Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz  (Přečteno 22750 krát)

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« kdy: 17 Října 2019, 21:25:47 »
V jednom tématu na fóru linux-mint-czech.cz padl nápad na společné fórum Ubuntu a Mintu, případně třeba i Debianu. Co vy na to? Myslíte, že by spojení sil pomohlo?

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #1 kdy: 17 Října 2019, 22:49:16 »
Každé spojení sil Linuxu pomůže, pokud zůstane zachovaná i svoboda ;-)

Tím myslím, že by v takovém případě každý OS měl mít samostatnou kategorii, přičemž by ale nebyly trestány "přešlapy" do jiné (ony jsou často ty problémy rozkročené třeba přes několik distribucí). Ale základní třídění by sloužilo k předběžné orientaci.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2019, 11:20:51 »
Ano, v tomto duchu znel muj navrh na foru LM k tematu hledani noveho spravce pro LM portal. Zvlaste tyto 2 distra jsou temer jako dvojcata a uz nejaky cas jsou clensky dosti provazane. Dost veci by se tim zjednodusilo, zprakticnelo s zefektivnilo. Minusi zadne.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2019, 13:34:21 »
Ano, to je rozumné. Jsem pro, Linux Mint patří mezi moje pracovní stanice a vychází z Ubuntu.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #4 kdy: 19 Října 2019, 20:30:06 »
Osobne bych dokonce navrhoval jedno velke forum pro Debian-based OS s jakymsi rozcestnikem Debian, Ubuntu, Mint, MX a nekolik dalsich tech pouzivanejsich kde by pak byla zachovana puvodni struktura jednotlivych puvodnich for. Melo by to konecne poradnou clenskou zakladnu a bylo by to to nejefektivnejsi a nejpraktictejsi mozne vubec.

V podstate ani neni treba menit toto ci Ubu-forum ci jine ani nejaka tvrda fuze. Udelaly by se generalni stranky treba s nazvem "Debian a derivaty forum" kterezto by:
1. slouzilo jako rozcestnik na jednotliva existujici fora jednotlivych dister, kterezto by si zachovaly svuj raz a strukturu
2. propojila by se clenska zakladna, tak aby se kazdy clen kazdeho fora prihlasoval generalne a mel pak rovnou pristup na vsechna ta dilci fora (neco po vzoru svethardware.cz, kde login slouzi pro dalsich asi 6 portalu)
3. propojila by se administratorska zakladna ve vzajemnou spolupraci na te nadstavbe a zastupitelnost na dilci fora
4. pro neexistujici CZ fora a minoritni distra se, k existujicim jako Debian, Ubuntu, LM a nevim jaka CZ fora jeste existuji atd., prida do hlavniho rozcestniku "Ostatni derivaty Debianu" Kde pak prirozene vzniknou podsekce jako treba MX a dalsi. V pripade zvetseni popularity nejakeho z techto minoritnich dister se pak odebere z ostatnich a vytvori se mu samostatna sekce s podobnymi podsekcemi jako maji fora Ubu a LM - obe jsou perfektni, tak jak jsou.

Nic bych zrovna v nich NEPREVRTAVAL!!!

Dalsi doladeni Gro kdyztak jeste budu pridavat dle napadu, jak budou prichazet.

Takova realizace by se nemusela pricit ani kovanym patriotum - o nic by neprisli ze svych for, jen by pribyly na ostatnich a vsichni by tak mohli efektivneji cerpat i prispivat, nebot vetsina veci funguje prenositelne napric distry.
Viz pro priklad Redhawk, Lombardo a ostatni, kteri na LM byli cleny z nejplatnejsich, prestoze LM leta nepouziva
« Poslední změna: 19 Října 2019, 20:33:35 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #5 kdy: 19 Října 2019, 22:31:34 »
Taky bych souhlasil i když Mint od jeho zrušení KDE jsem nikdy nezkusil. Přimlouval by se za přidání kategorie Mintu v hlavní nabídce stejně jako tu kdysi bylo Ubuntu-LTS a non lts. Asi by úprava nebyla tak náročná účel by to splnilo. Akorát jak to provést s poměrně rozsáhlým fórem Mintu?

Standa99

  • Host
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #6 kdy: 20 Října 2019, 08:41:11 »
Záměr sice hezký, ale tohle už nikdy nebude žádná masovka. Podívejte se, kolik regnutých je od začátku roku a kolik z nich je aktivních (aspoň nad 10 postů), je to pár jednotlivců. Nedá se svítit, ale mileniály to už nezajímá (vidím to na vlastních potomcích) a ten zbytek, co se tu plácá po ramenou, pojede akorát dál se setrvačnosti.

Tohle už je tady několikátá vlna, snažící se o rozkvět, ale ono to časem vyčpí. Po škole většina najde solidní kšeft a času na přispívání nezbyde, ale takový vývoj (těch namotivovaných) je normální, tak jde život. Vždyť i celosvětově byly snahy o větší prosazení, jako vše okolo RPi, nebo konec podpory XP a taky to moc nepomohlo.

Navíc všichni víme, že Ubuntu je v linuxové komunitě opovrhováno, protože se snaží nejvíc tlačit na pilu, být nejmasovější a tím pádem nejlíbivější, což se ortodoxním konzervám nelíbí. Veškerá tato roztříštěnost (na hromadu dister) a vzájemná nevraživost, je výstižným zrcadlem celé komunity, protože v tomhle případě jde kolikrát jen o kabát (vzhled desktopu). 


P.S. Sám mám 5# na krku a linux je pouze mé hobby, nikdy jsem se v IT neživil. Přes deset let mám veškerou síťovou infrastrukturu (server) na Ubuntu a veřejné IP, kde útoků a skenů jsou denně desítky až stovky, žádné jednoúčelové krabičky po tuto dobu nepoužívám.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #7 kdy: 20 Října 2019, 10:41:08 »
Vřele doporučuju tento příspěvek Standy99 ignorovat a snažit se tady a v souvisejících oblastech dál, jak to normální jedinec dělá. Třeba pisatel jen dnes vstal levou zadní.

Bože, jak já jsem vděčný za to, že nemusím se stádem (a nejsem ani "masovka", ani "mileniál", ani "namotivovaný", ani nemám "solidní kšeft" (nejlépe zřejmě v nějakém globalizátoru))...

A to jsem kdysi vyrostl na DOSu a později W. Mám živnost a normálně pracuju, stojím na vlastních nohách a funguju na klasických osvědčených principech v kombinaci s novými poznatky a skutečnostmi, ale pouze z kategorie těch rozumných a užitečných.

Je zajímavé, jak někdo, kdo linux používá, na něj a dění okolo zároveň dokáže plivat. Obhajobu typu "jen to vidím reálně" apod. vůbec neberu.

Ono totiž jde primárně o přístup...
« Poslední změna: 20 Října 2019, 10:49:33 od JirkaZ »

Standa99

  • Host
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #8 kdy: 20 Října 2019, 11:23:30 »
V diskuzi je normální, že zazní i nepopulární příspěvky a škoda, že jsi to (úplně zbytečně) přetáhl do osobní roviny, protože určitě nebude záležet na mě, jestli se něco sloučí nebo ne.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #9 kdy: 22 Října 2019, 23:52:37 »
Já bych byla určitě pro fóra sloučit. Osobně bych byla pro jedno velké fórum týkající se Linuxu a nejlépe aby bylo jen pár opravdu funkčních distribucí a ne miliony polofunkčních. Ale i kdyby se jen sloučily fóra .deb distribucí, tak je to dobrý začátek. Chápu, že ortodoxní linuxáci si budou škubat vlasy, ale podle mě Linux má na to, aby nahradil Windows, jen je potřeba spoustu věcí dodělat a zjednodušit. A jedna z nich je možnost se zeptat a problém vyřešit a když bude pár distribucí pod jednou "záštitou", bude to lepší pro uživatele, distribuce a vůbec pro všechny.

Standa99

  • Host
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #10 kdy: 23 Října 2019, 07:09:46 »
Podíval jsem se, co si o tom myslí na Mint fóru a moc nadšení tam také není. Navíc nebudu předvídat, co by si o tom mysleli na českém debianím fóru nebo jiných, ale umíme si to jistě představit (stačí do googlu dát výraz blbuntu).
Většinou se tady stejně řeší problémy typické pro desktop, takže by v tom byly akorát zmatky (na jednom ultimátním fóru).
Na Mint fóru je také naznačen důvod a shrnout by se to dalo "vytřískat z té návštěvnosti, co se ještě dá" a byl bych rád, pokud by tomu bylo jinak.
Navíc dalších diskuzních webů je také dost (root, abc atd.), kde si můžu dovolit daleko obtížnější otázky.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #11 kdy: 23 Října 2019, 09:09:18 »
Na LM foru je to stejne jako zde - nekolik lidi se vyjadrilo pro, jeden vylozene proti (jako ty zde), zbytek se nevyjadruje a trochu mimoza noveho spravce, ktery nebyl komunitou odhlasovan ...
Stejne jako zde i tam vidim zatim mirne vetsinovejsi nakloneni pro slouceni.
Takze prosim zadne zkreslene interpretace.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Standa99

  • Host
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #12 kdy: 23 Října 2019, 09:59:18 »
Tak po 12 letech čau.

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #13 kdy: 23 Října 2019, 10:16:50 »
Dobrý den všem.
Standa99 asi opravdu vstal levou zadní a ještě se urazil jako malý kluk.

Jinak, jsem pro spojení s fórem Mintu. Myslím, že by to bylo jedině přínosné.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #14 kdy: 23 Října 2019, 10:53:00 »
Ja si tiež myslím, že žiadne zlučovanie nehrozí. Takéto fóra sú umierajúci druh. Mladí začiatočníci pokiaľ niečo od Linuxu chcú, kliknú trebárs sem. Či sa nám to páči alebo nie. A pokiaľ chcú skupinu zlúčených tak sem a pokial len Ubunťákov tak sem. A krem toho majú more dalších možností.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #15 kdy: 23 Října 2019, 11:09:00 »
Facebook nemůže nahradit, fóra jako je třeba tohle. Nedá se v něm totiž nějak rozumně hledat již jednou řešený problém.
A jen tak mimochodem, toto je právě taky jedna z možností.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #16 kdy: 23 Října 2019, 11:22:45 »
Ja si tiež myslím, že žiadne zlučovanie nehrozí. Takéto fóra sú umierajúci druh. Mladí začiatočníci pokiaľ niečo od Linuxu chcú, kliknú trebárs sem. Či sa nám to páči alebo nie. A pokiaľ chcú skupinu zlúčených tak sem a pokial len Ubunťákov tak sem. A krem toho majú more dalších možností.

Ksichtokniha? Co to je? https://www.kupredudominulosti.cz/stransky-martin-jan-2d-podle-alberta-einsteina-a-stephena-hawkinga-nas-technologie-zabije/ - zejména pasáž o Asociálních sítích.

Jestliže ten "mladý" něco potřebuje, tak se ku.va přizpůsobí a normálně napíše do odborného fóra... A když ne, tak ať si  :P (I) ...

Výhoda nás "starých" (tedy až do nástupu demence ;-) ) je totiž ta, že vždycky budeme mít víc zkušeností.

« Poslední změna: 23 Října 2019, 11:25:58 od JirkaZ »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #17 kdy: 23 Října 2019, 13:27:57 »
Nepovažuji se zrovna za starou, ale Facebook mi zrovna k srdci nepřirostl, na fóru se mi hledá lépe a i se mi lépe komunikuje. A není problém dohledat i starý problém což na Facebooku je prakticky nemožné, nebo jsem alespoň nepřišla na to jak...

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #18 kdy: 23 Října 2019, 18:10:20 »
Ze strany Mintu nyní není zájem a tedy tuto otázku uzavírám jako vyřešenou.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #19 kdy: 23 Října 2019, 20:27:02 »
To neni pravda - ze strany Mintu zajem spise je i kdyz vlaznejsi, nez zde. Jen ze strany noveho spravce, s kterym tam nebyl nikdo nebyl vylozene spokojen a vsemi deseti pro a zaroven nekolik clenu vicemene nespokojeno - jeden tak, ze odesel.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #20 kdy: 25 Října 2019, 07:38:17 »
Pokud se najde nějaké nové "vedení" webu, které bude mít o sloučení zájem a bude na něm spolupracovat, nebo dojde ke změně názoru, nemám s tím problém. Naopak, velmi rád se do toho pustím, vdyť jsem to sám navrhoval už dávno.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #21 kdy: 25 Října 2019, 09:07:17 »
Pak nechapu, ze se ti to chtelo predat nekomu, kdo ma diametralne odlisny postoj - a to nejspise ve vice rovinach, nez mas ty ??? To se tam nikdo jiny nehlasil, nez ta povedena trojka?
Jejich uvazovani a koncepce mi pripomina knizku od bratri Strugactich "Pohadka o trojce" - ale to je spis do fora LM sekce kulturni okenko ;)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #22 kdy: 25 Října 2019, 12:20:17 »
Všechno má svoje priority a zrovna sloučení fór mi nepřijde podstatné - byl by to "jen" bonus. Najít pro Mintí web náhradu za sebe je důležitější.

Tímto bych to už opravdu rád uzavřel. Předání Mintího webu je hotová věc a otázka sloučení fór minimálně pro tuto chvíli také.

shox

  • Host
Re:Návrh na sloučení fóra s Linux-Mint-Czech.cz
« Odpověď #23 kdy: 29 Října 2019, 08:38:51 »
To je dobře, škoda že to zbytečně vyvolalo mnoho povyku nakonec pro nic.
Kdo má takové chytré nápady, ať si založí vlastní fórum, což je pro znalého otázka chvilky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.