Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: skript pro vypnutí PC - v Conky nebo jinak ?  (Přečteno 36291 krát)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:skript pro vypnutí PC - v Conky nebo jinak ?
« Odpověď #75 kdy: 20 Července 2019, 12:32:30 »
No zatím jsem si nastudoval, že Nvidia-smi je v ovladačích  pro Widle také a lze jí spustit klasický v cmd.
Takže jak říkáš, buď aplikovat Linux ve W7 (ty máme v práci primárně, i když se uvažuje i o upgradu na W10, které dávají trochu větší výkon i v Octane). A nebo nastudovat převod toho mého scriptu na cmd.
Conky asi není nutné, na to mě běží MSI Afterburner v systray. Ale něco jednoduchého jako Cron by se šiklo. Ten Plánovač úloh ve Widlich je naprosto a ti-user-friendly  8)

Mě naopak ten plánovač až tak špatný nepřipadá. Ale mám dojem, že něco jako cron existje i pro win
https://www.z-cron.com/scheduler.html

panRajce

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re:skript pro vypnutí PC - v Conky nebo jinak ?
« Odpověď #76 kdy: 23 Července 2019, 12:45:19 »
Tak a jsem tu znova se svými dotazy

Když jsem se tu bavili o možnosti alternativy Conky pod Windows .... napadlo mne teď, šlo by nějak parametry ze stroje s Ubuntu (nvidia-setting Utilization) poslat pro výstup na PC s W7 ???
Respektive spíše asi naopak .... když je v Conky/Wonky (Rainmeter, Dektop Info,...) příkaz na "požadavek" získání hodnoty
Kód: [Vybrat]
${exec nvidia-settings -tq [gpu:0]/GPUUtilization | awk -F '[,= ]' '{ print $2 }'}% tak jestli to lze prostřednictvím sítě.
Asi pěkná blbost. Jedině že by to bylo z Ubuntu na Ubuntu. Ale Ubuntu - Widle  :-\

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:skript pro vypnutí PC - v Conky nebo jinak ?
« Odpověď #77 kdy: 23 Července 2019, 19:34:50 »
A pročpak by to nešlo?
1. Oba počítače musí běžet. Musí mít nasdílenou složku kam se bude soubor s výstupem ukládat.
2. Na Windows musí být účet s heslem. Složku nasdílej pomocí SMB
A výstup příkazu přesměrovat (>) do souboru. Cestu zadávat ve tvaru  \\IP\složka\soubor

panRajce

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re:skript pro vypnutí PC - v Conky nebo jinak ?
« Odpověď #78 kdy: 25 Července 2019, 15:05:16 »
A pročpak by to nešlo?
1. Oba počítače musí běžet. Musí mít nasdílenou složku kam se bude soubor s výstupem ukládat.
2. Na Windows musí být účet s heslem. Složku nasdílej pomocí SMB
A výstup příkazu přesměrovat (>) do souboru. Cestu zadávat ve tvaru  \\IP\složka\soubor


No vidíš  :) já jsem uvažoval o přímém předávání a máš pravdu, že by to šlo řešit ukládáním do nějakého logu a jeho následným čtením.
O to snazší, že tu používáme firemní NAS, takže soubory mohu ukládat na něj.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.