Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Při zapnutí nefungují USB porty  (Přečteno 1969 krát)

Bende

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Při zapnutí nefungují USB porty
« kdy: 19 Února 2020, 22:04:33 »
Zdravím, přišel jsem pro radu.
Mám udělaný dual boot, že na prvním disků mám Windows a na druhém Linux (Ubuntu 19.10). Ve Windows mi porty normálně fungují, ale v Ubuntu už ne. Dá se tento problém nějak vyřešit?
Předem děkuji za pomoc.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2020, 23:20:17 »
Predne: Je nejaky duvod pro experimentalni verzi a nikoliv pro dlouhodobe podporovanou 18.04?
A je nejaky duvod, ze jsi neposkytl zadne informace o svem PC, o tom kdy se to stalo, za jakych okolnosti se to stalo, co tomu pripadne predchazelo atp. - je to snad tajne?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Bende

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2020, 23:32:37 »
Ani nevím, že Ubuntu 19.10 je experimentální verze. S Linuxem dá se říct, že terpve začínám. Přešel jsem na stránky ubuntu.cz a vyskočilo na mě odkaz ke stažení 19.10. Tak jsem myslel, že to je normální podporována verze.
Ubuntu 19.10 jsem si stáhl, nainstaloval a hned to nefungovalo.
Nevím jaké přesné informace o mém počítači potřebujete vědět:
CPU: AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor
GPU: AMD Radeon HD 7700
RAM: 10 GB
Motherboard od společnosti GIGABYTE (Nevím teď jaký přesný model - mohu zjistit zda-li potřebujete)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #3 kdy: 19 Února 2020, 23:35:44 »
Začínám tak, že na PC fláknu úplně něco neznámého a začnu tápat, nebo tak, že si alespoň něco přečtu a nastuduju?

Bende

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #4 kdy: 20 Února 2020, 07:27:36 »
Ubuntu jsem měl dříve. Asi verzi 14 ještě. Tak jsem se chtěl vrátit a zavzpomínat. Hodně jsem Googlil a bohužel. Proto jsem přišel pro radu sem.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #5 kdy: 20 Února 2020, 09:21:36 »
Takze stahnout verzi 18.04 a tu nejprve vyzkouset bez instalace coby live-session. Tam zjistit, jestli porty funguji.
Co do tech portu pripojujes a zkusil jsi vsechny?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #6 kdy: 20 Února 2020, 10:53:57 »
Ad: JirkaZ a Ventero - chapem ze sa snazite pomoct tym, ze ho nasmerujete k spravnejsiemu mysleniu, ale 19.10 nie je experimentalna verzia, je to regulerna verzia s kratkodobou podporou a povyseneckostou ludi akurat odradite.

Ad Bende: Naozaj by som skor odporucal 18.04, hoci skor len preto, ze ked to raz nastavis, budes mat v podstate 5 rokov pokoj (uz len 3). Co sa tyka problemu, znie to ako cosi co sa stalo aj mne, len potrebujeme viac informacii.

Jedna sa o vsetky USB porty? Alebo ide len o USB 3 porty (spravidla su farebne odlisene - na beznych masinach modre, na niektorych gamerskych cervene, apod.)

Skusal si v terminali vypisat usb zariadenia prikazom lsusb? Skus ho s a bez zapojenych USB zariadeni a porovnaj vystup.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #7 kdy: 20 Února 2020, 11:41:05 »
Michal: Nemať ho prosím - jakékoliv verze mimo LTS (dlouhodobá podpora - sudé číslo a čtyřka na konci) jsou přechodné a víceméně vývojové a testovací. No a verze s desítkou na konci - tam to platí tuplem a tak se dají označit coby experimentální - i když uznávám, že je to bez výkladu trochu strašidelnější výraz. S tím se pojí vícečetnost nedodělků a vyšší míra nestability takového OS.
A další důvod, proč používat LTS verze jsi uvedl, takže ať tím začne a pak se případně budeme doptávat dále na to, co mu tam vlastně nefunguje, na výpis lsusb bez ničeho i s tím něčím, dále třeba na specifikaci desky/portů atp, co vyplyne z šetření ... ;)
« Poslední změna: 20 Února 2020, 11:48:51 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #8 kdy: 20 Února 2020, 12:14:31 »
Ad: JirkaZ a Ventero - chapem ze sa snazite pomoct tym, ze ho nasmerujete k spravnejsiemu mysleniu, ale 19.10 nie je experimentalna verzia, je to regulerna verzia s kratkodobou podporou a povyseneckostou ludi akurat odradite.

Ad Bende: Naozaj by som skor odporucal 18.04, hoci skor len preto, ze ked to raz nastavis, budes mat v podstate 5 rokov pokoj (uz len 3). Co sa tyka problemu, znie to ako cosi co sa stalo aj mne, len potrebujeme viac informacii.

Jedna sa o vsetky USB porty? Alebo ide len o USB 3 porty (spravidla su farebne odlisene - na beznych masinach modre, na niektorych gamerskych cervene, apod.)

Skusal si v terminali vypisat usb zariadenia prikazom lsusb? Skus ho s a bez zapojenych USB zariadeni a porovnaj vystup.

Tyto nesmysly tu šíří cca dva lidé. To fakt myslí vážně že ve verzi 18.04 budou usb porty fungovat a v 19.10 ne? trvám na tom že je to plivání po práci vývojářů. Kdyby non LTS nebyly spolehlivé tak by se jednoduše nevydávaly.
 Právě píšu v Kubuntu 20.04 to je vývojová verze ale usb v ní funguje bezproblémově. Akorát neobsahuje cherrytree, jteré jiným způsobem kvůli hromadě závislostí nejde nainstalovat.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #9 kdy: 20 Února 2020, 12:25:47 »
Michal: Nemať ho prosím - jakékoliv verze mimo LTS (dlouhodobá podpora - sudé číslo a čtyřka na konci) jsou přechodné a víceméně vývojové a testovací. No a verze s desítkou na konci - tam to platí tuplem a tak se dají označit coby experimentální - i když uznávám, že je to bez výkladu trochu strašidelnější výraz. S tím se pojí vícečetnost nedodělků a vyšší míra nestability takového OS.
A další důvod, proč používat LTS verze jsi uvedl, takže ať tím začne a pak se případně budeme doptávat dále na to, co mu tam vlastně nefunguje, na výpis lsusb bez ničeho i s tím něčím, dále třeba na specifikaci desky/portů atp, co vyplyne z šetření ... ;)

No, teoreticky by sa s tebou dalo suhlasit, ze non-LTS maju mensiu user-base (AFAIK je to LTS > 10x non-LTS) a preto nebudu vsetky bugy vychytane, ale hovorit, ze je to experimentalne/vyvojove vydanie je velmi zavadzajuce. Samozrejme, na server, ktory planujem prevadzkovat 5 rokov by som to nedaval, ale ja i velke mnozstvo pouzivatelov v mojom okoli roky bezia na non-LTS verziach, ktore kazdeho polroka upgradujem a velmi zriedkavo natrafim na nejaky problem.

Ak by nemali pouzivatelia instalovat non-LTS, preto, lebo kvoli mensej user-base nie su dostatocne vyladene, potom by nikto nemal pouzivat ziadne ine distro ako Ubuntu LTS, lebo ten rozdiel je natolko priepastny.
« Poslední změna: 20 Února 2020, 12:27:39 od Michal "Tylnesh" Kohútek »
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #10 kdy: 20 Února 2020, 12:38:30 »
Tyto nesmysly tu šíří cca dva lidé. To fakt myslí vážně že ve verzi 18.04 budou usb porty fungovat a v 19.10 ne? trvám na tom že je to plivání po práci vývojářů. Kdyby non LTS nebyly spolehlivé tak by se jednoduše nevydávaly.
 Právě píšu v Kubuntu 20.04 to je vývojová verze ale usb v ní funguje bezproblémově. Akorát neobsahuje cherrytree, jteré jiným způsobem kvůli hromadě závislostí nejde nainstalovat.
To není plivání po jejich práci - je přirozené, že potřebují testovat na co nejširší základně a non lts verze jsou jakousi obdobou - a vlastně předchůdcem - Windows Insider, který vznikl na popud zrušení všech profesionálních betatesterů, které Linux z pochopitelných důvodů běžně nemá (vyjma několika profi dister jako např. RedHat). A ani kritika, která hovoří o tom, že jsou čímdál větší trubky a dělaj víc hovadin v tom vývoji a od verzí 12.04 a 14.04 je čímdálvíc disfunkcí a vše horší a komplikovanější v Ubu, tak to taky není plivání, ale jen volání, aby se probrali a opustili taktiku šití horkou jehlou a dělali na vývoji radši pomaleji, pečlivěji a soustředili se na plnofunkčnost třeba připojení tiskáren, bluetooth a wifi, namísto zavádění nepraktických a neergonomických pseudovylepšení, které zhoršují používání Ubuntu a často destabilizují systém. Takže si trvám na svém, že jakékoliv jiné verze, než LTS jsou vývojové až experimentální, zvláště když ani LTS verze už nebývají dotažené.

A ANO k tvé otázce, zda to myslím vážně - to se totiž stává velice často podobné věci a můžeš si to přečíst na mnoha fórech, když nevěříš osobním zkušenostem lidí, kteří Ubu používají již několik let.
Také jsem začal na 13.10 a hned byly potíže, které na 12.04 ani pak na 14.04 nebyly. Bohužel je chyba webmakerů, že není na stránkách označeno a nabízeno jako hlavní link na LTS verze - proto tady nikoho nepranýřuju, že použil nonLTS a jen se ptám proč a vysvětluji proč NE, pokud je jasné, že je to velice nezkušený uživatel, který se jistě necítí na jakékoliv testování pro budoucí doladění LTS verzí - k tomu totiž nonLTS verze slouží - a proto si stojím za svými pojmenováními, které jsou prakticky i mluvnicky korektní.

Zatímco ty a tobě podobní zde svou dezinterpretací a výlevy matete nové nezkušené uživatele.
Dopsal jsem.
« Poslední změna: 20 Února 2020, 12:47:09 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #11 kdy: 20 Února 2020, 13:04:32 »
Tyto nesmysly tu šíří cca dva lidé. To fakt myslí vážně že ve verzi 18.04 budou usb porty fungovat a v 19.10 ne? trvám na tom že je to plivání po práci vývojářů. Kdyby non LTS nebyly spolehlivé tak by se jednoduše nevydávaly.
 Právě píšu v Kubuntu 20.04 to je vývojová verze ale usb v ní funguje bezproblémově. Akorát neobsahuje cherrytree, jteré jiným způsobem kvůli hromadě závislostí nejde nainstalovat.
To není plivání po jejich práci - je přirozené, že potřebují testovat na co nejširší základně a non lts verze jsou jakousi obdobou - a vlastně předchůdcem - Windows Insider, který vznikl na popud zrušení všech profesionálních betatesterů, které Linux z pochopitelných důvodů běžně nemá (vyjma několika profi dister jako např. RedHat). A ani kritika, která hovoří o tom, že jsou čímdál větší trubky a dělaj víc hovadin v tom vývoji a od verzí 12.04 a 14.04 je čímdálvíc disfunkcí a vše horší a komplikovanější v Ubu, tak to taky není plivání, ale jen volání, aby se probrali a opustili taktiku šití horkou jehlou a dělali na vývoji radši pomaleji, pečlivěji a soustředili se na plnofunkčnost třeba připojení tiskáren, bluetooth a wifi, namísto zavádění nepraktických a neergonomických pseudovylepšení, které zhoršují používání Ubuntu a často destabilizují systém. Takže si trvám na svém, že jakékoliv jiné verze, než LTS jsou vývojové až experimentální, zvláště když ani LTS verze už nebývají dotažené.

A ANO k tvé otázce, zda to myslím vážně - to se totiž stává velice často podobné věci a můžeš si to přečíst na mnoha fórech, když nevěříš osobním zkušenostem lidí, kteří Ubu používají již několik let.
Také jsem začal na 13.10 a hned byly potíže, které na 12.04 ani pak na 14.04 nebyly. Bohužel je chyba webmakerů, že není na stránkách označeno a nabízeno jako hlavní link na LTS verze - proto tady nikoho nepranýřuju, že použil nonLTS a jen se ptám proč a vysvětluji proč NE, pokud je jasné, že je to velice nezkušený uživatel, který se jistě necítí na jakékoliv testování pro budoucí doladění LTS verzí - k tomu totiž nonLTS verze slouží - a proto si stojím za svými pojmenováními, které jsou prakticky i mluvnicky korektní.

Zatímco ty a tobě podobní zde svou dezinterpretací a výlevy matete nové nezkušené uživatele.
Dopsal jsem.

Díky za odpověď. Podle mě jsou 19.10 verze jedny z nejlépe odladěných verzí za poslední roky! Např Xubuntu s novou přepsanou verzí Xfce má mnohem méně problémů než Bionic. S KDE to vychází z hlediska stability asi stejně. GS jsem roky nezkoušel tak nevím...
 Vím že to myslíš dobře a snažíš se poradit a díky za to! Omlouvám se a slibuji že na nic podobného na tomto fóru reagovat nebudu.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #12 kdy: 20 Února 2020, 13:26:37 »
... ale jen volání, aby se probrali a opustili taktiku šití horkou jehlou a dělali na vývoji radši pomaleji, pečlivěji a soustředili se na plnofunkčnost třeba připojení tiskáren, bluetooth a wifi, namísto zavádění nepraktických a neergonomických pseudovylepšení, které zhoršují používání Ubuntu a často destabilizují systém.

Do kamene tesat.

Toto jsem x-krát psával už na fóru openSUSE, kde byly mimořádně povedené zvlášť tuším sudé verze, no a pak přišlo frikulínské Leap s podporou (pokud se nepletu) celých 6 měsíců (!) a alespoň pro mě bylo vymalováno.

Právě tehdy jsem udělal přechod na Kubuntu LTS a dodnes toho nelituju (byť se mi po některých věcech z openSUSE pořád stýská).

Ještě že Linux umožňuje takřka nekonečnou volbu mezi distribucemi a okenními prostředími - a pořád to zůstává Linuxem, čili principy (počínajíc svobodou) jsou velmi blízké.
« Poslední změna: 20 Února 2020, 13:29:44 od JirkaZ »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #13 kdy: 20 Února 2020, 14:10:48 »
Díky za odpověď. Podle mě jsou 19.10 verze jedny z nejlépe odladěných verzí za poslední roky! Např Xubuntu s novou přepsanou verzí Xfce má mnohem méně problémů než Bionic. S KDE to vychází z hlediska stability asi stejně. GS jsem roky nezkoušel tak nevím...
 Vím že to myslíš dobře a snažíš se poradit a díky za to! Omlouvám se a slibuji že na nic podobného na tomto fóru reagovat nebudu.

Možná - nezkoušel jsem, ale zmínku jsem už četl, že zrovna 19.10 je celkem vyvedená - každopádně by se i tak jednalo o náhodný, ne-li historicky první případ, z kterého nelze dělat pravidlo ... Také bych rád k tomuto zmínil, že tvůrci Xubuntu a Kubuntu jsou na tom v tomto směru opravdu lépe, než základní Ubuntu a i to je jeden z hlavních důvodů, proč používám právě Xubuntu.

To je cajk - aspoň se to vyjasnilo a může si z toho každý udělat svůj úsudek ...

Jinak tu někdo zmínil 20.04 - tak to ještě ale není oficiální LTS verze - ještě není duben - ale spíše takové testovací předvydání navazující na 19.10 ...

Ještě budu rád, když se k tomu vyjádří třeba Juwa a někdo další ze zkušenějších kolegů, aby nám to kdyžtak uvedli na pravou míru :)
« Poslední změna: 20 Února 2020, 14:17:02 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Bende

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #14 kdy: 21 Února 2020, 09:50:47 »
Ad: JirkaZ a Ventero - chapem ze sa snazite pomoct tym, ze ho nasmerujete k spravnejsiemu mysleniu, ale 19.10 nie je experimentalna verzia, je to regulerna verzia s kratkodobou podporou a povyseneckostou ludi akurat odradite.

Ad Bende: Naozaj by som skor odporucal 18.04, hoci skor len preto, ze ked to raz nastavis, budes mat v podstate 5 rokov pokoj (uz len 3). Co sa tyka problemu, znie to ako cosi co sa stalo aj mne, len potrebujeme viac informacii.

Jedna sa o vsetky USB porty? Alebo ide len o USB 3 porty (spravidla su farebne odlisene - na beznych masinach modre, na niektorych gamerskych cervene, apod.)

Skusal si v terminali vypisat usb zariadenia prikazom lsusb? Skus ho s a bez zapojenych USB zariadeni a porovnaj vystup.

Ano, jde o úplně všechny porty. I ty USB3. Ony jakoby fungují, ale nezaznamenávají se. Např. Napojím mobil pomocí USB. Mobil se nabíjí, ale když chci sdílet WiFi připojení přes USB, tak nic. Nebo klávesnice - rožne se jako při zapínání, ale nefunguje. To stejné myš. Když ale zapojíme starou klávesnici s myší přes PS porty, tak to funguje. Takže prostě mi nějak nefungují USB porty.

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #15 kdy: 21 Února 2020, 10:49:32 »
No a co ti tedy vypíše lsusb? Nebo proč nenabootuješ do live distra jak ti tady radili  a nevyzkoušíš to tam ? Pokud nemáš nějaké opravdu atypické železo měly by usb porty fungovat.

Bende

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #16 kdy: 21 Února 2020, 14:57:17 »
No a co ti tedy vypíše lsusb? Nebo proč nenabootuješ do live distra jak ti tady radili  a nevyzkoušíš to tam ? Pokud nemáš nějaké opravdu atypické železo měly by usb porty fungovat.

Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 007 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 009 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 008 Device 002: ID 2109:3431 VIA Labs, Inc.
Bus 008 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #17 kdy: 21 Února 2020, 15:30:00 »
No a co ti tedy vypíše lsusb? Nebo proč nenabootuješ do live distra jak ti tady radili  a nevyzkoušíš to tam ? Pokud nemáš nějaké opravdu atypické železo měly by usb porty fungovat.

Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 007 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 009 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 008 Device 002: ID 2109:3431 VIA Labs, Inc.
Bus 008 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

To vypadá, že fyzicky není připojené žádné zařízení, protože i VIA (ID 2109:3431) je nějaký hub.

Jak se v Ubuntu sdílí wifi připojení s telefonem přes USB? Jako že telefon s Androidem je připojen k netu přes WiFi a PC ho využívá jako USB WiFi klienta pro nějaký hotspot?

Klíčová slova budou něco jako ubuntu android wifi usb tethering, ale nejsem si jistý, zda to funguje v té sestavě, jak jsem popsal. Navíc mi to připadá jako škrábat se levou rukou vedenou přes záda za pravým uchem... Na rozdíl od situace, kdy telefon má data přes LTE a slouží jako WiFi hotspot pro PC.
« Poslední změna: 21 Února 2020, 15:50:16 od JirkaZ »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #18 kdy: 21 Února 2020, 18:35:42 »
Takže to je zase materiál - jestli nebudeš podávat souvislé informace, tak se nedá moc efektivně řešit.
1. Zkusil jsi live 18.04? Funguje to tam?
2. Výpis je z toho nebo z instalovaného 19.10?
3. Psal jsem o 2 výpisy - jeden bez ničeho a jeden s připojenými perifériemi, které Ti nejdou.
4. Zkusil jsi úplně obyčejnou flashku, jestli ji systém načte?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #19 kdy: 22 Února 2020, 15:56:08 »
Ad: JirkaZ a Ventero - chapem ze sa snazite pomoct tym, ze ho nasmerujete k spravnejsiemu mysleniu, ale 19.10 nie je experimentalna verzia, je to regulerna verzia s kratkodobou podporou a povyseneckostou ludi akurat odradite.

Ad Bende: Naozaj by som skor odporucal 18.04, hoci skor len preto, ze ked to raz nastavis, budes mat v podstate 5 rokov pokoj (uz len 3). Co sa tyka problemu, znie to ako cosi co sa stalo aj mne, len potrebujeme viac informacii.

Jedna sa o vsetky USB porty? Alebo ide len o USB 3 porty (spravidla su farebne odlisene - na beznych masinach modre, na niektorych gamerskych cervene, apod.)

Skusal si v terminali vypisat usb zariadenia prikazom lsusb? Skus ho s a bez zapojenych USB zariadeni a porovnaj vystup.

Ano, jde o úplně všechny porty. I ty USB3. Ony jakoby fungují, ale nezaznamenávají se. Např. Napojím mobil pomocí USB. Mobil se nabíjí, ale když chci sdílet WiFi připojení přes USB, tak nic. Nebo klávesnice - rožne se jako při zapínání, ale nefunguje. To stejné myš. Když ale zapojíme starou klávesnici s myší přes PS porty, tak to funguje. Takže prostě mi nějak nefungují USB porty.

Opravdu jsi měl ty usbčka zastrčený?? Zkus ještě pro jistotu nějakou starší osvědčenou flešku.... Jinak to že "jakoby fungují" je tím že napájení-dobíjení je na USB portu přítomno i bez přítomnosti ovladače a to není podstatou problému. Napiš co používáš za pc, nebo jakoý máš MB. Je dost divné že by hw nebyl rozpoznaný.

Bende

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #20 kdy: 28 Února 2020, 16:30:18 »
Ano, všechny usbčka jsou správně zastrčený. Myš: A4Tech X7-F5 Klávesnice: Ozone Alliance. Teď jsem si dal na flešku 18.04 a hodilo mi to několik desítek chyb. (https://ctrlv.cz/xdY0)

Instalaci jsem provedl přímo jak je napsáno na webu (https://ubuntu.com/tutorials/tutorial-create-a-usb-stick-on-windows#1-overview)

Klidně bych to přežil i s nějakým Virtual Boxem (kde všechno funguje jak má) ale potřebuji více CPU a RAM, takže se mi celý počítač seká a instalace kvůli tomu ani neproběhne. Proto si potřebuji nainstalovat Ubuntu na druhý disk a mít takto dual boot.
« Poslední změna: 28 Února 2020, 16:37:17 od Bende »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #21 kdy: 28 Února 2020, 17:04:26 »
Ano, všechny usbčka jsou správně zastrčený. Myš: A4Tech X7-F5 Klávesnice: Ozone Alliance. Teď jsem si dal na flešku 18.04 a hodilo mi to několik desítek chyb. (https://ctrlv.cz/xdY0)

Instalaci jsem provedl přímo jak je napsáno na webu (https://ubuntu.com/tutorials/tutorial-create-a-usb-stick-on-windows#1-overview)

Klidně bych to přežil i s nějakým Virtual Boxem (kde všechno funguje jak má) ale potřebuji více CPU a RAM, takže se mi celý počítač seká a instalace kvůli tomu ani neproběhne. Proto si potřebuji nainstalovat Ubuntu na druhý disk a mít takto dual boot.

A proč propána krále provádíš instalaci?   Pokud to nefunguje v live, je instalace zbytečná. Raději vyzkoušej různá distra a kernely, protože ta tvoje potíž je pravděpodobně způsobena chybějícími drivery.
A udělej konečně o co tě žádal Ventero...

Bende

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #22 kdy: 28 Února 2020, 17:31:28 »
Ano, všechny usbčka jsou správně zastrčený. Myš: A4Tech X7-F5 Klávesnice: Ozone Alliance. Teď jsem si dal na flešku 18.04 a hodilo mi to několik desítek chyb. (https://ctrlv.cz/xdY0)

Instalaci jsem provedl přímo jak je napsáno na webu (https://ubuntu.com/tutorials/tutorial-create-a-usb-stick-on-windows#1-overview)

Klidně bych to přežil i s nějakým Virtual Boxem (kde všechno funguje jak má) ale potřebuji více CPU a RAM, takže se mi celý počítač seká a instalace kvůli tomu ani neproběhne. Proto si potřebuji nainstalovat Ubuntu na druhý disk a mít takto dual boot.

A proč propána krále provádíš instalaci?   Pokud to nefunguje v live, je instalace zbytečná. Raději vyzkoušej různá distra a kernely, protože ta tvoje potíž je pravděpodobně způsobena chybějícími drivery.
A udělej konečně o co tě žádal Ventero...

Vůbec nevím, co s kernely a podobně. Proto jsem si přišel o pomoc.

Takže to je zase materiál - jestli nebudeš podávat souvislé informace, tak se nedá moc efektivně řešit.
1. Zkusil jsi live 18.04? Funguje to tam?
2. Výpis je z toho nebo z instalovaného 19.10?
3. Psal jsem o 2 výpisy - jeden bez ničeho a jeden s připojenými perifériemi, které Ti nejdou.
4. Zkusil jsi úplně obyčejnou flashku, jestli ji systém načte?

1. Když vložím bootovani z flešky s instalací 18.04. tak se mi to vůbec nechce načíst viz. https://ctrlv.cz/xdY0
2. lsusb mi píše pořád to stejné i po vypojení. Výpis lsusb je z nainstalované 19.10.
4. Zkoušel, nenačte.

Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 007 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 009 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 008 Device 002: ID 2109:3431 VIA Labs, Inc.
Bus 008 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
« Poslední změna: 28 Února 2020, 17:38:24 od Bende »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #23 kdy: 28 Února 2020, 17:47:51 »
Co máš za železo?
Ta flashka s 18.04 je připravená stejným způsobem jako ta 19.10 - nebo jak jsi instaloval?
Kdyžtak mrkni na tohle:
https://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?f=33&t=6098
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Bende

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Při zapnutí nefungují USB porty
« Odpověď #24 kdy: 28 Února 2020, 18:18:39 »
Co máš za železo?
Ta flashka s 18.04 je připravená stejným způsobem jako ta 19.10 - nebo jak jsi instaloval?
Kdyžtak mrkni na tohle:
https://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?f=33&t=6098

Jak jako myslíš železo?
Návod jsem zkoušel a nejde mi tento příkaz - xed admin:///etc/default/grub (Příkaz "xed" nebyl nalezen.)
Jinak jsem zbytek udělal. Bohužel, ale stále nic.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.