Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sledování systému - divný vzhled  (Přečteno 4450 krát)

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Sledování systému - divný vzhled
« kdy: 20 Února 2019, 10:59:34 »
Ahoj,
nevíte proč nástroj Sledování systému vypadá takto divně? Okno nemá okraje a je celé průsvitné. Vše ostatní vypadá pořád stejně, když přes Software nainstaluji Sledování systému pro Gnome tak vypadá normálně, bez průsvitnosti apod. V compiz/tweak jsem nic neměnil, týká se to jen tohoto jednoho programu.
Předem díky za radu:)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Sledování systému - divný vzhled
« Odpověď #1 kdy: 20 Února 2019, 11:20:14 »
ale je to hezké... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Sledování systému - divný vzhled
« Odpověď #2 kdy: 20 Února 2019, 14:54:53 »
...nuž...compton sa použiva... 8) 8) 8)...compiz ani nie... ::)
« Poslední změna: 24 Února 2019, 23:30:07 od ikx »

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:Sledování systému - divný vzhled
« Odpověď #3 kdy: 20 Února 2019, 14:57:15 »
no vlastně to je pravda, že to je pěkné - conky bez práce. Jen mě napadlo čím to může být:)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Sledování systému - divný vzhled
« Odpověď #4 kdy: 20 Února 2019, 15:47:28 »
no vlastně to je pravda, že to je pěkné - conky bez práce. Jen mě napadlo čím to může být:)

Já viděl leccos, hlavně různé poloprůhledné tweaky, ale u sledování systému jsem měl jen okno bez okrajů a dekorací, potom okno, kde byly průhledné pouze grafy, ale takto pěkně celé, to jsem ještě neviděl... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Sledování systému - divný vzhled
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2019, 23:15:27 »
Toto přesně nejenže bych chtěl, ale přímo potřeboval.


Tam, kde to možné je, mám nastavenou průhlednost oken, abych tak viděl obsah více oken v reálném čase.  U mne vidím úžasnou využitelnost. noťasy  obvykle neumí používat více než tři monitory (obvykle dva), i tak je velmi nepohodlné sledovat mnnoho ploch a průhlednost mi pomáhá více.

Má někdo postup, jak se dobrat takového výsledku? Předem děkuji za schopnost gůglit lépe a ochotu.

EDIT: Potřebuji vlastně OBECNÝ postup. Zprůhlednit jeden určitý program je fajn, ale já bych skutečně plně využil možnost, nastavit si jakékoliv okno podle momentální potřeby.
« Poslední změna: 24 Února 2019, 23:21:29 od Gmisiycs »
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sledování systému - divný vzhled
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2019, 01:06:58 »
CCSM

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Sledování systému - divný vzhled
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2019, 10:00:59 »
Znám Juwo. To není ono. Alespoň já jsem v tomto prográmku našel obecná nastavení, nikoliv pro jednotlivé programy. Anebo mi schází nějaký doplněk? Nevím.

Já jsem v minulosti našel nastavení průhlednosti přímo v terminálovém programu (konsoli). Toto mám poloprůhledné. Potom bych potřeboval např. poloprůhledný Firefox, ale Chromium nikoli. Atd. U některých programů by mi to pomohlo, u jiných vadilo.

Každopádně dík, mrknu na ten MANAGER, možná došlo i k vývoji ;-)
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sledování systému - divný vzhled
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2019, 12:25:15 »
V CCSM se to dá nastavit pouze pro všechna okna generelně. Pokud chceš průhlednost pro každé okno (aplikaci) extra, použij třeba osvědčený devilspie2
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install devilspie2
mkdir ~/.config/devilspie2
exec devilspie2 & exit

Není to sice nic "klikacího", ale ty lua skripty jsou jednoduchoučké. Jednotlivé aplikace je nejpraktičtější rozlišovat na základě třídy okna (class).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konkrétní příklad pro Firefox: 
Vytvoř soubor
Kód: [Vybrat]
~/.config/devilspie2/firefox_opacity.lua
s tímto obsahem (nezapomeň uložit):
Kód: [Vybrat]
if (get_window_class()=="Firefox") then
   set_opacity(0.6);
end

Průhlednost (opacity) může nabývat hodnot 0.0 (úplná průhlednost) po 1.0 (neprůhledné) .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skripty se dávají do složky
Kód: [Vybrat]
~/.config/devilspie2
Můžeš mít extra skript pro každou aplikaci nebo ty příkazy napsat do jednoho .lua skriptu - je to jedno..

devilspie2 musí běžet na pozadí (zkontroluj ve Sledování systému).
(Dej ho do autospouštění po přihlášení. Příkaz je devilspie2)
Jakmile skript vytvoříš, stačí příslušné okno (Firefox) zavřít/otevřít a bude průhledné.

Takto si můžeš vytvořit skripty pro kteroukoli aplikaci, budou se lišit pouze hodnotou class a opacity.
Pro různé aplikace lze samozř. nastavit různou průhlednost.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Třídu libovolného okna (class) snadno zjistíš příkazem
Kód: [Vybrat]
xprop WM_CLASS | cut -d\" -f4
Kurzor se změní v křížek, pak stačí kliknout do libovolného okna a v terminálu se vypíše hodnota class.

Pokud ti nebude něco jasné, klidně se zeptej.... ;)
« Poslední změna: 26 Února 2019, 14:00:14 od juwa2 »

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Sledování systému - divný vzhled
« Odpověď #9 kdy: 26 Února 2019, 12:34:36 »
Tak to je žůžasné. Dodělám stránky a k večeru se na to podívám.

Děkuji moc a posílám virtuální flašku.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Sledování systému - divný vzhled
« Odpověď #10 kdy: 05 Března 2019, 21:29:52 »
Psal jsem "k večeru", ale pokud chceš rozesmát boha, jediný způsob je, říci mu své plány.

Funguje to. Děkuji ještě jednou. Je to nepohodlné, ale funkční. Snad to časem vychytám.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.