Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s permanentným pripojením sieťového disku  (Přečteno 34773 krát)

kenco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:Problém s permanentným pripojením sieťového disku
« Odpověď #50 kdy: 17 Března 2020, 14:11:30 »
Chlapi, ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc, ale.. Nakoniec to dopadlo takto. Okrem toho disku som potreboval na PC rozbehať aj firemné VPN. Aj s podporou z technického oddelenia sme to spoločne na Elementary OS rozbehať nedokázali. Takže som najprv vyskúšal Linux Mint - výsledok rovnaký. Tak som šiel na klasické Ubuntu. Najprv 19.10, potom 18.04. Nerozbehal som ani jedno, ani druhé. Až nakoniec som vyskúšal Xubuntu 18.04 - a čuduj sa svete. Pripojenie zdieľaného disku na prvý šup, VPN na prvý šup.. Je to pre mňa záhada, keďže som bral, že všetko, čo je postavené na "buntu", je pod povrchom v podstate rovnaké. Ale ako som zistil - nieje.

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Problém s permanentným pripojením sieťového disku
« Odpověď #51 kdy: 18 Března 2020, 10:54:01 »
Hlavne, že to funguje. Inak tú istú chybu "mount error (95): Operation not supported" sa mi podarilo nasimulovať na 12 rokov starom Linuxe. Tam to naozaj nejde žiadnym spôsobom.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Problém s permanentným pripojením sieťového disku
« Odpověď #52 kdy: 18 Března 2020, 19:03:21 »
Jojo - Xubuntu je můj kůň  ;)

Můžeš sem pro ostatní dát návod, jak jsi to v tom Xubu připojil a jak tu VPN? Může se někomu v budoucnu hodit ...
« Poslední změna: 18 Března 2020, 19:04:55 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kenco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:Problém s permanentným pripojením sieťového disku
« Odpověď #53 kdy: 02 Dubna 2020, 11:58:36 »
Ahoj, som sa trochu prizabudol. No neviem, či to pomôže, ale potreboval som firemné VPN, pričom postup je asi taký. Je to testované vo firefoxe a chrome, iné prehliadače (skúšal som aj Operu), tak tam to nešlo.

Pri pokuse o prihlásenie sa mi ponúkne stiahnutie súboru cshell_install.sh
Uložil som ho, cez príkazový riadok som sa dostal do zložky, kde som ho uložil a následne použil sled príkazov.

chmod +x cshell_install.sh
sudo apt install openjdk-11-jre libnss3-tools openssl xterm libpam0g:i386 libx11-6:i386 libstdc++6:i386 libstdc++5:i386
sudo ./cshell_install.sh

Po reštarte prehliadača pri opätovnom pokuse o prihlásenie do VPN všetko funguje.

Jojo - Xubuntu je můj kůň  ;)

Můžeš sem pro ostatní dát návod, jak jsi to v tom Xubu připojil a jak tu VPN? Může se někomu v budoucnu hodit ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.