Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Google účet kontrola - více zařízení  (Přečteno 2831 krát)

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Google účet kontrola - více zařízení
« kdy: 06 Prosince 2019, 18:56:30 »
V zabezpečení účtu na Google je součástí kontrola, na jakém zařízení (operačním systému) se přihlašuje. Doma mám jen distra-Linux, v práci musím užívat Windows a mobilně Android.
Dá se otravná kontrola obejít (vypnout, více zařízení nadefinovat, ...)? Já jsem nenašel.
https://myaccount.google.com/security
Podle mne uvedená kontrola je zbytečná, protože pokud budu chtít účet zneužít, vyjdu z předpokladu, že většina užívá Windows.
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Google účet kontrola - více zařízení
« Odpověď #1 kdy: 06 Prosince 2019, 19:49:18 »
Tam se dokonce "operuje" nejen s typem OS, ale i názvem PC, jak jsem si všiml pokud na cizím PC nabootuju live a přihlásím se odtud do svého google účtu. A dokonce mě pak google "bombarduje" e-maily, že někdo cizí se připojoval na můj účet.  :-\
To stejné se děje i v rámci MS účtu, tam si dokonce dovolí ho na tři dny "zmrazit" kvůli prý jakési (podle nich) podezřelé aktivitě.
Přitom hlavním smyslem těchto účtů snad (podle mě) je, že se do nich můžu připojovat odkudkoli a jak často chci.
Dělat s tím nejde asi nic...
« Poslední změna: 06 Prosince 2019, 20:09:20 od juwa2 »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Google účet kontrola - více zařízení
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2019, 20:01:24 »
Hmm, v tvojom pripade (livecd) by nepomohlo vyrobit si livecd a v nom virtualny pc? Teoreticky by sa potom mal javit pre g rovnako.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Google účet kontrola - více zařízení
« Odpověď #3 kdy: 06 Prosince 2019, 20:13:16 »
Hmm, v tvojom pripade (livecd) by nepomohlo vyrobit si livecd a v nom virtualny pc? Teoreticky by sa potom mal javit pre g rovnako.

Název PC (hostname) si můžu samozřejmě libovolně změnit. Jde ale o princip, nebudu přece přejmenovávat všechna možná zařízení.
Live většinou využívám na cizích PC pro různé opravy, virtuálku rozhodně v těchto případech vytvářet nemůžu/nehodlám...

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Microsoft účet
« Odpověď #4 kdy: 07 Prosince 2019, 12:23:29 »
U MS účtu jsem zažil (stručně). Odešel jsem z firmy, kde jsem založil účet s ověřením na firemní mail. Asi půl roku jsem účet neužíval, až jednoho dne jsem potřeboval jeden přístup na Skype-klient (byly tam odkazy). A MS mi odpověděl, že nelze přistoupit, protože mám jiný komp a ověření poslali na mail, který firma zrušila. Jakousí spekulací jsem zjistil, že neprověřují u Skypu v browseru/prohlížeči. Změnil jsem ověřovací mail na nový mail. Potvrzení přišlo po 3 dnech s tím, že je prozatímní a až po měsíci bude znovuověření a zafixují.
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Google účet kontrola - více zařízení
« Odpověď #5 kdy: 07 Prosince 2019, 13:59:19 »
Aspoň vidíš, co je to za kašpary - běžné uživatele neustále otravují, skutečnému zneužití stejně nezabrání.... :-\
Po mě zase chtěli ověření telefonním číslem které už samozřejmě dávno nemám. Po hodině bezúčelného vyplňování jakýchsi jejich kontrolních otázek a pokusech znovu účet aktivovat (nevěříme, že účet je skutečně váš) jsem to vzdal a raději založil nový....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.