Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde nainstalovat 64 bit OS na Mobile AMD Sempron 3600+  (Přečteno 1907 krát)

DarkMeni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Zdravím, nejde mi nainstalovat 64 bit Ubuntu na Dell Vostro 1000 s procesorem Mobile AMD Sempron 3600+

Při spouštění to vypisuje chyby jako ACPI Error atd, ale stejné chyby to vypisuje i u 32 bit verze Xubuntu a ta se normálně spustí.

Ve výsledku bych chtěl nainstalovat Xubuntu kvůli Xfce prostředí (je míň náročné), a 64 bitovou verzi OS kvůli skypu.

Nevíte nědko kde by mohl být problém? Jestli by to šlo rozchodit nějakou kombinací příkazů při bootování jako acpi=off apod.?
Zkoušel jsem nomodeset s noapic a acpi=off, ale to způsobovalo Kernel panic.

Zkoušel jsem instalátory Xubuntu i Ubuntu vytvořené přes rufus i unebootin:
  • 64 bit Xubuntu přes unebootin se spustil do Try Xubuntu, ale nešel spustit instalátor, ani žádný příkaz začínající sudo, vždy se zasekla konzole. U Install Xubuntu se to zaseklo někde u "Xubuntu splash screen"

  • 64 bit Xubuntu přes rufus se zasekl někde při "Xubuntu splash screen", nevím jak zjistit u čeho přesně.

  • 64 bit Ubuntu přes rufus vypíše ty ACPI chyby, potom je chvíli vidět "Ubuntu splash screen", a potom se zobrazí zase konzole s těma chybama a pod tím BusyBox a (initramfs) kam můžu psát příkazy, ale grafické prostředí se už nenačte.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Nejde nainstalovat 64 bit OS na Mobile AMD Sempron 3600+
« Odpověď #1 kdy: 16 Srpna 2019, 15:16:31 »
Dej tam 32bit OS
Skype nainstaluj takto http://www.practisoft.cz/node/2431
(nezapomeň si "upravit" tu verzi, pak to normálně pojede).
« Poslední změna: 16 Srpna 2019, 15:22:03 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.