Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s instalací Minecraft  (Přečteno 6059 krát)

maiden107

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Problém s instalací Minecraft
« kdy: 17 Prosince 2019, 07:37:10 »
Dobrý den, někomu rádím jak nainstalovat do Ubuntu MC. Problém začíná tehdy, když se chce spustit Java a něco mi říká, že je blbě nainstalována, protože říká, že prý chybí něco v main. Přilozím screenshot. Jinak java je ve verzi OpenJDK 11.
Jinak jsme to řešili dvě hodiny a pořád nic.
Pokud budete něco potřebovat pomoc s hrama  v Linux nebojte se mně kontaktovat i mailem. Jinak vždy lze najít co s PC udělat.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém s instalací Minecraft
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2019, 12:31:39 »
Nainstaluj javu 8:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install openjdk-8-jre
a nastav ji jako defaultní:
Kód: [Vybrat]
sudo update-alternatives --config java
Aktuálně přepnutou verzi pak zkontroluješ příkazem:
Kód: [Vybrat]
java -version
Měla by být   "1.8.0_222"
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud to problém nevyřeší, budeš muset použít verzi javy přímo od Oracle takto. Aktuální verze je 8u231

Třetí možností je stáhnout a nainstalovat tento balík https://cdn.azul.com/zulu/bin/zulu8.42.0.23-ca-jdk8.0.232-linux_amd64.deb
« Poslední změna: 17 Prosince 2019, 15:00:24 od juwa2 »

maiden107

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Problém s instalací Minecraft
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2019, 13:28:26 »
Dneska zase večer skusím, jinak jsme dali tento příkaz.

Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repositery ppa:webupd8team/java
sudo apt update
sudo apt install oracle-java8-installer

A po tomto jsme chtěli zkontrolovat, jetli tam je nainstalovaná a dali jsme příkaz

Kód: [Vybrat]
javac -version
Ale bohužel nebyla. Takže jsme s pokusili nainstalovat OpenJDK 11, což se povedlo, ale nejde spustit s tím MC.
« Poslední změna: 17 Prosince 2019, 13:36:21 od maiden107 »
Pokud budete něco potřebovat pomoc s hrama  v Linux nebojte se mně kontaktovat i mailem. Jinak vždy lze najít co s PC udělat.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém s instalací Minecraft
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2019, 14:43:27 »
Pomocí toho "oracle-java8-installer" už to od 04/2019 nefunguje (Oracle změnil licenční podmínky).
Použij postup viz výše.

maiden107

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Problém s instalací Minecraft
« Odpověď #4 kdy: 17 Prosince 2019, 19:14:48 »
Takže hoši, povedlo se mi rozjet na mém PC od verze 1.13, ale musel jsem si to nainstalovat přes rpm. Teď začíná horší problém. Nejde mi 1.12.2 a o to mi hlavně jde. Jinak mám legální Minecraft.
Pokud budete něco potřebovat pomoc s hrama  v Linux nebojte se mně kontaktovat i mailem. Jinak vždy lze najít co s PC udělat.

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Problém s instalací Minecraft
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2019, 17:38:58 »
Mám taky legální Minecraft (v Ubuntu 18.04) a taky verze 1.12 a starší nefungují. Vše od verze 1.13 nahoru funguje. Aktuální je nyní 1.15.1.
Launcher mám nainstalovaný z oficiálních stránek Minecraftu a mám Javu 8 (openjdk-8-jre), ale stejně verze 1.12 nefunguje.  :(
Syn z toho byl zklamaný, kvůli modům, ale už to neřešíme.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

maiden107

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Problém s instalací Minecraft
« Odpověď #6 kdy: 18 Prosince 2019, 19:32:31 »
Tak nevím jak, ale povedlo se mi rozchodit MC 1.12.2. hned ukážu fotku. Nevím jak se mi to povedlo, ale vím jedno. Pod verzi 1.12.2 lze spustit jen verze Javy 7, což je docela problém.
Pokud budete něco potřebovat pomoc s hrama  v Linux nebojte se mně kontaktovat i mailem. Jinak vždy lze najít co s PC udělat.

maiden107

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Problém s instalací Minecraft
« Odpověď #7 kdy: 18 Prosince 2019, 20:38:57 »
Hoši, už vím jak zprovoznit Minecraft 1.12.2 a starší verze. Prvně potřebujete OpenJDK 8, ale pozor. Potřebujete jak JRE tak i JDK. Což znamená Java Runtime Environment a Java Development Kit. Po tomhle by měl MC 1.12.2 a starší verze jít. Zároveň asi můžu uzavřít téma nebo ho nemám uzavírat lidi? Jinak ukázka na obrázku. To je už rozběhnutý MC člověku, kterýmu jsem radil přes Discord.
Pokud budete něco potřebovat pomoc s hrama  v Linux nebojte se mně kontaktovat i mailem. Jinak vždy lze najít co s PC udělat.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém s instalací Minecraft
« Odpověď #8 kdy: 18 Prosince 2019, 21:03:36 »
JDK obsahuje JRE
Tj.  JDK = JRE + vývojářské nástroje.
Pro běh aplikací plně postačuje JRE (java runtime environment).
Je ale možné, že určitá aplikace (např. určitá verze minecraft) vyžaduje určitou verzi javy.
----------------------------------
Jiná věc je, jak se liší tyhle "open verze" od original oracle javy...
Nicméně není problém si tam oracle-javu (jre nebo jdk) dát. Pro osobí potřebu to i nové lic. podmínky umožňují. Ovšem javu je nutno stáhnout ručně a "zavést" ji do systému takto
---------------------------------
Jinak různých verzí javy můžeš mít v systému kolik chceš a mezi nimi "přepínat" příkazem:
Kód: [Vybrat]
sudo update-alternatives --config java
« Poslední změna: 18 Prosince 2019, 21:38:50 od juwa2 »

maiden107

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Problém s instalací Minecraft
« Odpověď #9 kdy: 18 Prosince 2019, 21:39:44 »
JDK obsahuje JRE
Tj.  JDK = JRE + vývojářské nástroje.
Pro běh aplikací plně postačuje JRE (java runtime environment).
----------------------------------
Jiná věc je, jak se liší tyhle "open verze" od original oracle javy...
Nicméně není problém si tam oracle-javu (jre nebo jdk) dát. Pro osobí potřebu to i nové lic. podmínky umožňují. Ovšem javu je nutno stáhnout ručně a "zavést" ji do systému takto
---------------------------------
Jinak různých verzí javy můžeš mít v systému kolik chceš a mezi nimi "přepínat" příkazem:
Kód: [Vybrat]
sudo update-alternatives --config java

Tak pověs, proč nešel spustit nižší verze pod 1.12.2 MC bez JDK? Dokonce to tu i jeden spomínál, že mu to nejde, ale po nainstalaci JDK nám to jde. Ale je možnost, že si něco MC usmyslelo a prostě to bez JDK nespustí. Jinak to přepínání vím.
Pokud budete něco potřebovat pomoc s hrama  v Linux nebojte se mně kontaktovat i mailem. Jinak vždy lze najít co s PC udělat.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém s instalací Minecraft
« Odpověď #10 kdy: 18 Prosince 2019, 22:11:58 »
No, pokud jsi empiricky zjistil, že to opravdu vyžaduje JDK (JRE nestačí), tak se s tím asi nedá nic dělat, zkrátka to tak bude...
Ono vlastně jde pouze o to, že JDK zabere víc místa na disku (cca 3x tolik co JRE), jinak je to v podstatě jedno.
A k tomu si ještě přidej, že není java jako java (různé ty "rádoby open verze" vs. original oracle-java)....
« Poslední změna: 18 Prosince 2019, 22:48:11 od juwa2 »

maiden107

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Problém s instalací Minecraft
« Odpověď #11 kdy: 18 Prosince 2019, 23:19:33 »
Počkám si ještě na jeden vzorek, aby se ti potvrdilo. Jak se říká do třetice všeho nejlepšího.
Pokud budete něco potřebovat pomoc s hrama  v Linux nebojte se mně kontaktovat i mailem. Jinak vždy lze najít co s PC udělat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.