu která je tato
Kód: [Vybrat]
~/.config/opera
Bylo tomu takto vždy a je tomu tak stále. 
1.) Je ale možné, že sis sám nebo ti něco tu složku (nebo její obsah) smazalo. Pak se logicky po spuštění Opery vytvoří nový, čistý profil.
2.) Druhá možnost je, že se ti Opera automaticky (bez souhlasu uživatele!) vyresetovala do defaultu. Možná tyto "manýry" převzala z Chromu který tohle občas dělá...
Takže pokud původní složku nenajdeš, máš smůlu...
Každopádně je proto dobré si složku profilu čas od času zazálohovat (stačí zabalit do archivu .tar.gz).
Dále je užitečné si položky synchronizovat, pak se dají snadno obnovit.

to.tak

Re:Opera po poslední aktualizaci je holá.nepřevzala nastavení.
« Odpověď #2 kdy: 19 Května 2020, 22:06:11 »
Hmm. Tak varianta 2 je správně. V té složce config jsou nová data. Záložky rychlého přístupu které má opera po nové instalaci.
Vím určitě, že jsem si to nesmazal sám. Jen jsem povolil načtení aktualizací.
Bohužel opera už dávno není to co bývala. Jestli se nepletu tak už používá i jádro od chromajzla. Pořád ale má funkci bezplatnéh o VPN které se hodí a jsem na ní za posledních 20 let nějak zvyklej.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.