Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Připojení se k Mikrotiku [Vyřešeno]  (Přečteno 3553 krát)

DanielK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Připojení se k Mikrotiku [Vyřešeno]
« kdy: 06 Prosince 2019, 21:52:14 »
Ahoj,

Mám Mikrotik RB951G-2HnD a NTB s Ubuntu 16.4.

Mikrotik má nějaké defaultní nastavení, se kterým ale nechci pracovat a chci ho mít čistý bez nastavení.

Po restartu Miku do defaultu:
System -> reset configuration -> "do not backup" "no default configuration"

a následném startu se k Miku již nemohu připojit přes winbox pomocí mac adresy ani přes IP.
Vypíše chybu:
Kód: [Vybrat]
could not connect to [MAC ADDRESS] (port 20561) - timed out
ve winboxu je vidět, že Mik má IP 0.0.0.0

Může to mít něco společného s nastavením eth v NTB? Mám nastaveno, že chce automaticky DHCP, ale na Miku bez konfigurací DHCP určitě neběží a ručně IP 0.0.0.0 nastavit nemůžu.

Nějaký nápad co s tím?
Díky za pomoc.
« Poslední změna: 07 Prosince 2019, 16:50:36 od DanielK »

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Připojení se k Mikrotiku
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2019, 10:07:53 »
Záloha nastavení existuje? Znovu reset byl?

Abych byl upřímný, bojuji s Mikrotikem 14 dní. Předtím jsem jej nikdy neměl. Těch nastavení je strašlivé quantum a já ještě louskám nápovědy ve volných chvílích. Sám bych potřeboval českou pomoc.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Připojení se k Mikrotiku
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2019, 10:35:48 »
Ak si dal "no default configuration" tak tam nemas tvoje povodne nastavenia? IP 0.0.0.0 sa mi nezda.
Podla manualu v default nastaveni mas DHCP zapnute a popis v manuali
Kód: [Vybrat]
Po pripojení k bezdrôtovej sieti otvorte vo webovom prehliadači adresu http://192.168.88.1 a spustite
konfiguráciu, pretože v predvolenom nastavení nie je žiadne heslo, budete automaticky prihlásení
mozes ho skusit resetnut este raz
Kód: [Vybrat]
How to reset configuration

1) unplug the device from power

2) press and hold the button right after applying power

Note: hold the button for 5 seconds (USER LED will start flashing)

3) release the button to clear configuration.
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Reset
« Poslední změna: 07 Prosince 2019, 10:39:33 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

DanielK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Připojení se k Mikrotiku
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2019, 11:03:25 »
To je právě to, pokud ho resetnu do defaultu , tak to samozřejmě funguje, ale je tam to jejich nastavení.
Můj požadavek je mít čistý prostředí bez žádného přednastavení, tak abych si mohl vše nastavit dle svého mínění. Ale právě po odstranění configurací se do něj už nijak nedostanu.

-> default configuration  mohu provést pomocí propojení jumper contaktu, nebo podržením RES buttonu, ale tam pochopiteně dostanu jejich default configuration, který nechci.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Připojení se k Mikrotiku
« Odpověď #4 kdy: 07 Prosince 2019, 13:50:35 »
To je právě to, pokud ho resetnu do defaultu , tak to samozřejmě funguje, ale je tam to jejich nastavení.
Můj požadavek je mít čistý prostředí bez žádného přednastavení, tak abych si mohl vše nastavit dle svého mínění. Ale právě po odstranění configurací se do něj už nijak nedostanu.

-> default configuration  mohu provést pomocí propojení jumper contaktu, nebo podržením RES buttonu, ale tam pochopiteně dostanu jejich default configuration, který nechci.

Jejich defaultní konfiguraci nechceš, sám si svoji nastavit nezvládneš (nemáš na to znalosti). Co si má člověk myslet, o co ti teda jde?
Nejlíp bude požádat někoho znalého  :-\

DanielK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Připojení se k Mikrotiku [Vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 07 Prosince 2019, 16:48:47 »
Znalosti na to nemám to je pravda, ale proč bych je nemohl nabrat? kdyby mi v první třídě řekli, že násobilku neumím a pro výsledek si mám pokaždé za někým dojít a nikdy se ji neučit... To mi nepřijde jako dobrý způsob

Řešení problému bylo v celku jednoduché, a to aktualizovat na stable firmware.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.