Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Licq a ikona v system tray  (Přečteno 3958 krát)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Licq a ikona v system tray
« kdy: 05 Června 2006, 19:27:38 »
Dobrý den,

už delší dobu hledám kvalitní IM pro linux. Už jsem zkusil Kopete, Gaim, SIM apod. SIM jsem používal nejdéle, ale nesplňoval mé nároky. Gaim se mi zase nelíbí (ikony apod.) a hlavně dělá si co chce se seznamem a nesynchronizuje se správně s ICQ serverem. Alespoň s tím mám špatné zkušenosti. Stačí mi jeden protokol, protože neznám z mých přátel (kromě jednoho), kdo má něco jiného. No a pokud přesto potřebuji otevřít jabber, tak použiji Gaim, aspoň se to nemíchá ;).

Nyní jsem tedy narazil na Licq - výborný program, velmi mě zaujal. Nejsou tam pražádné problémy s diakritikou (až na maličkosti v programu). Prostě mi vyhovuje, jen mi moc chybí jedna funkce ze SIM (a potažmo i Gaimu apod.) - ikonka v system tray. V nastavení jsem nenašel, jak by se dala aktivovat. Jde mi o to, že chci mít na ploše jen malinkou ikonku a ne pořád to velké okno. Používám prostředí Xfce. Doinstaloval jsem i plugin vzhledu pro KDE, který by to snad mohl podporovat, ale nemohu ho aktivovat, protože už tam samozřejmě běží ten standardní - prý musím přes příkazovou řádku.

Nevíte někdo, jak na to?
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 15:10:27 od Anna Taliánová »
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2006, 19:31:22 »
Teď jsem tam našel "Parametry doku", ikonka se sice zobrazí, avšak úplně jinde, než je pro ní místo - vpravo nahoře nezávisle na menu :(
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2006, 20:30:58 »
Citace: liborse
už delší dobu hledám kvalitní IM pro linux.
http://openwengo.org/index.php/openwengo/public/homePage/openwengo/public/projectsNgDownload

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2006, 21:25:05 »
Vypadá to pěkně, ale jestli to bude při startu tak rychlé jako firefox, tak do toho nejdu. Mám totiž dost pomalý počítač a jsem vděčný za každý bajt v mé paměti RAM...

PS - a co ta ikonka, víte někdo řešení?
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

JanalTom

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #4 kdy: 07 Června 2006, 22:24:01 »
coz o to pekne to je, akorat ze se mi nedari se porad pripojit na jejich sluzbu, porad pise jen " Please wait while logging in... " :( ... a ucet mam samozrejme vytvoreny
Prominte me otazky, jsem totalni lama a zacatecnik, ale chci vedet vic ! Mejte se mnou prosim strpeni ... ;-)
Pouzivam Ubuntu 7.10
-JT-

zutroy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 282
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2006, 14:01:43 »
K té ikoně: v nastavení -> parametry doku -> používat dokovou ikonu & small icon
"I'm not crazy. Don't call me crazy! I'm just not user-friendly."
:-P

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #6 kdy: 08 Června 2006, 14:32:01 »
Ano, toto jsem zkoušel a nefungovalo to (viz. výše). Nicméně, když jsem zrušil dokovací ikonu, pak jsem dal použít, a pak dal právě tu small icon, tak se to kupodivu zobrazilo na správném místě. Ale jaký byl můj údiv, když ikonka blbne stejně jako v SIM (psal jsem o tom tady na fóru) - zobrazí se mi z ikony jen úzky svislý proužek. Tak to asi nebude IM... Používám Xfce a ostatní ikony mi nikdy neblbly... Hm, to je zmatek...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

zutroy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 282
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #7 kdy: 08 Června 2006, 15:01:05 »
Aha, zatim jsem to zkousel jenom v Gnome :(
Ten prouzek mi Sim taky delal, nevim jestli pomohl update compizu, nebo zruseni ukotveni okolnich polozek na panelu. Kazdopadne to nastesti uz nedela.
"I'm not crazy. Don't call me crazy! I'm just not user-friendly."
:-P

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #8 kdy: 08 Června 2006, 15:13:46 »
Ubuntu mám zcela zaktualizované a dělá to pořád, je to divné. Asi nějaký bug v Xfce, občas mi to totiž zobrazí správně. Ach jo, kdyby ta má angličtina byla lepší, napsal bych o tom bugu do Malone...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #9 kdy: 18 Srpna 2006, 14:43:19 »
Tak teď jsem přešel na Gnome a tam se i Licq ikona nikdy v tray nezobrazila - vždycky těsně pod menu Aplikace v samostatném okně :(. Navíc se mi občas stane, že když píši někomu s diakritikou, tak to napíše, že je chyba s UTF-8 a přitom používám (kvůli kompatibilitě) windowsí znakovou sadu... Tomu dotyčnému dojde jen pár nesmyslných písmen :(...
Tak si říkám, že bych nejraději rozběhal originální ICQ klient a tohle bych už nemusel snášet. Přijde mi to ale jako hrozná blbost, protože ho nesnáším a navíc není pro mé oblíbené Ubuntu ( :) ), resp. linux. Z toho vyplývá, že bych potřeboval ICQ klient, který:
1. je rychlý (tj. i pro slabší počítače)
2. funguje dobře s Ubuntu a nedělá mu problém ikonka v system tray
3. je přehledný, ale má široké možnosti nastavení, vč. kódování
4. má ty hezké kytičky ICQ (nebo jdou dodělat, nainstalovat) - používám ICQ, tak chci jeho ikony
5. korektně aktualizuje seznam kontaktů na serveru a nedělá si žádnou "lokální" verzi, která akorát mate
6. jeho okno by mělo obsahovat především mé kontakty bez nějakého stupidního členění - prostě kytičku (se stavem) a jméno, nic víc, nic míň + nějaké menu s nastaveními
7. bezchybnost při zasílání zpráv (ne ta chyba, co o ní píši výše)
8. plná podpora smajlíků (ne jen ty náhražky, ale abych věděl, co přijde lidem na Windows, něco jako má licq)
9. možnost zasílání souborů ostatním členům ICQ (doteď se mi to podařilo jen se skype, který neumí ICQ)

Pokud někdo takový program znáte, budu vám moc vděčen, když sem napíšete jeho název. ICQ používám z toho prostého důvodu, že je rozšířené (důvody jsem sem ostatně už psal).
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Ji31

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #10 kdy: 18 Srpna 2006, 15:07:01 »
Jj, s im vidím na linuxu velko díru. Všechno to co popisuješ umí perfektně miranda a ještě tuny navíc. Bohužel má zásadní chybu, a to, že není na linux. A to mi na linuxu celkem dost, vadím, že tam není pořádná náhrada.. :-(
Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside

Ji31

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #11 kdy: 18 Srpna 2006, 15:12:30 »
Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #12 kdy: 18 Srpna 2006, 22:18:16 »
Zkusím ještě hledat... :) Jinak Mirandu jsem pod Linuxem rozchodil - přes Wine a zdá se, že funguje spolehlivě. Avšak já radši program běžící normálně v Linuxu. Wine totiž žere zbytečně moc paměti, takže když je program pro Linux, jsem radši ;)
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #13 kdy: 18 Srpna 2006, 23:58:21 »
Tak jsem našel zajímavý GnomeICU a zatím běží stabilně, rychle a přehledně. Ikonky jsem si už taky předělal, ještě ty emoticons... Zkusím také přenos souborů. Na tomto programu se mi líbí, že je přehledný a ve stylu gnome (je psaný přímo pro toto prostředí) a hlavně nemá (doufám) problémy se system tray. Dám mu šanci.
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

DaedRuaN

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
  • Co je osobni text ? :P
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #14 kdy: 27 Září 2006, 15:37:25 »
Nasiel som na nete takyto navod :

5.4: How do I dock the Licq icon?

Docking the licq qt-gui status icon is fairly simple to do. Here is a list of window managers and what to do. If your window manager supports the freedesktop.org standard, just enable the "Small Icon" in the Options. If you are using KDE, use the KDE-GUI (./configure --with-kde for the Qt-GUI). If you aren't using a freedesktop.org compliant window manager, do the following:

1. Start Licq and enable the dock icon in the Options screen.
2. Select "Save Settings" from the system menu.
3. Restart Licq (very important).

WindowMaker
4. Drag the status icon to the dock and voila.
Note that the other icon that appears is from windowmaker and can be set to something nice, or disable entirely using the windowmaker menu.

AfterStep
4. Add the following to your ~/GNUstep/Library/AfterStep/wharf file:
"*Wharf licq - Swallow "LicqWharf" echo &"
5. Next time start Licq, the icon should appear in the wharf.
4*.Another possibility is to add:
*FvwmButtons(Swallow (UseOld,NoKill,NoClose) "LicqWharf" Nop, Action (Mouse 1) 'Exec /usr/bin/licq')
to your FvwmButtons config file.

KDE
4. Configure the qt-gui plugin with --with-kde and then licq will dock in Kicker.
5. Start Licq and there it goes!

Gnome
4. Pick a smaller dock icon then the default (either 64x48 or one of the themed icons).
5. Select "Swallow App" from the gnome panel menu.
6. Set "Title = LicqWharf", "Width = 64", "Height = 48".

Ale vobec neviem co je "Swallow App" ?
Rozumies co ja chapem ? ;D

jannk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Licq a ikona v "system tray"
« Odpověď #15 kdy: 25 Března 2007, 11:36:43 »
ja bych potreboval clanek "How do I dock sim-im icon " ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.