Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Import existujúceho súkromného kľúča pre SSH pripojenie  (Přečteno 1433 krát)

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Dobrý deň
Chcem požiadať o radu.
Vo Windows 10 som mal vygenerovaný súkromný ppk kľúč (Putty generátor) ktorým som sa pripájal na Linuxový server vo Windows 10 cez Putty.

Nainštaloval som si na iný PC desktopovú verziu Ubuntu 19.04 a rád by som sa z neho cez SSH pripojil na spomínaný Linuxový server.

Problém je v tom že neviem ako použiť privátny kľúč.  Z ppk formátu som si ho už zkonvertoval do OpenSSH formátu ale ďalej neviem čo s tým. Ako ho naimportovať do systému, aby ho vedel použiť.
Skúšal som zkonvertovaný otvoriť, zadal som passphrase ale neponúka mi možnosť importu. Tlačítko "Importovať" je šedé a nedá sa kliknúť.

Ďakujem za odpoveď.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Import existujúceho súkromného kľúča pre SSH pripojenie
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2019, 18:34:34 »
Mám podezření, že toto nelze.

Nebudu fabulovat. Klíče jsem generoval v roce 2016, když jsem instaloval server. Je to dlouho, nejen že si nepamatuji přesný postup, ale ono se nám to v čase i mění, takže vlastně není proč pamatovat.
Tehdy jsem to ale musel nastudovat. Pak jsem na každém počítači zvlášť generoval klíče a všechny byly pro stejný profil. Na každém PC/NTB je tedy jiný klíč. Jelikož jsem to dělal takto, byl to určitě doporučený postup.
Chce to tedy vygenerovat nový. Je pravděpodobné, že dvakrát použít stejný klíč nelze. Budete holt muset ještě projet UserManual.

PS: Pokud životně nutně nepotřebujete Ubuntu 19, vražte tam zčerstva Ubuntu 18. Má podporu 10 let, oproti půlroční podpoře U19.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Import existujúceho súkromného kľúča pre SSH pripojenie
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2019, 19:54:53 »
Ďakujem za odpoveď.
Nakoniec som to vyriešil tak že zkonvertovaný kľúč OpenSSH som pripojil cez Remmnina a už som sa mohol pripojiť.

PS: Prosím poradíte mi niekto SSH klienta ktorý vie poslať jeden príkaz do všetkých otvorených SSH pripojení naraz?
Pri 10 otvorených SSH pripojeniach je to niekedy dosť otravné.

Ďakujem za odpoveď.


Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Import existujúceho súkromného kľúča pre SSH pripojenie
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2019, 20:26:34 »
To bych viděl spíše na skript. Ale se skriptem neporadím. Třeba se ozve juwa2 apod.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Import existujúceho súkromného kľúča pre SSH pripojenie
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2019, 10:42:00 »
Krízovo mi to beží, tak som vďačný aj za to.  8)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.