Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: přechod na novou verzi  (Přečteno 1213 krát)

demrik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
přechod na novou verzi
« kdy: 23 Ledna 2020, 12:05:15 »
přešel jsem na novou verzi 19.04 a jediné co jsem získal je ztráta zvuku...to je paráda

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:přechod na novou verzi
« Odpověď #1 kdy: 23 Ledna 2020, 12:15:34 »
Pak je dobre si z toho vzit ponauceni a bez zavazneho duvodu neprechazet na vyvojpve verze bez dlouhodobe podpory.
Druhe ponauceni je nepovysovat, ale odzalohovat data a delat cistou instalaci.
Reseni je bud slozite a bez zaruky hledat problem a resit drivery nebo se vratit na 18.04 ci jinou posledni znamou funkcni konfiguraci.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:přechod na novou verzi
« Odpověď #2 kdy: 23 Ledna 2020, 12:29:06 »
A to měl být dotaz, pozvech či jak si to tu máme vyložit?

https://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,5279.0.html

Proč 19.04 když nejnovější je 19.10? Ale v tvém případě jako naprostého začátečníka je rozhodnutí jasné....poslední LTS tedy 18.04.x
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:přechod na novou verzi
« Odpověď #3 kdy: 23 Ledna 2020, 13:22:04 »
přešel jsem na novou verzi 19.04 ...

A proč?

18.04 LTS už nefunguje nebo nemá podporu? Nebo není dost frikulínská?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:přechod na novou verzi
« Odpověď #4 kdy: 23 Ledna 2020, 14:12:17 »
Tak zase takovej kartac nepotreboval ... At nam tady zustane - taky jsem zde kdysi nezacal zrovna uplne stastne ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:přechod na novou verzi
« Odpověď #5 kdy: 23 Ledna 2020, 14:51:47 »
Prechadzat na nove verzie je uplne prirodzene ci uz zo zvedavosti alebo pre pokus rozbehnut dajaky HW...
Chyba bola ze nezalohoval. :D
https://www.fossmint.com/backup-restore-linux-with-timeshift/
Pise sa to tu stale, pred pokusmi zalohovat, zalohovat, zalohovat. :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:přechod na novou verzi
« Odpověď #6 kdy: 24 Ledna 2020, 00:17:31 »
Frnda otevřená je ftom, že na Ubuntu 20, jeden AMD a jeden Intel, mi funguje fše. Ale na U19 ani na jednom. Ale samozřejmě ještě není Duben :-)
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:přechod na novou verzi
« Odpověď #7 kdy: 24 Ledna 2020, 15:01:59 »
přešel jsem na novou verzi 19.04 a jediné co jsem získal je ztráta zvuku...to je paráda

Co máš za zvukovku? Já mám SB Audigy RX a v jakémkoliv *buntu mi po instalaci zvuk nefunguje i když to zvukovku vidí a jde i nastavit 5.1 zvuk, který používám. Ale je ticho.

Řešení je zde, našla jsem po dlouhém googlení (dokonce bez pomoci zdejšího fóra :D )

Did you try the trigger "Audigy Analog/Digital Output Jack" near the end of alsamixer list? Mine was muted by default, so that done the trick. And if it's work for you too, don't forget to execute
sudo alsactl store

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:přechod na novou verzi
« Odpověď #8 kdy: 24 Ledna 2020, 16:19:13 »
přešel jsem na novou verzi 19.04 a jediné co jsem získal je ztráta zvuku...to je paráda

Co máš za zvukovku? Já mám SB Audigy RX a v jakémkoliv *buntu mi po instalaci zvuk nefunguje i když to zvukovku vidí a jde i nastavit 5.1 zvuk, který používám. Ale je ticho.

Řešení je zde, našla jsem po dlouhém googlení (dokonce bez pomoci zdejšího fóra :D )

Did you try the trigger "Audigy Analog/Digital Output Jack" near the end of alsamixer list? Mine was muted by default, so that done the trick. And if it's work for you too, don't forget to execute
sudo alsactl store


No, to je hezká "vychytávka".... ;)
Koho normáního by napadlo, že to bude v defaultu umlčené...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:přechod na novou verzi
« Odpověď #9 kdy: 24 Ledna 2020, 16:38:32 »
To asi nenapadne nikoho normálního ani nenormálního :D Však jsem si ten návod hned pečlivě uložila :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.