Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ntb vs. TV  (Přečteno 7254 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ntb vs. TV
« Odpověď #25 kdy: 29 Ledna 2020, 15:00:02 »
No pro me je tim Mac trochu mimo, ze ho nemuzu ohnout podle sebe a koncepce windowmanagera mi prave dost nevyhovuje - myslim, ze tomu se pokouselo priblizit Unity - nepracuje se mi s nim ergonomicky zrovna.
Jinak mam nactene prispevky fundovanych lidi, ze Apple snad jeste hure, nez google vuci lidem co se tyce sledovani a nakladani se soukromymi daty a i celkoveho pristupu, kteryzto demonstruje i kauza ohledne prava na opravy. Takze pro me je tahle firma v kategorii nejhorsi kapitalistickej sh~t. Takze sice je hezkej, ale me se dobre neovladal ani neuzival (hlavne ty macbooky jsou jeste ke vsemu i HW ergonomicky zmrseny - napr. jeden jediny vystup pro vsechno a strasna koncepce touchpadu na urovni levnyho lenova?!) - a hlavne ideove pro me nevyhovujici ...
Ale respektuji zase to, ze je to opravdu neskutecne odladeny a dokonany, tedy bezproblemovy OS s jasnou lajnou a to opravdu muze mnohym - zvlaste u zen jsem zaznamenal vetsinove oblibu, vyhovovat.

Jinak B980 ma passmark 2020 oproti treba C2D T9300 (posledni rada) 1675 - tedy i vykonem odpovida mezi posledni generaci C2D a Core i
« Poslední změna: 29 Ledna 2020, 15:02:19 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ntb vs. TV
« Odpověď #26 kdy: 29 Ledna 2020, 15:42:14 »
PS: Ja to neberu, ani jsem nikdy nebral, od tebe jako reklamu - proste sdilis sve zkusenosti i s tim, co je u tebe vyzdvizene - je to prirozene a spravne a taky pekne, ze je chces poskytnout a tim druhemu umoznit dalsi nahled a sirsi zaber volby.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Ntb vs. TV
« Odpověď #27 kdy: 29 Ledna 2020, 17:04:05 »
PS: Ja to neberu, ani jsem nikdy nebral, od tebe jako reklamu - proste sdilis sve zkusenosti i s tim, co je u tebe vyzdvizene - je to prirozene a spravne a taky pekne, ze je chces poskytnout a tim druhemu umoznit dalsi nahled a sirsi zaber volby.

Děkuju :) Já vím že většina lidí je zde normální, ale když se najde někdo, kdo tvrdí takovou blbost, tak to dokáže naštvat.

Jinak právě co se týče soukromí tak je na tom Apple nejlépe ze všech, kdyby ne tak by klidně odemknuli teroristovy iPhony nebo by zabudovali zadní vrátka jako to má Android (tam si fakt nedělám iluze že by byl nějak bezpečný a kdybych se pohybovala za hranou zákona, tak rozhodně nemám Android, ale právě a jen iPhone). Apple prostě vždycky dbal a dbá na soukromí i přes nevůli FBI, CIA, NSA a americké vlády a pořád se toho drží.
No a ten trackpad, ten mi naopak plně vyhovuje, žádné mechanické klikátko, ale kvalitní multitouch s haptickou odezvou, což je úplně super, protože všude reaguje stejně. Akorát teda správně funguje jen v macOS, ale pro něj byl koneckonců vyvinutý.  S tím od Lenova se to nedá absolutně srovnávat, Lenovo je nekvalitní čínský šmejd, akorát snad řada Thinkpad se ještě drží, ale co se týče normálního notebooku tab bych volila HP nebo Dell, možná jako designovku Asus, ale Lenovo teda ani zadarmo, snad teda kromě nějakého lepšího Thinkpadu.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ntb vs. TV
« Odpověď #28 kdy: 29 Ledna 2020, 20:36:01 »
S tema notasama presne!
Jinak s tim neodemcenim mobilu to byla spis takova reklamni sarada - take maji s temi daty svoje zamery, ktere se nejspis lisi od zameru vladnich okruhu USA.
Ale to uz si clovek nevybere dneska ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Ntb vs. TV
« Odpověď #29 kdy: 30 Ledna 2020, 12:51:29 »
Jasně, věřit se nedá přece nikomu :D Ale někomu víc a někomu míň :D A když chci chránit svoje data tak si přece musím naprogramovat vlastní šifrovací algoritmus, prozkoumat zdrojový kód všech programů nebo si napsat vlastní a chodit s alobalovou čepičkou :D
Ale teď vážně, iPhone když ti někdo ukradne, tak ho už používat nemůže, neodemkne ho, k datům se nedostane a může ho tak maximálně zahodit nebo možná použít něco na náhradní díly. Ale u Androidu to tak bohužel nefunguje, podle návodu na Youtube se mi povedlo odemknout moji Xperii 5, dát tam jiný Gogole účet, změnit heslo a otisky bez použití mých původních a netrvalo to ani moc dlouho. Nevím jestli jde obejít Eset, ale factory resetem asi ano. A to je to, co řeší normální uživatelé, ne jestli se jim na data dostane FBI, to řeší fakt jen teroristi, ale jestli mají soukromí před zloději a jestli mají šanci že se jim jejich ukradený mobil vrátí.
Na druhou stranu když si vzpomenu na toho týpka jak mu někdo ukradl MacBook, on řekl policii kde přesně ho najdou, policie nekonala, on zveřejnil fotky zlodějů a teď má platit 700k Kč nebo kolik, tak zabezpečení nezabezpečení, zákony chrání lumpy, minimálně v České republice.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Ntb vs. TV
« Odpověď #30 kdy: 30 Ledna 2020, 13:03:01 »
Ano - antilidova jurisdikce zapadni kapotalisticke civilizace - ani uz to nehodlam rozvadet - do when blade ... (cz: když čepelíš) :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.