Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Git - Diakritika  (Přečteno 11437 krát)

Kattnienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Git - Diakritika
« kdy: 27 Dubna 2019, 08:53:46 »
Ahoj,

Já vím, že mě za to přerazíte, protože by se diakritika používat neměla. :-D

Je možné git (používaný přes terminál) naučit správné kódování pro českou diakritiku? Aby mi neházel výpis například takovýto:
Kód: [Vybrat]
"N\303\241hledy/\303\232vodn\303\255 obr\303\241zek.jpeg"

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Git - Diakritika
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2019, 21:04:26 »
Diakritika v názvech souborů a adresářů?

Fakt mazec...

Nejlepší lék je sdílet takovéto bazmeky napříč operačními systémy a to ještě nejlépe různých generací a z různých řečí (kódových stránek)... Nebo řešit havárii či vážné problémy takového systému v konzoli pomocí nástrojů třetích stran, fakt lahůdka.

http://www.pspad.com/cz/remdiak.htm - krásně funguje i ve Wine a je jednodušší než různé linuxové nativní odstraňovače nabodeníček (které též existují).

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Git - Diakritika
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2019, 22:47:05 »
Ahoj,

Já vím, že mě za to přerazíte, protože by se diakritika používat neměla. :-D

Je možné git (používaný přes terminál) naučit správné kódování pro českou diakritiku? Aby mi neházel výpis například takovýto:
Kód: [Vybrat]
"N\303\241hledy/\303\232vodn\303\255 obr\303\241zek.jpeg"

Ve windows existuje příkaz "cp 1250" který se vloží jako první nebo na začátek skriptu. Pak je cz diakritika správně.
Možná v linuxu existuje něco podobného, ale vůbec se mi to nechce hledat (diakritiku z dobrého důvodu nepoužívám), zkus hledat sama. Ale vezmi v potaz, že uživatelů které tento problém trápí bude naprosté minimum (vzhledem rozšířenosti cz v rámci celosvětové linux komunity). Takže možná ani řešení nenajdeš....
« Poslední změna: 27 Dubna 2019, 22:51:03 od juwa2 »

singularis

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Git - Diakritika
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2019, 13:14:55 »
Možné to je a není to ani příliš těžké. Je potřeba nastavit konfigurační volbu „core.quotePath“ na „false“. V konkrétním repozitáři se to provede příkazem:

Kód: [Vybrat]
git config core.quotePath false
Git pak bude vypisovat mezery a non-ASCII znaky v názvech souborů, tak jak jsou.

Globální nastavení (pro přihlášeného uživatele) lze nastavit příkazem:

Kód: [Vybrat]
git config --global core.quotePath false
Podrobnější dokumentace viz. https://git-scm.com/docs/git-config#Documentation/git-config.txt-corequotePath. Nicméně doporučuji být opatrná a dát si pozor na možné problémy jinde (tzn. mimo git).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.