Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Umožňuje instalace Kubuntu také možnost "Minimální instalace" jako u Ubuntu?  (Přečteno 1900 krát)

stani

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Je při instalaci desktop Kubuntu (Lubuntu, Xubuntu, Ubuntu Mate) také možnost volby Minimální instalace jako u Ubuntu?
« Poslední změna: 28 Dubna 2019, 18:44:19 od stani »
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Já jsem nic nenašel: http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/releases/
Je ale možnost nainstalovat server verzi, ta je skutečně minimální a prostředí přihodit pak.

Snad se ještě někdo ozve, ale já myslím, že klasická minimálka v Kubuntu není.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

jmp

  • Host
mini.iso je i součástí netboot verze ubuntu a myslím, že je možné si desktopové prostředí zvolit, ale jak je to s dalším případným výběrem součástí OS při instalaci netuším, zase tak otestované to nemám
a o ničem více "mini" nevím (nicméně netuším, jestli je to opravdu to co hledáte...)
http://ports.ubuntu.com/ubuntu-ports/dists/bionic-updates/main/installer-arm64/current/images/netboot/

stani

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Zatím nikdo konkrétně neodpověděl, takže asi ne...
V tomto případě asi nejschůdnější bude instalace Ubuntu s "Minimální instalací" a prostředí zvolit  následně.
I když by asi uživatelé uvítali, aby i u odnoží Ubuntu toto bylo možné, když už to Ubuntu 18.04 nabízí.

=======================

Editace: takže je to ještě poněkud jinak. Dovoluji si citovat z jiného vlákna: Z výše uvedeného vyplývá, že "základní ubuntu" + nějaké doinstalované prostředí (třeba kubuntu desktop) není úplně totéž jako přímá instalace distra s tímto prostředím (kubuntu). Zpravidla se to lišívá právě kernelem.
« Poslední změna: 07 Května 2019, 09:52:39 od stani »
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.